t-34

Kocham PiS

 • 23.06.2017 - 20:27
  Słyszeliście już ? Adrian "podjął " decyzję w sprawie pigułki "dzień po" !!!!

  Zastanawiam się również jak szybko nowe pisowskie RIO załatwi burmistrza po wejściu nowej "dobrej" zmiany w ustawie o RIO, która załatwi niewygodne dla PiSu samorządy.
 • 22.06.2017 - 23:48
  Sieć powiązań Antoniego Macierewicza. "Przypadek mało prawdopodobny"

  - Antoni Macierewicz jest powiązany z GRU. Wykazałem cztery sieci powiązań prowadzące do Rosji. Prawdopodobieństwo, że jest to przypadek, albo Macierewicz został omotany jest mało prawdopodobne – powiedział w Superstacji pisarz i dziennikarz Tomasz Piątek. Mówił też kto stał za podsłuchami w "Sowie i przyjaciołach"

  Dziennikarz w Superstacji przedstawił mapę powiązań Antoniego Macierewicza z Rosją. Składa się ona z kilkudziesięciu osób, firm i instytucji, które mają być pośrednio związane z GRU i samym Władimirem Putinem.
  Pierwszą osobą łączącą go z Moskwą ma być Robert Luśnia. Był on wieloletnim współpracownikiem szefa MON, a za czasów PRL agentem bezpieki. Według Tomasza Piątka Luśnia ma być powiązany z głównym szpiegiem GRU w Polsce.
  O tym Tomasz Piątek pisał już w 2016 r. Wtedy MON zareagowało na publikacje w "Gazecie Wyborczej" pozwem do sądu. Resort wydał oświadczenie, że Antoni Macierewicz nie utrzymuje żadnych kontaktów z Robertem Luśnią.

  Tomasz Piątek: Antoni Macierewicz jest skrajnie nieodpowiedzialny
  Afera taśmowa inspirowana przez Moskwę?

  Również Jacek Kotas związany z grupą Rodius ma łączyć ministra obrony z GRU. – Nagrania z restauracji "Sowy i Przyjaciele" przyczyniły się do przegranej PO wyborach. To nie znaczy, że stały za tym władze PiS. Dwie osoby kierujące tą restauracją były związane ze spółkami grupy Radius – dowodził w Superstacji Tomasz Piątek.

  - Po aferze taśmowej sąd ustalił, że odpowiedzialny za nagrania był kelner Łukasz N, który pracował też w Lemon Grass. A wspólnikiem w tej restauracji był człowiek związany z Siemonem Mogilewiczem, gangsterem związanym z GRU i mafią sołncewską – mówił dziennikarz.
  Ludzie Putina w USA

  W sieć powiązań ma być jeszcze Antonio d'Amato. To były amerykański polityk, a obecnie lobbysta pracujący m.in. dla Boeinga, który został wybrany jako dostawca samolotów dla VIP-ów. Również Antonio d'Amato ma być powiązany z Rosją i mafią sołncewską.
  wp

  Według Tomasza Piątka, Antoni Macierewicz kilka miesięcy po katastrofie smoleńskiej poleciał do USA przekonywać, że za katastrofą rządowego samolotu stoją Rosjanie. Jednak zdaniem dziennikarza, obecny szef MON przekonywał do tego senatora uznawanego za człowieka Moskwy w USA.

  Teorie Antoniego Macierewicza nt. katastorfy smoleńskiej

  - Prawdopodobieństwo, że sieci powiązań są przypadkiem, albo Antoni Macierewicz został omotany są mało prawdopodobne. Trudno mi uwierzyć, że minister obrony o nich nie wiedział, że się nie zorientował – mówił Tomasz Piątek w Superstacji.

  Zdaniem dziennikarza, Antoni Macierewicz niszczy polską armię. - Środki mające iść na armie są przesuwane na Obronę Terytorialną, która będzie zbieraniną neonazistów i zwolenników Putina – argumentował. Według niego na działaniach szefa MON zyskuje Rosja. - Myślę, że siatka dookoła ludzi Macierewicza jest najlepszą bronią Putina – zakończył przedstawianie wszystkich powiązań Tomasz Piątek.
 • 06.05.2017 - 22:57
  "Wiadomości" robią cuda z sondażami. Jak wyszło im, że PiS ma 20 proc. przewagi? Oto wyjaśnienie

  Według TVP, rządząca partia ma miażdżącą przewagę. Tymczasem niektóre sondaże renomowanych ośrodków wskazują, że obie partie idą łeb w łeb. Jak to możliwe?

