Marioosz Mariusz

Myślenice, Jawornik: Prace remontowe na Zakopiance potrwają cały tydzień

 • Mariusz 21.09.2018 - 12:52
  Taa, a dzisiaj korkuje się tam nieźle w Myślenicach. Korek od estakady.

Krzysztof Halek: Bezpieczeństwo na Zakopiance mogą zapewnić bezkolizyjne przejazdy [WIDEO]

 • Mariusz 10.09.2018 - 16:59
  Lech Kosyjan napisał/a:
  A może dowiemy się dlaczego nie doszło do realizacji bezkolizynego wyjazdu na Zakopiankę z ul. Sobieskiego powyżej stacji Orlenu?
  Jest w planach :D

Myślenice: Szaleńcza jazda skuterem. Wyprzedza na pasach w środku miasta [WIDEO]

 • Mariusz 25.08.2018 - 18:28
  Pewnie to on na tym skuterze :D

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

 • Mariusz 12.08.2018 - 8:27
  Dla jadących z tyłu Galerii jest znak ustąp pierwszeństwa, ale znowu Ci zjeżdżający z góry mają linie poziome zaznaczone.

Motocyklista jechał środkiem Zakopianki. Uderzył go samochód. Wszystko nagrał inny kierowca [WIDEO]

 • Mariusz 06.08.2018 - 16:38
  https://www.motofakty.pl/artykul/wyprzedzanie-z-prawej-strony-kiedy-jest-dozwolone.html
  "Kierowca może wyprzedzać z prawej strony na jezdniach kierunkowych z wyznaczonymi pasami ruchu. Dotyczy to zarówno tradycyjnej jezdni jednokierunkowej, jak i drogi dwujezdniowej, złożonej z dwóch jezdni jednokierunkowych, każdej dla przeciwnego kierunku ruchu. W tej kategorii znajdziemy m.in. autostrady, które zgodnie z definicją są drogami dwujezdniowymi, odcinki dróg ekspresowych, gdzie mamy do czynienia z dwoma rozdzielonymi jezdniami oraz inne drogi, gdzie jezdnie są rozdzielone. W tych przypadkach nie ma znaczenia, czy droga znajduje się w obszarze zabudowanym, czy poza nim. "

Ciągle pada. Raba wystąpiła z koryta. Czy to oznacza odwołanie Myślenickiego Festiwalu Lata?

 • Mariusz 20.07.2018 - 11:06
  KsiadzROMAN napisał/a:
  niech leye woda jezd rybom potrzebna
  Tobie święcona by się przydała :D

