Marioosz Mariusz

Myślenice: Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • Mariusz 27.03.2019 - 20:11
  Skawina ma od półtora roku strefę płatnego parkowania, natomiast postój do 30 minut jest darmowy. Oczywiście trzeba bilecik pobrać wcześniej.
 • Mariusz 27.03.2019 - 10:35
  Jak zaparkujesz koło samego banku na tą jedną minutę bez płacenia i wyskoczysz do bankomatu, to raczej małe szanse wpadki. No chyba, że kontroler będzie obserwował i łowił takich :D Tylko że postój do jednej minuty to nie parkowanie.

Stacja benzynowa

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

 • Mariusz 09.03.2019 - 12:35
  Przez Wolę Radziszowską nie jest na pewno bliżej do Krakowa. Może mniej budowania, to fakt, no i teren troszkę łatwiejszy. Ale czasowo to gorzej by zdecydowanie wypadało jadąc tamtędy, a to przecież o to chodzi, żeby to było w miarę szybkie połączenie z Krakowa z Myślenicami.

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • Mariusz 05.03.2019 - 11:30
  smiglo napisał/a:
  Cała ta zakopianka i te skrzyżowania/przełączki to jeden wielki skandal kto to kiedyś odebrał...
  Często jeżdżę po europie i w żadnym cywilizowanym kraju nie widziałem takich przejazdów
  Myślę ze nawet w Rumunii chociaż nie byłem jak jest ekspresówka to nie ma takich jaj jak na zakopiance
  Tylko zdaj sobie sprawę, że odcinek Zakopianki między Krakowem a Myślenicami, to nie jest ekspresówka.

Jak przejechać nowe skrzyżowanie między Szkołą Podstawową nr 2, a mostem na Bysince?