  "Wiadomości" podały wczoraj, że poparcie dla PiS wynosi obecnie 44,9 proc., a dla PO – 24,7 proc. Te dane miały być oparte na średniej z sondaży CBOSu, GFK Polonia i Kantar Polska. Nie podano jednak ani kiedy przeprowadzono badania, ani ile osób wzięło w nich udział, ani jaką metodą zostały przeprowadzone.

  Dziwny wydaje się także pomysł wyciągania średniej z badań trzech różnych sondażowni - zwykle podaje się osobno wyniki ankiet każdego ośrodka.

  Ale największą zagadką są same słupki pokazane przez "Wiadomości". Skąd wzięła się gigantyczna przewaga partii rządzącej, skoro jeszcze niedawno publikowano sondaże, w których PiS i PO szły łeb w łeb? Dziennikarze serwisu Oko.press postanowili się temu przyjrzeć. Oto, co ustalili:

  "Wiadomości" nie wzięły pod uwagę sondaży telefonicznych

  W sondażach przeprowadzanych w domach badanych, PiS uzyskuje znacznie lepsze wyniki niż PO. Przykładowo w zakończonym 11 kwietnia badaniu Kantar, PiS wygrywa z PO 38 do 19 proc. Ale 12 kwietnia ta sama sondażownia przeprowadziła badanie telefoniczne. Tym razem wynik wynosił 28 proc. dla PiS i 27 proc. dla PO. Na remis wskazują też inne badania prowadzone przez telefon, m.in. przez IBRIS i IPSOS.

  Badania bezpośrednie często faworyzują partię rządzącą. Tak było także wtedy, gdy u władzy była PO. Dlaczego tak jest? Między innymi dlatego, że badani mogą postrzegać ankietera jako wysłannika systemu, który zbiera na nich "haki". Dla świętego spokoju deklarują wtedy, że popierają rząd - tłumaczą eksperci, cytowani przez Oko.press.

  Z analiz wykonywanych np. przy okazji wyborów w 2010 r. wynika, że sondaże telefoniczne dają precyzyjniejsze rezultaty.

  "Wiadomości" brały pod uwagę tylko wyborców zdecydowanych

  W sondażach Kantar Public i CBOSu, z których prawdopodobnie korzystały "Wiadomości", odpowiednio 15 i 10 proc. osób nie wiedziało, na kogo zagłosuje w wyborach. Jeśli odejmiemy je z puli ankietowanych i sprawdzimy jak rozkłada się poparcie jedynie wśród zdecydowanych, otrzymamy wynik korzystniejszy dla PiS. Ten mechanizm dokładniej wyjaśnia tekst Oko.press.

  "Wiadomości" mogły mieć dostęp do tajnego rządowego sondażu?

  Jednym ze źródeł materiały "Wiadomości" jest badanie GFK Polonia. Na próżno jednak szukać w mediach aktualnych sondaży tego ośrodka. Wiadomo jednak, że GFK robi badania na zlecenie Kancelarii Premiera. Czy to właśnie z nich korzystały "Wiadomości"?

  "Gdyby 'Wiadomości TVP' były normalnym, niezależnym medium, należałoby zadać pytanie, w jaki sposób uzyskały wyniki sondażu zamawianego przez rząd, do których opinia publiczna nie ma dostępu. A jeżeli już je mają, to dlaczego nie podają ich tak jak należy, ale ukryte w średniej trzech badań" - komentuje to Oko.press.

Co tam Panie w polityce?

 • 21.06.2017 - 21:43
  Kolejna afera w PO "minister" Szyszko zgłosił do prokuratury niezgodne z prawem wpisanie Puszczy Białowieskiej na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO......
  No skandal po prostu !!!!! Przecież trza rznąć a tu jakieś lewackie UNESCO !!!
  Dzięki ci o wielki szyszku........
 • 18.06.2017 - 22:16
  Walker84 napisał/a:
  W sieci jest pełno wszystkiego. W tym cała lista dyrektorów, kierowników w resortach za Tuska. I to są liczby w setkach. A ty jesteś w stanie wymienić jednego czy dwóch Misiewiczów którzy nic nie znaczą .
  Do tego w tamtym czasie nic na ten temat nie pisałeś dlatego trzeba w kółko powtarzać że jesteś propagandystom platformiano-nowoczesnym podobnie jak łukaszek, bono i wkibic czy ten zakuty czołgista wypisujący tutaj same głupoty. Czytelnicy tego forum muszą wiedzieć kogo czytają .
  A jesteście podobnie jak wasz guru Tusk manipulatorami.
  No to pisowski walkerku wychodzi na to, że każdy mianowany po znajomości i kumoterstwie pisowiec to według ciebie nic nie znaczący Misiewicz , a mieli być sami uczciwi fachowcy...... gratuluję ci logiki...