Myślenice: Zamieniają drogę na park. Ruszyły prace nad korektą skrzyżowania

 • Mariusz 19.07.2018 - 16:17
  Widzę tutaj jeszcze jeden problem, jaki może się pojawić po skończonej budowie. Na wylocie Żeromskiego będą dwa pasy ruchu, a na Słowackiego trzy. Normalnie w podobnych okolicznościach nie byłoby żadnego problemu, bo kierowca wyjeżdżający z lewego pasa Żeromskiego, zajmowałby lewy pas Słowackiego, natomiast z prawego pasa Żeromskiego jechałby na prawy Słowackiego. Tylko jedna uwaga, na mostek można będzie jechać też ze środkowego Słowackiego. Nie byłoby problemu, gdyby z prawego pasa Żeromskiego można było tylko w stronę Rynku jechać, i oddzielony byłby on ciągłą linią od pozostałych. Ale z tego co widzę będzie tam linia przerywana, więc może być tam ciekawie. Tak samo na drugim mostku, przy tym lewym pasie widzę że będzie przerywana, więc się pewnie znajdą osoby które z lewego będą chcieć pojechać w Żeromskiego i na tym króciutkim odcinku będą przez dwa pasy przejeżdżać.
 • Mariusz 18.07.2018 - 16:27
  Warmer84 napisał/a:
  Marioosz nie bredź. Ten znak, o którym mówisz zabrania skrętu w lewo w ul. Słowackiego (czyli pod prąd) a nie na mostek. Wyjeżdżając z tego dodatkowego pasa ruchu w lewo ładujesz się pod prąd na ul. Słowackiego na mostek zaś jedziesz prosto czego ci nic nie zabrania. Czy to tak trudno pojąć? Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy...
  Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że ten znak zakazu skrętu jest umieszczony tam, żeby był dobrze widoczny dla kierowców jadących tym wydzielonym, krótkim pasem. Takie znaki się daje, jak droga jest jednokierunkowa z dwoma pasami ruchu, po prawej i lewej stronie drogi. Jest tam znak taki przy prawym pasie, jak pewnie widzisz, przy lewym też, koło przejścia dla pieszych. Tylko że na tym odcinku teraz jest ruch dwukierunkowy, więc postawili dodatkowy od strony Bysinki. Na mostek przecież pisałem że można jechać bez problemu. Więc jak chcesz kogoś pouczać, to czytaj ze zrozumieniem.
 • Mariusz 18.07.2018 - 12:42
  Ten znak zakaz skrętu w lewo, co jest koło tego Passata, to postawili dla kierowców tego dodatkowego krótkiego pasa, który wydzielili na miejscu wcześniej wyłączonym z ruchu. Na mostek można jechać właśnie tylko z tego krótkiego pasa, natomiast prawy pas Żeromskiego to tak jak dotychczas było, skręt tylko w stronę Rynku.
 • Mariusz 17.07.2018 - 21:40
  Według tego artykułu: http://gazeta.myslenice.pl/zaczal-sie-remont-na-skrzyzowaniu-ul-slowackiego-i-zeromskiego zrobili tam krótki pas dla skręcających na mostek w miejscu gdzie była wyłączona powierzchnia z ruchu. No a lewy dotychczasowy pas na Żeromskiego służy tymczasowo do jazdy w przeciwnym kierunku.
 • Mariusz 17.07.2018 - 21:03
  No to jak można jechać na mostek, to ten znak nakazujący jechać w prawo powinni zasłonić.
 • Mariusz 17.07.2018 - 20:25
  Kaper, faktycznie teraz widzę ten znak na zdjęciu. Na Google Street go nie ma, ale tam są foty z 2013 roku, więc nie wiem od kiedy on tam stoi. Tylko że on jest obrócony w kierunku ul. Żeromskiego, więc to wygląda tak, jakby on dotyczył wyjeżdżających z tej ulicy, tylko że wcześniej też jest taki znak. Możliwe, że jak będą przebudowywać mostek, to wtedy będzie zamknięty ruch na nim i wtedy faktycznie będzie tam zakaz skrętu.
 • Mariusz 17.07.2018 - 17:38
  W sumie to jest tak, ten znak zakazu skrętu w lewo , to znaczy tyle, żeby nie pojechać pod prąd ul. Słowackiego. Natomiast ten nakaz skrętu w prawo, tam są, tzn były dwa pasy na ul. Żeromskiego, lewym można było jechać na mostek, natomiast prawym tylko w prawo w stronę Rynku. Ten znak nakazu dotyczy tylko prawego pasa!
  Jeśli by dotyczył obu, to by musiał być też postawiony przy lewej krawędzi jezdni. Natomiast teraz przy tymczasowej organizacji ruchu, na mostek można pojechać tylko z prawego pasa, a znak się odnosi do niego, no i sami widzicie.
 • Mariusz 17.07.2018 - 12:21
  Ten znak na pierwszym zdjęciu sugeruje teraz, że nie można pojechać na mostek, tylko w prawo. Wcześniej na mostek jak się jechało z lewego pasa, to było ok, najpierw w paro i później na mostek, ale teraz...

Myślenice: Wyjazd z Cegielskiego nie należy do łatwych. To skrzyżowanie zastąpi rondo

