seba

Zarabie teren zalewowy

 • Dzisiaj 6:50
  kar9876 napisał/a:
  Jak by coś było nie tak to kierownik budowy i inspektor by zareagował
  Oj Panie i tu się mylisz, nie jesteś w stanie nawet sobie wyobrazić na jakie fuszerki budowlane przymykają oko kierownicy i inspektorzy a to wychodzi dopiero po kilku latach użytkowania jak już gwarancja się skończy ...

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata. Pierwszy raz miasto otwiera się na disco polo

 • Dzisiaj 6:47
  flaelf napisał/a:
  Jak do Future Folk nie mam zastrzeżeń to reszta to samo DNO.
  Tego typu wypowiedzi są bardzo płytkie, każdy ma swój gust a o nim się nie dyskutuję głosowałem za Disco Polo, chociaż przyznam się że za Sławomirem nie przepadam, i jak słyszę w radiu jego "Miłość w Zakopanem" to przełączam stację bo po prostu tej piosenki nie trawie. Jest dużo lepszych zespołów tego gatunku gwarantuję że gdyby przyjechali goście z Boys to byłby mega występ.
  Wygrała większość :) każdy powinien się dostosować lub nie przychodzić gwarantuję że i tak bez Was osób wiecznie narzekających że coś im nie pasuje plaża trawiasta będzie pełna.
  zdravim :)

Nie polecam Dhl

 • Dzisiaj 6:41
  Ja już od jakiegoś czasu nie korzystam z usług kurierów, 3 przykłady z jakimi miałem styczność :
  - kurier kosiarkę zamiast pod mój adres przywiózł 20 numerów dalej pod zupełnie inny adres i nazwisko.
  - kurier zostawił paczkę mojemu sąsiadowi zupełnie inne nazwisko i adres
  - kurier twierdził, że może przyjechać tylko rano kiedy każdy normalny człowiek jest w pracy i musiałem jechać po paczkę kilkadziesiąt km do sortowni bo akurat w Myślenicach punktu odbioru paczek tego kuriera nie było.
  Dla tego korzystam z archaicznej i drogiej usługi Poczty Polskiej jacy są to są ale mam z nimi najmniej problemów, jak listonosz nie zastanie mnie w domu to sobie idę na pocztę, postoję 45 min w kolejce i odbiorę,
  najczęściej korzystam z usług paczkomatów inpostu najbardziej wygodna forma zarówno odbierania i nadawania przesyłek nie ma kolejek a paczkomat otwarty jest 24/7. Chociaż raz mi się tu zdarzyło, że paczka zginęła ale dotarła po 2 miesiącach.

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bysinki

 • 15.04.2018 - 8:20
  Jak już kiedyś pisałem w innym temacie nasi włodarze potrafią tylko wydawać pozwolenia na budowy sklepów (teraz podobno na dolnym nie daleko mrówki przy moście w stronę osieczan budują Lidla).
  o sprawach takich jak:
  -ścieżki rowerowe
  -komunikacja miejska w Myślenicach oraz na trasie Kraków Myślenice
  -pociąg do Krakowa
  -kosze na śmieci
  można pomarzyć.
  a zapomniał bym - potrafią jeszcze podnosić ceny za wodę odpady itp
  ale looz dzień sądu się zbliża w wkrótce wybory mam nadzieję że wyborcy będą pamiętać o ostatnich nie spełnionych obietnicach

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • 22.03.2018 - 10:01
  xyzq napisał/a:
  Ktoś manipuluje plusami i minusami przy komentarzach.
  Odpowiem na to pytanie. Dziewczynka chciała zwrócić na siebie uwagę i jej się to udało teraz pewnie połowa gimnazjum siedzi na informatyce i klika minusy.
  Nie potrzebnie ta sprawa została tak rozdmuchana z prostego powodu inne dzieci mogą zauważyć że dzięki takiej akcji staną się rozpoznawalni w mediach i na ulicy i same zaczną uciekać z domu - efekt domina .
  Podobna sytuacja jest w przypadku samobójstw gdy media obiegnie info o odebraniu sobie życia wówczas przez kraj przetacza się fala samobójstw
  Zdravim
 • 22.03.2018 - 6:41
  Ja bym wysłał ja do poprawczaka albo co najmniej nałożył kuratora. Widać że rodzice sobie z nią nie radzą i ma za duży luz. Ot BEZSTRESOWE WYCHOWANIE.
  Ktoś powyżej pytal czy nigdy nie uciekalismy z domu. Mam 29 lat i w będąc w jej wieku Ani ja ani żaden z moich kolegow/koleżaneK z domu nie uciekł

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Myślenic

 • 19.03.2018 - 6:41
  Jestem jak najbardziej za organizacją tego typu uroczystości, ale rozbieranie tych chłopaczków do tego stopnia, żeby mdleli na krzyżu to trochę przesada.

