seba

Pytanie do Burmistrza

 • 14.06.2019 - 7:46
  Wszyscy marudzą odnośnie w/w tematu, wybuchają kłótnie w ogóle nie na temat, tyle razy pisałem atakujcie poglądy a nie ludzi.
  wracając do tematu .... miałem kontakt z ankieterami, i z rozmowy z nimi wynikało, że mieszkańcy Myślenic są bardzo specyficzni i się z nimi zgadzam w 100% bo z jednej strony chcieli by kolej do Krakowa, a z 2 strony mało kto w ogóle wpuszczał ankieterów, a z tego co wiem to chodzili po Myślenicach popołudniami, żeby zastać jak najwięcej osób.

Najpierw skopali i okradli mężczyzn na parkingu, potem awanturowali się w barze [WIDEO]

 • 09.06.2019 - 14:19
  Myślenice to "dziki zachód", bójki, rozboje pobicia, handel narkotykami, parkowanie gdzie popadnie (zakręty, przejścia dla pieszych, trawniki etc), przekraczanie prędkości na pierwszej lepszej prostej, coś chyba nie radzi sobie policja i straż miejska w naszym miasteczku ...

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego

 • 28.05.2019 - 5:30
  Vivaldi napisał/a:
  Właśnie podałeś definicję demokracji.....rządy większości a nie anarchia :-)
  Wydaje mi się że bardziej dyktatury, bo rządy 1 partii czyt. Jednej osoby nie koncza się dobrze, przykładem jest np Rosja gdzie też panuje "demokracja" . Nie chce odnosić się do historii bo były takie Państwa w których jedna osoba miała cała władze i skończyło się to 2 Wojna Światowa.

 • 27.05.2019 - 12:58
  qwas138 napisał/a:
  BRAWOO PIS :)
  tak brawo, gratuluję ludziom którzy całą władzę oddają w ręce jednej partii. Potem dzieją się takie rzeczy typu ... nie pasuje mi jakaś ustawa to sobie ją przegłosujemy, w w końcu mamy większość oraz swojego prezydenta on nie zawetuje bo jak mógłby to zrobić.

Problem z gołębiami

 • 20.05.2019 - 7:04
  alapatala napisał/a:
  naturalnych wrogów to mają Sokoły Jastrzębie tylko mało ich jest
  widziałaś kiedyś ptaka drapieżnego nad miastem ?. Moim zdaniem usunięcie tych szkodników trzeba by zlecić jakieś wyspecjalizowanej w tym firmie.
 • 19.05.2019 - 8:36
  Zauważyliście pewnie zatrważająca ilość gołębi w mieście i nie mówię tylko o rynku. Te "ptaki" nie daja żadnego pożytku A zostawiają za sobą tylko odchody. Przenoszą więcej chorób niż szczury, niszczą uprawy i trawę wydziubujac nasiona. Nie mają żadnych naturalnych wrogów. Nie działają na nie żadne formy odstraszania A mnożą się na potęgę będąc dodatkowo dokarmiane przez "blokowe babcie". Przydało by się coś zrobić z tym problemem i zacząć gołębie traktować jak szkodniki, i zredukować ich ilość.

Sumo: Jan Mastela pierwszy w rankingu do Mistrzostw Europy

 • 13.05.2019 - 18:13
  Gratulacje Kacper tak trzymać !!!!!

Czołówka na Górnym Przedmieściu. Droga zablokowana, dwie osoby poszkodowane

 • 30.04.2019 - 21:23
  Mieszkam na górnym od urodzenia, i to co tu się dzieje można określić mianem "dziki zachód". Ten kawałek prostej na którym był wypadek niejednokrotnie osobiście zgłaszałem na mapie zagrożeń jako niebezpieczny, ale nikt nic z tym nie robi, są tam 2 szkoły w tym przedszkole, a Górne jest dosłownie rozjeżdżane przez piratów drogowych. Nie mówię tu tylko o osobówkach, wyprzedzających z prędkością 100 km/h na 40, ale również o "gruszkach" które jadą dużo szybciej niż powinny. Pisałem o tym w jakimś temacie, to tylko kwestia czasu aż dojdzie tam do śmiertelnego wypadku.

Wiśniowa: Czy pożydowski dom modlitwy doczeka się remontu?

 • 27.04.2019 - 5:30
  paw95 napisał/a:
  są pilniejsze potrzeby niech żydzi przyjeżdżają i niech remontują za swoje
  To jest zabytek i zasługuje na ochronę Państwa tak samo jak i nasze kościoły, w Parafi NNMP zrobili bruk za kilka baniek przypomnę

Inet - jakość internetu

 • 25.04.2019 - 6:59
  mam od nich neta prawie rok, zawsze prędkość taka jak w umowie, miałem do tej pory 150 mbs, przeszedłem na 300, i jest ok. Na górnym rodzice maja w olimp lanie i 60 mbs i też nie narzekają. Jak w święta Bożego Narodzenia była awaria, to nawet wtedy usunęli ją w kilka godzin, tak że jak dotąd na Inet nie powiem złego słowa.