 • Mariusz 06.02.2019 - 18:40
  Teraz już wszystkie wątpliwości powinny być rozwiane :) https://krakow.tvp.pl/1279100/jedz-bezpiecznie
 • Mariusz 06.02.2019 - 12:55
  jakby był jedne pas na Żeromskiego, to można byłoby sobie wybierać, który pas się zajmie później już na Słowackiego. Ale są dwa pasy, więc zasada jest taka, że powinno się jechać z lewego na skrajny lewy, a z prawego na skrajny lewy. Nie ma wtedy żadnego punktu kolizyjnego. Tylko że mało miejsca jest na zmianę pasa później, zbyt krótki odcinek jest i to rodzi problemy, bo każdy już chce być od razu na tym pasie docelowym, którym później pojedzie. Dlatego jak pisałem już wcześniej, prawy pas powinien być tylko dla jadących w kierunku Rynku, oddzielony ciągła linią od dwóch pozostałych.
 • Mariusz 05.02.2019 - 18:43
  Jakby pas lewy się rozdzielał na mostku na do zawracania i w kierunku Zarabia, to znów lewy pas byłby ciągle zakorkowany. Trudniej byłoby też wjechać na niego jadąc od Żeromskiego. Tak było przed przebudową, tylko że wtedy blokował się też pas do jazdy na wprost. Teraz ten plus jedyny byłby, że na wprost nie byłoby blokady. Poza tym według planów przebudowy, to lewy pas na mostku od strony Żwirki i Wigury miał mieć właśnie kontynuację w postaci tego lewego pasa w kierunku centrum i do nawrotki na drugim mostku. Miał być tam znak tylko ustąp pierwszeństwa na mostku dla lewego pasa, a dla prawego stop. Jest teraz dla obu na mostku stop, na dodatek nie da się bezkolizyjnie zjechać z mostku w kierunku centrum na lewy pas, bo ten pas pełnowymiarowy zaczyna się dopiero parę metrów dalej.
 • Mariusz 05.02.2019 - 16:25
  Tak naprawdę to powinno się jechać torem jak najmniej kolizyjnym, czyli z prawego pasa na skrajny prawy, a z lewego pasa na skrajny lewy. Tak po prostu jest najbezpieczniej. Tylko że tu w Myślenicach jest taki problem, że tu jest zbyt krótki odcinek na bezpieczną zmianę pasa na środkowy.
  Jakby był tylko jeden pas wyjazdowy z Żeromskiego, to nie byłoby żadnego problemu, wtedy możesz sobie wybrać pas którykolwiek, na który chcesz wjechać. Powinno zostać poprawione oznakowanie poziome, które nie powinno zezwalać na wjazd z prawego pasa na środkowy.
  Problem z wyborem pasa zauważam też przy Biedronce. Tam jadąc od strony PSP i dojeżdżając do ulicy Słowackiego, kierowcy bardzo często, jeśli nie w zdecydowanej większości, ustawiają się przy prawej krawędzi jezdni i później myk od razu na lewy pas i nawrotka na moście w stronę świateł.
  A przecież pasy ruchu to nie tylko te wyznaczone na jezdni, bo tam przy wyjeździe zmieszczą się spokojnie dwa samochody osobowe. Chcąc jechać w stronę świateł ustawiam się przy środku jezdni i wtedy jadę na lewy pas Słowackiego, natomiast Ci przy krawężniku powinni zająć prawy pas i dopiero ewentualnie go zmienić sygnalizując ten manewr.
 • Mariusz 05.02.2019 - 13:29
  Tylko że powinien zająć prawy pas i dopiero zmienić na środkowy sygnalizując ten manewr.
 • Mariusz 05.02.2019 - 12:37
  Z prawego pasa Żeromskiego wjeżdżamy na prawy pas Słowackiego i jedziemy prosto w kierunku Rynku. Natomiast z lewego pasa Żeromskiego wjeżdżamy na środkowy bądź lewy Słowackiego, w zależności czy chcemy zawrócić, czy pojechać w kierunku Zarabia. Proste? Najlepiej tego się trzymać i nie będzie nigdy żadnych problemów. Oczywiście możesz zmienić pas będąc już na Słowackiego, ale musisz ustąpić miejsca tym, którzy się znajdują na tym pasie, na który chcesz wjechać i zasygnalizować to z wyprzedzeniem. Tylko że odcinek naprawdę krótki jest na to, więc po co sobie utrudniać jazdę.
  mknp napisał/a:
  Po pierwsze, organizator ruchu powinien przewidzieć tam pasy prowadzące, wtedy nie byłoby problemu.
  W takich sytuacjach, gdy nie ma linii prowadzących, najbezpieczniej jest pilnować swojego pasa, ponieważ mamy pewność, że samochód z lewego pasa nie zajmie skrajnego prawego i odwrotnie, samochód z prawego pasa nie zajmie skrajnego lewego. Ale nie mogę założyć, że samochód jadący obok nie zajmie środkowego pasa. Dlatego na tym skrzyżowaniu powinniśmy zajmować pasy skrajne, później ewentualnie zmieniać na środkowy, mając na uwadze to, że jeśli dwa samochody chcą zmienić w tym samym czasie pas ruchu na środkowy, to pierwszeństwo ma ten po prawej, ale to ma zastosowanie TYLKO w przypadku zmiany pasa ruchu, nie w przypadku zajmowania pasa ruchu na skrzyżowaniu.
  Jednak czasem, ze względu na ruch na ulicy Słowackiego, zajęcie lewego skrajnego pasa może być utrudnione, dlatego logiczne wydaje się, aby z pasa prawego móc wjechać tylko na skrajny prawy i apeluję do organizatora ruchu, aby tak właśnie poprowadził linie prowadzące.
  Tak byłoby zdecydowanie najlepiej, jakby z prawego pasa Żeromskiego była możliwa jazda tylko prosto w kierunku Rynku.
 • Mariusz 05.02.2019 - 12:34
  Z prawego pasa Żeromskiego wjeżdżamy na prawy pas Słowackiego i jedziemy prosto w kierunku Rynku. Natomiast z lewego pasa Żeromskiego wjeżdżamy na środkowy bądź lewy Słowackiego, w zależności czy chcemy zawrócić, czy pojechać w kierunku Zarabia. Proste? Najlepiej tego się trzymać i nie będzie nigdy żadnych problemów. Oczywiście możesz zmienić pas będąc już na Słowackiego, ale musisz ustąpić miejsca tym, którzy się znajdują na tym pasie, na który chcesz wjechać i zasygnalizować to z wyprzedzeniem. Tylko że odcinek naprawdę krótki jest na to, więc po co sobie utrudniać jazdę.