  No i zagadka na koniec, jakiegoż to poważnego sędziego (prawnika, dziennikarza itp) planują powołać na stanowisko rzecznika TK (i jakie ma plecy w pisie ???)
 • 17.06.2017 - 21:33
  Dojna zmiana po cichu opanowała bank Pekao.

  Sabina Bigos - Jaworowska - członek rady nadzorczej (były dyrektor szpitala powiatowego w Oświęcimiu, no i znajoma Beaty Szydło)
  Michał Kaszyński - członek rady nadzorczej (prezes Stowarzyszenia na rzecz Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu no i znajomy Beaty Szydło)
  Justyna Głębikowska-Michalak - członek rady nadzorczej (prowadziła biuro rachunkowe w Lublinie no i znajoma Grzegorza Czeleja wpływowego senatora PiS)
  No i Małgorzata Sadurska znajoma Dudopisa też już w Pekao..............


  walkerku pisowski co ty na to ?????
 • 17.06.2017 - 20:46
  A ja tak z innej beczki - kolejny gniot pis wchodzi w życie.....

  Przed nami bankructwa aptek?

  Prezydent podpisał ustawę prawo farmaceutyczne, apteki mają być dla aptekarzy. Wiele aptek będzie znikać z rynku, tracąc gwałtownie na wartości, bo ich właściciele zmuszeni do ich sprzedaży nie będą mogli tego zrobić. Polska przyjęła podobne zmiany jak na Węgrzech, okazało się, że nie są korzystne dla konsumentów.
  Polska wprowadza podobne restrykcje jak Węgrzy

  Kukiz'15: Podpisanie przez prezydenta ustawy o aptekach - smutny gest

  - Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji prawa farmaceutycznego, to "smutny gest"; ta ustawa w sposób nadmierny reguluje rynek farmaceutyczny i realizuje interesy lobby farmaceutycznego - ocenili w środę posłowie Kukiz'15. więcej »

  - To przypomina sytuację, w której znaleźli się rolnicy, po wprowadzeniu ustawy o obrocie gruntami rolnymi - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski, ekspert FOR.

  - Ograniczenia co do możliwości ich sprzedaży spowodowały drastyczny spadek cen.

  Przed nami bankructwa aptek?

  - Po kilku latach, gdy wprowadzono takie zmiany na Węgrzech, okazało się, że nie są korzystne dla konsumentów, ograniczają konkurencję i nie powstają nowe apteki - mówi o tym agencji MarketNews24 Paweł Borowski, adwokat, szef praktyki ochrony zdrowia kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy.

  Co wynika z ustawy? Nowe apteki będę mogły być otwierane wyłącznie przez farmaceutów.

  To sytuacja, w której sieci aptek z kapitałem, który nie pochodzi od osoby fizycznej, będącej farmaceutą, lub spółki partnerskiej farmaceutów, nie będą mogły otwierać nowych placówek. Kolejne zmiany dotyczą aspektów lokalizacyjnych.

  W gminach większych niż 3 tys. mieszkańców nie będzie można otwierać aptek w odległości mniejszej niż 500 metrów od istniejącej już placówki aptecznej.

  Kolejne zmiany wprowadzone w nowej ustawie dotyczą możliwości rewizji aktualnie obowiązujących pozwoleń na prowadzenie aptek.

  Może to oznaczać otwarcie drogi na administracyjne zamykanie już dziś funkcjonujących aptek.