Myślenice: Węzeł zamiast świateł? Nie tak szybko. Przetarg unieważniony

 • 12.04.2019 - 6:39
  bono napisał/a:
  GDDKiA, daje pieniądze na skrzyżowanie a nie na komunikację aglomeracyjną.
  Trochę ludziom się miesza w głowach od tych różnorodności wyborczych.
  Co do nieumiejętności bezkolizyjnego włączania się do ruchu..... bez komentarza, "gdzie ja kur.a popełniłem błąd".
  -Głupi daje mądry bierze-
  Dobrze wiedzieć, że jesteś z tych, ""mądrych", prawda jest taka, że skrzyżowanie bezkolizyjne jest tam w ogóle nie potrzebne, już jedno jest, jeśli Tobie lepiej wjedź na Zakopianke pod estakadą, mi lepiej korzystać ze świateł . Komunikacja jest potrzebna.
  Tak ostatnio czytając twoje "wypowiedzi" mam wrażenie że jest w nich przerost formy nad treścią, a problemy w życiu codziennym chcesz przelać w jeden z możliwych sposobów czyli hejtowanie.
  pozdrawiam.
 • 11.04.2019 - 8:57
  Dobrze się stało, obecnie dzięki światłom łatwiej włączyć sie do ruchu, rozpędzone samochody z zakopanego mało kiedy wpuszczają, poza tym dzięki wyhamowaniu obydwu pasów łatwiej włączyć się do ruchu kierowcom z Jawornika, i Krzyszkowic ....
  Mamy pilniejsze potrzeby CHCEMY KOMUNIKACJI !!!! to jest sprawa nie cierpiąca zwłoki.

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 11.04.2019 - 18:52
  zdziwiona napisał/a:
  Do strajkujących Nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. JANA PAWŁA II w Myślenicach i wszystkich szkół, których jest Patronem. Czy Wasz Patron posłużyłby się dziećmi i młodzieżą do osiągnięcia własnych korzyści ? Odpowiedź jest tylko jedna.
  A potrafisz myśleć samodzielnie ?, czytać ze zrozumieniem ? Większość nauczycieli przerwalo strajk na czas egzaminów żeby dzieci mogły je spokojnie napisać,

Nauczyciele

 • 06.04.2019 - 19:53
  szaramyszka5 napisał/a:
  Dziwię się dlaczego nauczyciele strajkują nie dość że mają tyle wolnego,tyle przywilejów ,że dzieci coraz słabiej są nauczane ponieważ nauczyciele mają słaby zasięg wiedzy to jeszcze chcą podwyżki,są zawody które naprawdę dają dużo w kwestij w kierunku podwyżek jednak ,ciężko pracują i nie upominają się

DRAŃSTWO - stan ekologii w mieście i w jego obrębie

 • 04.04.2019 - 6:57
  Vivaldi napisał/a:
  A kiedy to było? Ja może ze 2 lub 3x w ostatnich 3ch latach wywoziłem na Borzetę i nigdy ani raz nic nie zapłaciłem. Może o częstotliwość chodzi? Namierzyli Cie na wadze po peselu i stwierdzili, że jesteś częściej niż norma stąd opłata abyś nie tworzył (przykład) systemu wywozu mebli w Myślenicach.
  Nie chodzi o częstotliwość, dzwoniłem tam ostatnio, bo kiedyś faktycznie było tak, że przywoziłeś i odbierali za free tyle ile przywiozłeś, teraz jest tak, że bodajże do 100 kg jest za darmo, a powyżej płacisz za tonaż.

Pomysł jak zmotywować radnych, Burmistrza na szybsze rozwiązanie kwestii komunikacji z Krakowem

 • 27.03.2019 - 5:59
  To dalej siedzcie na dup** i nie róbcie nic żeby było lepiej tylko krytykować potraficie zero inwencji to przez takich jak wy zatrzymaliśmy się komunikacyjne w trzecim świecie
 • 26.03.2019 - 20:50
  Vivaldi napisał/a:

  Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co CONAJMNIEJ jeden z poniższych warunków:

  1. ---> są zameldowane na pobyt stały na terenie miasta,

  2. rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie miasta, ze wskazaniem miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód.