 • Mariusz 08.07.2018 - 17:55
  Tam przy Biedronce jest jeszcze jeden problem. Ci co chcą jechać od strony centrum miasta czy od Zakopianki do Kauflanda, muszą szybko się przebić na prawy pas Słowackiego. Często czekają w tym miejscu, aż się zwolni miejsce od strony Borzęty, tym samym blokując tych, co jadą dalej w kierunku świateł. Tam powstaje jeszcze stacja benzynowa, więc ruch się jeszcze troszkę zwiększy. Ten mostek naprzeciwko Biedronki, to najlepiej, jakby był tak z 50 m dalej na wschód, więcej miejsca byłoby na zmianę pasa.
 • Mariusz 07.07.2018 - 11:05
  Nie może, tylko na pewno. Ul. Cegielskiego na odcinku 420 metrów idzie do przebudowy: http://www.zdp-myslenice.pl/index.php/zamnia-publiczne-mainmenu-44/21-zamnia-publiczne/1338-ogposzenie-o-przetargu-nieograniczonym
 • Mariusz 06.07.2018 - 12:21
  Wujek d napisał/a:
  Wyjedźcie bez problemu ze zdrojowej w kierunku ronda nielotów ...
  No tam akurat troszkę mają przebudować to skrzyżowanie. Ale na ile to poprawi sytuację, sądzę że niewiele. Natomiast rondo mogłoby powstać na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego ze Słowackiego, mimo że kilkanaście lat temu to skrzyżowanie było przebudowane.

Myślenice: To skrzyżowanie zniknie z mapy. W jego miejscu powstanie park

 • Mariusz 29.06.2018 - 18:49
  No i nauczcie się używać kierunkowskazów na rondzie, chodzi mi o zjazd ronda, prawy kierunkowskaz. A nie jak niektórzy przy wjeździe na rondo dają lewy kierunkowskaz, a przy zjeździe z niego nie dają żadnego.
 • Mariusz 28.06.2018 - 22:27
  Przecież3 pasy będą tylko na krótkim odcinku między mostkami. Tam tyle mieszkańców mieszka, że hoho. Trochę bliżej Zakopianki też są 3 pasy, z tym że jeden służy jako nawrotka.
 • Mariusz 28.06.2018 - 20:12
  Rondo nr 9 to będzie. Plus nr 10 na Zarabiu przy OSP :D
 • Mariusz 28.06.2018 - 13:58
  W planach jest kolejne rondo w Myślenicach. Tym razem na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z Cegielskiego.

Myślenice: Wstawiła wodę na herbatę i zasnęła. Policjanci weszli do mieszkania przez balkon

 • Mariusz 28.05.2018 - 17:01
  Oświecińskiego a nie Oświęcimskiego :D

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

 • Mariusz 29.03.2018 - 16:22
  adzygmunt napisał/a:
  Ależ to nadal przez miasto drogą tą czy inną na wschód. A Piłsudskiego to nie centralna ulica w mieście???
  Chodziło mi o to, że nie musi jechać ulicą Piłsudskiego w stronę centrum, a później Słowackiego, tylko nawrotka z powrotem na Zakopiankę na rondzie im. M. Nawary. Tak będzie szybciej.
 • Mariusz 29.03.2018 - 12:53
  Nie musisz jechać później przez miasto, wystarczy nawrotka na ul. Piłsudskiego.
 • Mariusz 28.03.2018 - 22:30
  Są pasy koło wjazdu / wyjazdu z parkingu.
 • Mariusz 28.03.2018 - 18:27
  Najlepszy byłby wjazd / wyjazd z ulicy Słowackiego, ale obawiali się że skrzyżowanie będzie się blokować.
 • Mariusz 28.03.2018 - 17:41
  mirekm napisał/a:
  Chyba nie uważałeś na geografii - na mapie wyraźnie widać, że po zachodniej.

  Świetna inwestycja, dobry pomysł, ale szkoda że nie do końca udana. Głównie chodzi o ten wjazd-wyjazd. to nie jest wygodne rozwiązanie. Z drugiej strony nie mozna zapinac ze to "parkuj i jedz" czyli zostaw auto na placu poza uliczkami w miescie wsiadz w autobus/busa i jedz dalej nie blokujac miasta
  Wcześniej w artykule było napisane że po wschodniej, ale zmienili to. A ja dobrze napisałem przecież.
 • Mariusz 28.03.2018 - 16:12
  Wjazd i wyjazd po zachodniej stronie, a nie wschodniej.

Parkingi w Myslenicach

 • Mariusz 19.03.2018 - 16:52
  Nie no, parking będzie, ale obawiam się że miejsc będzie znacznie mniej niż było.

Wolne niedziele dla wybranych...

 • Mariusz 17.03.2018 - 21:54
  Takie sklepy są wyłączone z zakazu.
Pokaż więcej komentarzy