  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/przed-nami-bankructwa-aptek,2518128,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • 16.06.2017 - 21:43
  No faktycznie jakiś Frasyniuk przy walkerku to pikuś.... A przywileje to może mieć tylko pis..... A że teraz każdy sąd to klepnie, a KT potwierdzi to wiemy walkerku, wiemy. Jak to starzy towarzysze mówili : dajcie człowieka, a my mu paragraf dopasujemy... (zresztą stary towarzysz Piotrowicz radą posłuży)
 • 15.06.2017 - 20:35
  Walkerku a poszedłbyś sobie na spacerek, a nie pisał głupot.
 • 04.06.2017 - 17:58
  Walker84 napisał/a:
  Chyba już nikt nie ma wątpliwości że SN to instytucja działająca na polityczne zlecenia :
  http://kontrowersje.net/tego_systemu_nie_da_si_d_u_ej_ata_politycznymi_celami_dora_nymi_to_trzeba_zaora
  Tak jak trybunał konstytucyjny z jakąś magister na czele ????
 • 13.05.2017 - 18:55
  26.2% PiS

  44.3% PO

  7.5% Kukiz'15

  5.7% Nowoczesna

  2.1% PSL

  14.2% SLD

  jeden z sondaży internetowych ........ znowu te same sz.....anowane partie na czele.....
  No ale pogoda też dobija..........
 • 11.05.2017 - 19:50
  Gratulacje za wystąpienie apolitycznego członka Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawieckiego !!!!
  Pisowiec plujący na własne gniazdo, żenada dno i dwa metry mułu. Ciekawe jak to pisiory wytłumaczą ??

"Dobra zmiana" PiS

 • 16.06.2017 - 17:39
  Wszyscy widzą jak jest pisowski walkeru, możesz sobie pisać co chcesz, ale i tak jesteście jeszcze gorsi niż PO i PSL razem wzięci.
  A czasy SLD to przy was oaza spokoju.......
  Twoje wyzywanie wszystkich wokoło od klakierów nic nie zmieni klakierze pisowski........
  Zajmij się lepiej swoim prlowskim prokuratorkiem albo TW ambasadorem.
 • 15.06.2017 - 20:37
  Walkerek otrzymał nowe pisowskie wytyczne ??????
 • 13.06.2017 - 23:56
  Dobrej zmiany ciąg dalszy...........

  Robert Janowski o utracie pracy dowiedział się z mediów! "Żal". Ale... "Jaka to melodia?" nie znika. TVP: Efekty zmian jesienią

  "Jaka to melodia" nie zniknie z telewizji, choć w programie nie zobaczymy już Roberta Janowskiego. TVP przygotowuje nową wersję programu.

  Robert Janowski odchodzi z "Jaka to melodia?" - ta wiadomość w poniedziałek rano zelektryzowała media oraz - jak dowiadujemy się z serwisu Noizz - także i samego Janowskiego. Gospodarza, związanego z programem od samego początku jego istnienia, czyli już od niemal 20 lat, o końcu współpracy nikt oficjalnie nie poinformował.

  Rzecznik TVP nie skontaktował się ze mną. Żal programu i widzów. Dla niektórych była to jedyna rozrywka. Dla niej włączali jeszcze TVP -mówi Janowski dla Noizz. Ostatni sezon "Jaka to melodia?" skończyliśmy nagrywać w maju. Ekipa pracująca przy programie myślała, że wróci do pracy po wakacjach. Najwyraźniej tak się nie stanie. Po 20 latach ludzie zostali pozbawieni pracy. Żal, bo stworzyliśmy fajną, muzykalną społeczność.

  Janowskiemu nie przedłużono kontraktu, gdyż - jak donosi "Flesz" - nie zgodził się na zmiany w formule programu zaproponowane przez TVP (np. włączenie piosenek patriotycznych) oraz nie chciał zostać etatowym pracownikiem stacji. To wiązałoby się bowiem z udziałem w projektach lansowanych przed Telewizję Polską.

  Otwarte pozostawało pytanie, co dalej z "Jaka to melodia?". Żona i menedżerka Janowskiego, Monika Janowska, mówiła Plotek.pl, że póki co prawa do nazwy ma jedynie producent Media Corporation. TVP wykupiła natomiast jedynie prawa do amerykańskiego formatu "Name That Tune", na podstawie którego powstał polski odpowiednik.

  Rzecznik stacji w rozmowie z nami uspokaja jednak fanów. Program będzie emitowany, choć w nieco zmienionym kształcie.