Liceum w Myślenicach, czy warto?

 • 15.03.2018 - 6:47
  ze szkoły pozostała już tylko coraz mniej znacząca marka ... podobno dobra szkoła jest na Zarabiu,

Myslenice smog wiekszy niż w krakowie

 • 11.03.2018 - 9:32
  kris2 napisał/a:

  Oczywiście powtórzysz rzecz nieprawdziwą, że nieważne jest 9-12 miesięcy życia lecz wiedz nie masz Bożego prawa wypowiadać się na temat kogoś życia!
  miałem się już nie wtrącać w tą dyskusję bo jest bezsensowna, i uświadamia mnie tylko jak władza potrafi wyprać mózgi obywatelom.
  kris - nie mieszaj Boga w dyskusję nie każdy jest wierzący ...
  prawda jest taka - jedyne co posiada nasz kraj to złoża węgla, przechodząc na gaz będziemy bardziej uniezależnieni od Rosji. Jak nam kiedyś zakręcą kurek to nikt wam nie pomoże ogrzać się w zimie, wliczając w to UE, PIS PO itd ... a pieców na węgiel już nie będzie bo rząd każe je zdemontować i zakaże palić nawet w kominkach tak jak już to ma miejsce w Krakowie. Wtedy będzie za późno.
 • 18.02.2018 - 17:24
  Tenia napisał/a:

  Nie potrzeba być wizjonerem, aby stwierdzić że Seba paląc paliwami trującymi jest współwinny okradania sąsiadów ze sporej ilości pieniędzy, które wydadzą potem na leczenie. Może lepiej byłoby gdyby ukradł im kasę bezpośrednio z portfela, bo przynajmniej pozostali by zdrowi. O potencjał własny i najbliższych chyba też nie zabiega...
  w tym miejscu mają miejsce pomówienia, nie życzę sobie aby ktoś oskarżał mnie o kradzież, dla tego też prosiłbym moderatora o interwencję, za w/w insynuacje mógłbym cię nawet pozwać do sądu.
 • 17.02.2018 - 17:59
  kris2 napisał/a:

  Czy zabronienie palenia miałem jest jedynym rozwiązaniem zmiany twojego punktu widzenia i przyzwyczajeń?
  Dokładnie tak będę palił miałem dopóki nie będzie to zabronione. Ta nagła ekologia nie jest do końca taka wspaniała. Jeden bardzo istotny przykład - podobno ogrzewanie prądem jest ekologiczne, a skąd mamy prąd ? oczywiście z elektrowni węglowych najczęściej opalanych węglem brunatnym który jest kilkanaście razy gorszy (mniej kaloryczny) niż najgorszy miał.
  kolejny przykład Gaz ... wystarczy że Putin zakręci kurek bo jak na razie jest naszym głównym dostawcą i co ? cały Kraków zamarza bo tam już niebawem nie będzie można niczym palić w piecu.
 • 17.02.2018 - 5:59
  Tenia napisał/a:
  Seba... Nie prosiłam Cię o wypowiedź. Skoro nie znasz odpowiedzi nie zabieraj zdania zwłaszcza, że Twój poziom pisowni może niepokoić ("wieżę Ci")
  Y.... I pisze to osoba która używa zwrotu " nie zabieraj zdania" gratuluję poziomu poprawności językowej :)
 • 16.02.2018 - 21:39
  Tenia napisał/a:
  A ja nadal pytam o rodzaje podejmowanych działań. I ponownie proszę o ocenę postępów ich realizacji (nawet wstępną).
  W nawiązaniu do wypowiedzi P. Sójki: Ma P. rację! Takie instytucje jak Straż Miejska powinny skutecznie egzekwować stosowne kary z tytułu zanieczyszczenia środowiska. Tylko ich skuteczne egzekwowanie wymusi zmianę dotychczasowych zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców. Będzie to łatwiejsze jeżeli zostanie opracowany, uchwalony , a następnie wdrożony Program walki ze smogiem, ze wskazaniem osób (instytucji) odpowiedzialnych.
  Czy taki Program został przygotowany?
  Gdzie i w jaki sposób można się z nim zapoznać? - proszę o informacje.
  Ale dla czego pytasz nas ?, jest coś takiego jak UMiGM zadzwoń zapytaj, tam udzielą Ci stosownych informacji, ludzie teraz przesadzają wszystko by chcieli mieć na tacy podane zero wysiłku.
  Wież mi, że już naprawdę mało kto pali śmieciami, problemem jest słabej jakości węgiel i miał ale tu już niestety nic nie zrobisz, sam palę miałem bo jest dużo tańszy od węgla i będę nim palił dokąd się tylko będzie dało bo ty mi na opał nie dasz.
  zdravim :)
 • 16.02.2018 - 16:25
  Sójka napisał/a:
  A co ma do tego Burmistrz jak ludzie sami palą syfem w piecach?
  Niech ludzie sami zaczną najpierw wymagać od siebie i swoich sąsiadów to będzie dobrze w mieście.
  chociażby brak inwestycji w tym kierunku, brak dotacji na modernizację palenisk, brak komunikacji miejskiej - wystarczy zobaczyć na chodniki poza centrum już teraz prawie nikt nie chodzi pieszo a że nie mamy komunikacji to każdy kto ma prawo jazdy i samochód wybiera taką formę dostania się do centrum.
  Brak koszy, podwyżki cen za śmieci, zbyt rzadki ich odbiór to wszystko na co ma wpływ burmistrz i radni a ma związek ze środowiskiem.
  zdravim
 • 16.02.2018 - 10:57
  sądząc po poziomie niezadowolenia mieszkańców to zarówno burmistrz jak i radni w naszym mieście nie zostaną wybrani na kolejną kadencję
 • 08.02.2018 - 20:55
  W Myślenicach mamy przestarzałą kotłownie w okolicy 2 czujników (na osiedlu i górnym przedmieściu) to robi swoje, poza tym, niech rzadziej odbierają odpady z domów jedno/wielo rodzinnych to na pewno będzie lepiej :)

Dni Myślenic 2018

 • 28.02.2018 - 6:44
  dostajesz minusy bo temat jest już dość długo wałkowany, poszukaj na tym forum, i gazecie Myślenickiej znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

Małe bezrobocie w regionie. Duży problem przedsiębiorców?

 • 21.02.2018 - 8:56
  Oczywiście, że mają problem, sam muszę codziennie dojeżdżać codziennie do Krakowa, bo w Myślenicach jest zmowa dotycząca wynagrodzeń i w większości przypadków jest to najniższa krajowa.
  lepiej im zatrudnić Ukraińca za najniższą krajową niż dołożyć i dać lepiej zarobić krajanowi.

PLUS GSM - macie teraz zasięg ?

 • 06.02.2018 - 18:14
  ksgrzes napisał/a:
  Brak Zasięgu od rana......
  może padła Ci karta sim ??
  przejdź do play mają tam zasięg wszystkich sieci a jak masz lepszy telefon mają też wifi calling :)

Gdzie można kupić termometr do mierzenia temperatury wody ?

 • 31.01.2018 - 6:50
  Kup sobie pirometr :) na necie, w mrówce albo innym budowlanym

Regularnie kradł w drogeriach. W Dobczycach wyniósł towar za 1000 zł

 • 31.01.2018 - 6:05
  A Ty byś ryzykowal zdrowiem za najniższą krajową ? Sam gdybym był ochroniarzem i widział że ktoś kradnie odwracal bym głowę żeby tego nie widzieć. Zawsze można dostać wpie***l od takiego delikwenta który był już notowany.
 • 31.01.2018 - 6:02
  korwin napisał/a:
  Z Rossmanna jednorazowo wynieść towaru za ponad 1000 zł to musiało tego trochę być , przecież tego nie wsadził do portfela czy jednej kieszeni . To gdzie była ochrona ? .
  Pewnie ten " ochroniarz " po takim skoku dostał ostro po dupie nie widząc takiego " upakowanego " klienta to dla tego teraz już był uczulony na takich klientów .