  taki lokalny patriotyzm :-) a do szkół gdzie chodziłeś? Wypoczywać będziesz w lecie nad Wisłą czy nad Rabą? Czujesz się krakowianinem to rób jak zamierzasz, ale przed tym zamelduj się w Kraq bo samo złożenie PITu nic Ci nie da.
  Nie wiem co miało na celu przytoczenie regulaminu KKM, być może nie doczytałeś, że należy spełnić jeden z warunków a nie wszystkie, co do mojego wypoczynku, to zazwyczaj nie mam na to czasu, bo ciągle jestem w pracy W KRAKOWIE, nie ma u mnie krzty regionalnego patriotyzmu. Dla mnie liczy się to, żeby mieć w życiu jak najlepiej, i obojętne mi to, czy zapewni mi to Kraków czy Myślenice, choć wiele innych ościennych miast jak np, Wieliczka czy Skawina mają do zaoferowania mieszkańcom dużo więcej niż Myślenice i to nie tylko w postaci transportu zbiorowego ale i np. odbioru śmieci, ich cen czy cen wody.
 • 26.03.2019 - 19:16
  Pomysł banalnie prosty - rozliczać się z dochodów w Krakowie, my zyskamy /otrzymamy kartę mieszkańca uprawniającą do wielu zniżek między innymi na komunikację miejską/ natomiast Miasto i Gmina straci miliony, wtedy zacznie się o nas starać, żadna inna kwestia jak ekonomiczna nie jest brana pod uwagę przez rządzących . Jak na razie jesteśmy eksploatowani do granic możliwości, a nie mamy nic w zamian oprócz podwyżek cen.
  Jednym słowem my zyskamy, a Myślenice stracą.

Ulica Ogrodowa przy basenie

 • 26.03.2019 - 16:18
  A nie chodzi ci czasem o Dunin-Brzezińskiego ?.
  Tam ludzie parkują nawet centralnie na zakręcie w taki sposób, że nic nie widać. Policja tam jeździ non stop, ale nic z tym nie robią, a z tego co mnie uczyli ładnych kilka lat temu jak robiłem prawko, to w niebezpiecznych miejscach samochodu zostawiać nie wolno.

Myślenice: Płatne strefy parkowania i parkometry zamiast parkingowych. Dzisiaj radni podejmą decyzję

 • 25.03.2019 - 13:48
  Powinni jeszcze wprowadzić takie strefy na osiedlach, do 1 mieszkania powinno być z automatu 1 miejsce parkingowe, a nie tak jak teraz, że mieszkania są bez miejsc, a w jednym mieszkaniu żyją 4 osoby i każda z nich ma samochód, który zostawia pod blokiem, ludzie na osiedlu nie idzie zaparkować już po 16 !

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22.03.2019 - 9:55
  mknp napisał/a:
  @seba myślisz że nauczyciele to jedyne osoby, które muszą się przygotowywać do pracy poza godzinami pracy? W prawie każdym zawodzie tak jest. Kiedyś ktoś podał mi argument, że nauczyciel musi się szkolić i robić certyfikaty, ja nie jestem nauczycielem, a też muszę się ciągle szkolić, co więcej jak już nauczę się nowej technologii, to już najczęściej wychodzi nowsza wersja i znowu szkolenie, jak chcę być na bieżąco, to muszę się uczyć non stop poza godzinami pracy, za które nie mam płacone.

  Nauczyciele to jedna z tych roszczeniowych grup, która nie wie jak wygląda prawdziwy świat, są zamknięci w kokonie zwanym ZNP i większość z nauczycieli nie potrafi funkcjonować w świecie poza nim. Niejednokrotnie spotkałem się z nauczycielem, który próbował pracować w zawodzie którego uczy, ale szybko rezygnował, bo brakuje mu wiedzy i przeraża go to, że sam musi o siebie dbać.

  EDIT: Oczywiście znam również nauczycieli, którzy pracują w zawodzie, a uczą jedynie z pasji. Mam do nich ogromny szacunek, bo najczęściej z racji doświadczenia w pracy poza nauczaniem, ich lekcje są znacznie bardziej wartościowe od lekcji typowego nauczyciela. Jednak niestety jest to zdecydowana mniejszość.
  Nauczyciele wiedzą jak wygląda świat o którym mówisz, bo bardziej opłaca się im pracować w biedronkach, budowach, korporacjach, szczujcie ich tak dalej to potem będziecie mogli mieć pretensje tylko do siebie jak Waszych dzieci nie będzie miał kto uczyć, albo jak nie napiszą testów gimnazjalisty, lub matur.
  Zastanawiające jest skąd ta złość właśnie do nauczycieli ? Pis wyprało wam mózgi ? jakoś nikt nie miał nic przeciwko gdy od chorych odeszły pielęgniarki (zagrożone było ludzkie życie), jak policja "zachorowała" na "psią grypę" i wówczas również było zagrożone życie obywateli.
 • 22.03.2019 - 9:21
  kar9876 napisał/a:
  Ale też im zrobić 40 godziny tydzień pracy.
  bono napisał/a:
  Ja bym podniósł nauczycielom za czas pracy, ale wakacje i ferie tylko zasiłek.
  wy macie coś z głową, etat nauczyciela bardzo często przekracza 40h pracy, nauczyciel pracujący na 1 etat ma 'PRACOWAĆ 18 H TYGODNIOWO" ale nie wliczają się w to zebrania, zajęcia dodatkowe, rady pedagogiczne, poprawy sprawdzianów, kartkówek, ich przygotowanie, przygotowanie sal do lekcji, posprzątanie po nich itp.
  poza tym obecnie to nauczyciel boi się ucznia, nauczyciele nie są szanowani, tak jak to było kiedyś, jak nie wiecie to lepiej się nie wypowiadajcie bo to są brednie, kłamstwa i bezpodstawne oskarżenia. Jak zazdrościcie nauczycielom wolnego w ferie i wakacje, ew "małej ilości godzin" to się przekwalifikujcie.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 16.03.2019 - 18:53
  nie źle, prawie jak orędzie prezydenta ..., jak wysłałem list do P. Burmistrza w sprawie MPK to odpisał jakiś "pionek", a tu proszę, ktoś zrobił głupi żart i taka odpowiedź ...