  "Jaka to melodia" w odświeżonej formie wciąż będzie obecna w Jedynce. Telewizja Polska nabyła prawa do formatu "Name the Tune" i będzie go samodzielnie produkować w celu optymalizacji kosztów i uatrakcyjnienia audycji. Aby program spełniał najwyższe standardy TV,P nawiązała bezpośrednią współpracę z właścicielem formatu Ralphem Rubensteinem .

  Póki co, nie wiadomo jednak, kto zastąpi Janowskiego.

  W celu unowocześnia i uatrakcyjnienia formuły "Jaka to melodia", rozważane jest zwiększenie liczby prowadzących. Efekt zmian w formacie będzie można zobaczyć w jesiennej ramówce na antenie TVP1.

  Będziecie oglądać?
 • 23.05.2017 - 22:16
  Pawłowicz: Powinniście, jak w Korei, przejść reedukację w obozach

  Krystyna Pawłowicz (PiS) powiedziała, że "środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla demokracji. Państwo powinniście - jak w Korei - przejść reedukację w obozach uczących demokracji" - powiedziała, zwracając się do krytyków zapisów noweli.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-burzliwy-spor-o-krs-sejmowa-komisja-przyjela-projekt,nId,2397191#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


  No to już wiemy czego się spodziewać po niemiłościwie nam panujących............
 • 23.05.2017 - 18:37
  Walker84 napisał/a:
  Przecież to nie Kurski zbojkotował festiwal i nie wypowiedział zgody na prowadzenie go przez miasto Opole. Tak że sam nie pie...l głupot bo ich skala tutaj jest porażająca.
  A odnośnie festiwalu to nie dziwne że się odbywał bo go właśnie komuniści stworzyli. I przez lata mogły na nim szarpać druta zabetonowane gwiazdy-artyści PRL-u.
  Ale wiemy wszyscy że wy macie z tamtym systemem sporo wspólnego tak że nie dziwi mnie to.
  Zaczynam ci współczuć, ponury, nienawidzący wszystkich dokoła człowieczku......
  Ciekawe gdzie się kształciłeś ??
  Bo jak w PRLu to jesteś produktem znienawidzonego systemu i chyba będziesz musiał się.... no nie wiem??
  zutylizować jako relikt komuchów ????? nic innego nie przychodzi mi do głowy....
 • 21.05.2017 - 19:00
  Walker84 napisał/a:
  To bardzo dobrze . Klakierzy i inne mendy poprzedniego systemu nie powinni się pojawiać na tym festiwalu. Zresztą oprócz Nosowskiej reszta to pseudo-artyści muzyczni.
  No i tak sobie to tłumacz pisiaczku.....
  Reszta rozumie o co chodzi ......
 • 15.05.2017 - 20:31
  Walker84 napisał/a:
  Teraz czas Misiewiczów ( w sumie był jeden jak narazie )
  Kiedyś czas Nowaków i Much i ich przydupasów . W sumie co to za różnica ..
  Towarzyszu po raz pierwszy DAŁEM CI PLUSA !!!!
  Pierwsza twoja mądra wypowiedź na tym forum !!!!
  Alleluja i do przodu nawet pisowiec może zmądrzeć !!!!!!
  Choć polemizowałbym (tzn dyskutowałbym) czy jeden był na razie ...........
 • 13.05.2017 - 16:58
  Minister chce skazać ich na śmierć. Leki zdrożeją z 3 zł do tysiąca

  Nowe ceny leków dla osób po przeszczepach zdrożały z 3,20 zł nawet na 1327,15 zł. Wielu pacjentów nie będzie na nie stać, a zamienniki u niektórych wywołują pogorszenie stanu zdrowia. Nieprzyjmowanie leków może nawet grozić śmiercią. Wzburzeni pacjenci protestowali dziś pod Sejmem. Wirtualna Polska rozmawiała z jednym z uczestników.
  Minister chce skazać ich na śmierć. Leki zdrożeją z 3 zł do tysiąca

  Nina Harbuz, Wirtualna Polska: Dużo ludzi przyszło na protest przed Sejmem?

  Tomasz Samborski z My przed/po transplantacji – Ruch na Rzecz Pacjentów: Jestem mile zaskoczony, bo z całej Polski przyjechało około 150 - 200 osób, a jesteśmy bardzo nieliczną grupą pacjentów. Jest nas w sumie około 15 tysięcy, niektórzy leżą w szpitalach, więc siłą rzeczy nie mogliby dotrzeć do Warszawy. Przyszli nas wspierać politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Ludzie są wściekli, krzyczą, że jeśli Ministerstwo Zdrowia nie przywróci starych cen leków immunopresyjnych, czyli tych, które przyjmują pacjenci po przeszczepach, zjadą do Warszawy jak górnicy i zaczną palić opony.