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • Mariusz 23.01.2019 - 18:16
  seba napisał/a:
  Owy wyjazd powinien nam mieszkańcom Myślenic pomóc włączyć się do ruchu, tymczasem, dla nas światła są najwygodniejszym wyjściem, w momencie ich likwidacji ludzie na trasie Kraków - Zakopane, Zakopane Kraków będą zapier****ć nie patrząc na włączających się do ruchu z Myślenic, utrudniając nam wyjazd, mamy tego przykład wyjeżdżając na zakopianką spod wiaduktu.
  Pod wiaduktem to problemem jest krótki pas włączania. Nie ma jak się rozpędzić dobrze, żeby się włączyć płynnie. Tam przy Orlenie, z tego co widzę, będzie znacznie dłuższy ten pas, chociaż troszkę po łuku będzie i może być ograniczona widoczność do tyłu na pojazdy na sąsiednim pasie.
 • Mariusz 23.01.2019 - 10:00
  Płynny...toś chyba nie widział korków na Zakopiance w sezonie.

LIDL w Sułkowicach??

 • Mariusz 16.01.2019 - 21:45
  maciej27luis napisał/a:
  Nie ma co liczyć na Lidla, takie sklepy mają swoje standardy i wymagania jak ilość mieszkańców na miejscowość czy km2, wątpię by kiedyś Lidl powstał w myślenicach a co dopiero w mniejszej miejscowości, szybciej spodziewał bym się tam lewiatana albo jakieś delikatesy
  W Myślenicach jest Kaufland, a on należy do tej samej sieci co Lidl.

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • Mariusz 16.01.2019 - 16:54
  Skończą się remonty na kolei, to będą jeździć częściej pociągi.
 • Mariusz 08.01.2019 - 11:01
  Jedno drugiego nie wyklucza. Linia do Myślenic ma być linią typowo aglomeracyjną, natomiast Podłęże - Piekiełko linią o znaczeniu międzynarodowym. Oczywiście skorzystają na tym takie miasta jak Nowy Sącz, Limanowa czy Zakopane.

Coraz więcej jeżdżących na "halogenach"

 • Mariusz 10.01.2019 - 16:49
  Myślał chyba, że Lenka ma 13 lat i się zdziwił :D

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • Mariusz 26.12.2018 - 11:02
  Na wizualizacji inaczej to wygląda.

Pytacie „Po co nam ronda skoro kierowcy nie znają przepisów?”. Sprawdź jak poprawnie pokonać rondo

 • Mariusz 16.12.2018 - 19:02
  Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest możliwe, gdy odległość od przejścia przekracza 100 metrów. Poza tym tam jest skrzyżowanie, więc można przejść na drugą stronę, nawet jak przejście dla pieszych jest bliżej niż 100 metrów. Oczywiście nie możemy spowodować zagrożenia bezpieczeństwa ruchu i utrudnienia ruchu pojazdów.
 • Mariusz 11.12.2018 - 17:10
  Nie musimy dawać kierunkowskazu przed rondem, jak skręcamy w prawo na najbliższym wyjeździe. Na takim małym rondzie, to najlepiej w momencie wjazdu na niego dawać.
 • Mariusz 09.12.2018 - 20:39
  Jest zmiana kierunku, bo jakbyś go nie zmieniał, to byś krążył w kółko wokół ronda.
 • Mariusz 09.12.2018 - 16:26
  Ronda są właśnie po to, żeby spowolnić ruch. Więc nawet jak z lewej strony jest pusto, to nie znaczy że masz na pełnym gazie wjechać na niego. Właśnie przez takich prujących ile wlezie, boją się inni na rondo wjechać, dopóki nie będzie na nim pusto.

Cmentarz w Trzemeśni

 • Mariusz 02.12.2018 - 21:48
  Tak być powinno :D
 • Mariusz 02.12.2018 - 18:21
  To nie cmentarz komunalny, więc jakie opłaty, jak to ziemia parafian.

Myślenice, Jawornik: Prace remontowe na Zakopiance potrwają cały tydzień

 • Mariusz 21.09.2018 - 12:52
  Taa, a dzisiaj korkuje się tam nieźle w Myślenicach. Korek od estakady.

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • Mariusz 10.09.2018 - 16:59
  Lech Kosyjan napisał/a:
  A może dowiemy się dlaczego nie doszło do realizacji bezkolizynego wyjazdu na Zakopiankę z ul. Sobieskiego powyżej stacji Orlenu?
  Jest w planach :D

Myślenice: Szaleńcza jazda skuterem. Wyprzedza na pasach w środku miasta [WIDEO]

 • Mariusz 25.08.2018 - 18:28
  Pewnie to on na tym skuterze :D

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

 • Mariusz 12.08.2018 - 8:27
  Dla jadących z tyłu Galerii jest znak ustąp pierwszeństwa, ale znowu Ci zjeżdżający z góry mają linie poziome zaznaczone.
Pokaż więcej komentarzy