Sklep ozdoby świąteczne

 • 04.03.2019 - 6:58
  sprawdź w chińskich marketach tam coś takiego miewają przed świętami, ew kwiaciarnie sklepy papiernicze typu "LIS" etc

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 28.02.2019 - 8:15
  i to jest właśnie wpływ Pisu na nasze chore społeczeństwo, ludzie którzy złożyli donos ale i Burmistrz Dobczyc czy kuratorium powinni ustawić się w kolejce do jakiegoś specjalisty, ani dyrektor ani tym bardziej obcokrajowcy nie zrobili nic złego, to nie przyjechali taliby wywalić szkołę w powietrze tylko młodzież na wymianę.
  gratuluję postawy oraz nagonki na ludzi nie z Pisu - Widzę że od wyborów wszędzie wymieniani są "nie wygodni dyrektorzy" Ja trzymam kciuki za Panią dyrektor.

"Pozbyła się problemu". Inspektorzy KTOZ odebrali psa mieszkance gminy Sułkowice

 • 23.02.2019 - 6:17
  malina napisał/a:
  To co publikuja inspekorzy KTOZ jest nie do ospiania oni chca sie wylansować na niewinnych ludziach i tych biednych zwierzetach to jest dramatyczne co sie dzieje !!!
  Też mi się tak wydaje kobieta nie biła tego psa i zapewniła mu takie schronienie na jakie ja było stać zamiast pisać głupoty trzeba było pomoc tej kobiecie dalej uważam że pies to tylko zwierzę A życie ludzkie jest ważniejsze pies miał dach nad głową z głodu przez te kilka lat nie zdechł czyli był karmiony A woda w misce mogła teraz zamarznac w końcu jest zima .Pozdrawiam osoby które na tyle Kochają zwierzęta że dokarmiaja na osiedlach i rynkach gołębie które sa roznosicielami chorób i fabryka go×*a.

Gdzie z psem?

 • 22.02.2019 - 11:23
  missk83 napisał/a:
  Razem z naszym czworonogiem przyjeżdżamy do Myślenic na weekendowy wypad. Nasza psina to mała terierka, ważąca zaledwie 3,5 kg. Czy można gdzieś smacznie zjeść w lokalu, do którego można wejść razem z psem? Albo może wypić dobra kawkę? Dokąd najlepiej udać się na spacer?
  słyszałaś o czymś takim jak sanepid ? tam gdzie jedzenie nie ma zwierząt, chyba że w plenerze

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • 22.02.2019 - 7:04
  Tak mi się przypomniało, że przecież cały czas trąbią o tym, że kolej miała być budowana już 3 razy, w czasie zaborów austriackich, przed wojną i w latach 70 - mają więc przecież już 3 darmowe koncepcje, po co więc płacić tyle hajsu na kolejną. Wystarczy decyzja albo robimy kolej albo nie ...
 • 21.02.2019 - 13:16
  mirekm napisał/a:
  a moze by tak zajac sie busami, albo stworzyc jakies cywilizowane polaczenie autobusowe z krakowem i miejscowosciami w gminie, albo i powiecie? rozwiazan potrzeba dzisiaj nie za 30 lat
  Dobrze, że ktoś oprócz mnie wreszcie zauważył ten problem na forum.
 • 21.02.2019 - 8:25
  Jeśli wsłuchamy się dokładnie w to co mówią Panowie na filmiku, to usłyszymy, że po cichu nasi rządzący wycofują się z pomysłu kolei, i w jej miejsce chcą stworzyć koncepcje linii MPK, kolei nie będzie co jest chyba oczywiste.
Pokaż więcej komentarzy