  24 kwietnia na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazała się nowa lista leków refundowanych wraz z podanymi cenami a kilka dni później, lista zamienników. Co najbardziej pana zaniepokoiło?

  Najpierw ceny nowych leków, a potem same zamienniki. Wraz z innymi zacząłem szukać informacji o nich, jaki mają skład, jak je stosować, skąd pochodzą. I nic, żadnego śladu. Nawet opakowania nie znaleźliśmy, żeby wiedzieć jak wygląda. Pytałem lekarzy - też nigdy nie słyszeli o tych medykamentach. Zamienniki teoretycznie powinny być dostępne w aptekach od 1 maja, czyli od momentu kiedy zaczęła obowiazywać zmieniona lista leków refundowanych. Byłem wczoraj w aptece i ich nie było. Widnieją co prawda w bazie leków, ale nie ma ich jeszcze w hurtowniach, więc nie da się ich zamówić. Mają status leków niedostęonych. Gdybym wczoraj chciał kupić zamiennik mojego leku, to nie dostałbym go i musiałbym zapłacić za ten, który brałem dotychczas, a jest droższy o 300 proc. Nie wszystkich stać na taką podwyżkę, tym bardziej, że większośc pacjentów bierze po dwa leki immunopresyjne.

  A jeśli kogoś nie stać na lek w nowej cenie, nie ma zapasów starego, a w aptece zamienniki nie są jeszcze dostępne, to z jakimi konsekwencjami może się to wiązać?

  Tych leków nie można przestać brać nawet na jeden dzień, o kilku dobach nie wspominajac. Pacjenci, którzy je przyjmują mają wyznaczone konkretne pory ich zażywania. Ja mój preparat łykam 3 razy dziennie, co 8 godzin. To są leki, które utrzymują przeszczepiony narząd w prawidłowym funkcjonowaniu, bez nich on nie funkcjonuje. Długotrwałe zaprzestanie przyjmowania leków immunopresyjnych może skutkować śmiercią, jeśli przeszczepiana była np. wątroba, serce czy płuco. Proszę pamiętać, że to nie są organy dostępne od ręki i nie można zrobić przeszczepu w dowolnym momencie.

  A czy rozpoczęcie przyjmowania zamiennika wiąże się z jakimś ryzykiem?

  Na przełomie 2015 i 2016 roku kiedy temperaturę podniosła pierwsza afera lekowa, bo tak ją nazywam, miałem taką próbę. Wówczas mój lek także zdrożał. Zacząłem przyjmować zamiennik, który był dobrze znany lekarzom, ale niestety próba nie powiodła się. Po miesiącu czułem się znacznie gorzej i miałem fatalne wyniki badań. Lekarz zalecił natychmiast odstawić środek i wrócić do starego. Dlatego drugi raz nie zdecydowałbym się na próbę zmiany leku, bo to za każdym razem jest loteria, a cena za podjęcie ryzyka jest zbyt wysoka. Poza tym, dla osób, które mieszkają zdala od ośrodka, w którym są leczone, próba wprowadzenia zamiennika wiąże się z koniecznością położenia się do szpitala, czyli nieobecnością w pracy. Nie da się tego uniknąć, ponieważ pacjent, któremu wprowadza się nowy lek musi być monitorowany i badany cały czas, najrzadziej co kilka dni a też nie każdego stać na podróże co chwila.

  Ceny leków wzrosły dramatycznie, z kilku złotych do ponad tysiąca, w niektórych przypadkach. Wszystkie dostępne na polskim rynku leki dla pacjentów po przeszczepach mają przypisane zamienniki?

  Nie wszystkie. Nie wprowadzono zamiennika na lek dla dzieci, którego cena znacznie wzrosła . Matka, której dziecko jest po przeszczepie, powiedziała, że nie stać jej już na ten środek i jej maluch leży obecnie w szpitalu, gdzie za lek nie musi płacić. Efekt tego może być taki, że więcej rodziców wpadnie na ten pomysł i dzieci większość swojego życia zaczną spędzać w szpitalach zamiast w domu, szkole i z rówieśnikami. Poza tym dorośli pacjenci, u których nie przyjmą się zamienniki,a których nie będzie stać na kupowanie leków w nowych cenach, również trafią do szpitala. Zdaje mi się, że Ministerstwo Zdrowia chciało na nas oszczędzić, tylko ktoś nie policzył, że finalnie budżet państwa zapłaci za to znacznie więcej, bo ludzie zrobią wszystko, żeby ratować swoje zdrowie i życie.
 • 13.05.2017 - 16:55
  To nie jest zdrowe dla konsumentów - leki zdrożeją i ich dostępność będzie gorsza

  Na podpis prezydenta czeka ustawa Prawo farmaceutyczne. Podobne restrykcje wprowadzili Węgrzy. Doprowadziły do wzrostu cen w aptekach i ograniczenia dostępu do leków.


  - Po kilku latach, gdy wprowadzono takie zmiany na Węgrzech, okazało się, że nie są korzystne dla konsumentów, ograniczają konkurencję i nie powstają nowe apteki - mówi o tym agencji MarketNews24 Paweł Borowski, adwokat, szef praktyki ochrony zdrowia kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy.

  Co wynika z ustawy? Nowe apteki będę mogły być otwierane wyłącznie przez farmaceutów.

  To sytuacja, w której sieci aptek z kapitałem, który nie pochodzi od osoby fizycznej, będącej farmaceutą, lub spółki partnerskiej farmaceutów, nie będą mogły otwierać nowych placówek. Kolejne zmiany dotyczą aspektów lokalizacyjnych.

  W gminach większych niż 3 tys. mieszkańców nie będzie można otwierać aptek w odległości mniejszej niż 500 metrów od istniejącej już placówki aptecznej.

  Kolejne zmiany wprowadzone w nowej ustawie dotyczą możliwości rewizji aktualnie obowiązujących pozwoleń na prowadzenie aptek.

  Może to oznaczać otwarcie drogi na administracyjne zamykanie już dziś funkcjonujących aptek.


  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/to-nie-jest-zdrowe-dla-konsumentow-leki-zdrozeja-i-ich,2513804,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Zakopianka: W przeciągu dwóch dni zginęło na niej dwóch motocyklistów

 • 10.06.2017 - 16:09
  Ludzie może dajcie spokój, w końcu zginęli młodzi ludzie ........... wy zawsze byliście doskonali i nigdy nie robiliście głupot w młodości ??????

Spotkanie z posłem Jarosławem Szlachetką

 • 03.06.2017 - 23:32
  A ten znowu bredzi!!

Pierwszy Turniej Rycerski o Miecz Myślimira

 • 03.06.2017 - 17:31
  Chłopie szkoda wysiłku i tak mało kto zrozumie o co ci chodzi i polecą minusy... Pozdrawiam tekst b. dobry !!!!

Sułkowice: Wiceburmistrz odwołana po 10 latach

 • 31.05.2017 - 23:24
  No to pewnie słynnej dyrektorki z gimnazjum też się w końcu pozbędzie ??

Bogdanówka: Na co dzień można na nich liczyć. Teraz sami szukają pomocy

 • 20.05.2017 - 21:07
  A co ma do tego Ostrowski?? To przecież inna gmina. Kolejny raz wykazujesz się Panie doskonałą orientacją w temacie.

Myślenice: OSP Dolne Przedmieście ma 130 lat

 • 11.05.2017 - 21:13
  No to co konkretnie masz do prezesa ???
  Albo nie tak pochwal się co ty zdziałałeś w OSP albo na Orle albo gdziekolwiek.
 • 10.05.2017 - 21:59
  Przecież nie o to chodzi...
  Ważne jest, żeby "wbić szpilę" pokrytykować, pokazać swoją "ważność". Wytkąć komuchowatość itp.
  A kolor 1 pewnie tam nawet nie był ale miesza....
 • 09.05.2017 - 22:21
  TwojPan napisał/a:
  Nie druchowie tylko dzieki prezesie z lat komuny
  Ciekawe co ty zdziałałeś ??? Pewnie dużo więcej niż prezes z lat komuny?????

Czystość naszych ulic i parku na Zarabiu

 • 06.05.2017 - 22:49
  007 toż ci tłumaczę BYŁO WYSPRZĄTANE tylko elektorat naśmiecił .......
Pokaż więcej komentarzy