ORANGE

 • 28.01.2018 - 6:46
  Pablo napisał/a:

  Bzdury wypisuje Seba wyżej, że to relikt poprzedniej epoki. Widocznie nie widział i nie wie jak działa sieć Oranżady na kablach optycznych i co się zmieniło (na lepsze) w tej firmie od jakiś 5 lat...
  Generalnie ja bym brał ale jak to będzie kabel optyczny. :-)
  Wyobraź sobie że wiem jak działa światłowód i że Orange ma dobrą ofertę cenową jednak u nas wszystko idzie na zwykłym drucie i w najbliższym czasie się to nie zmieni. Utrzymuje swoje zdanie że to relikt
 • 27.01.2018 - 9:41
  Ja miałem podpisaną umowę do 20 Mega, mało kiedy było 10 a neta miałem po kablu ... proponuję konkurencję wszystkie telefony (włącznie ze stacjonarnym) mamy teraz w play a internet od lokalnej firmy która po taniości zrobiła światłowód. Orange to dno / relikt poprzedniej epoki w końcu przejęli TP....

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • 27.01.2018 - 12:41
  Jako stały bywalec byłem dziś w Turcji ... zmienili sobie trochę branding i .... podnieśli ceny o 10%, nie zmieniając tym samym niczego na plus, porcje jakie były takie zostały, co chwile zmieniająca się ekipa, więc jakość taka sobie. Najlepsze było że .... kupiłem kebsa na wynos - pożałowali mi siatki (woreczka) i wsadzili tylko sreberka. Zanim dojechałem do domu całe siedzenie miałem w sosach.
  Panie właścicielu jeśli Pan to Czyta NIE TĘDY DROGA do tej pory stałem murem za Pana "restauracją" ale dziś byłem ostatni raz, i przekaże taką informację również moim znajomym.

Który dostawca internetu?

 • 24.01.2018 - 7:31
  robertko5 napisał/a:
  Korzysta ktoś ze światłowodu olimplan? Jakieś opinie?
  ja mam od nich neta i jest ok, umowa na 60 mega, a fizycznie ok 58 więc jest na prawdę nie źle. Jakbyś miał jakieś pytania pisz na priv

Pizzeria w myślenicach

 • 21.01.2018 - 21:19
  Waldiego zamknęli ? nie mogłem się do nich od jakiegoś czasu dodzwonić w końcu z ciekawości podjechałem, i co zastałem ? ciemno, barykady .. i kartka w drzwiach z info że zamknięte :/

Czy ktoś został oszukany w kurdeszu? Sprawdzajcie paragony!

 • 19.01.2018 - 6:58
  peggysue napisał/a:
  Hejże! Mam pytanie... drugi raz zdarzyło się moim rodzicom, że na kasie w kurdeszu zostali oszukani przez....faceta. To właściciel? Kto to jest? Dzisiaj o "dwa mleka". Ktoś miał taki problem? Kurdesz zdycha powoli, więc może próba "dopisywania numerów butów". Miał ktoś taki problem?
  trochę przesadzasz, widocznie odbiło mu się przypadkiem 2 razy kodem kreskowym. Ja mam taki problem notorycznie w biedrze chociaz staram sie tam nie chodzić. Ot zwykła prosta pomyłka. Jestem przekonany na 100 %, że właściciel nie usiadł by tam na kasie, a zwykły pracownik nic z tego nie ma

Od 2018 roku zapłacimy więcej za odbiór śmieci. Czy opłaty będą rosły nadal?

 • 10.01.2018 - 10:09
  Jestem w stanie zrozumieć podwyżki, ale harmonogramu już nie, wiosną i zimą są tak rzadko odbierane worki, że przy prywatnych posesjach robią się małe wysypiska, co sprzyja rozwoju szczurów, mało tego bardzo często oddają mniej worków niż się dało.
  Władze sugerują się tym, że jedna rodzina przez miesiąc zrobi dwa worki śmieci a inna np 6 ale nie biorą pod uwagę tego, że w jednym domu mieszka np jedna czy dwie starsze osoby a w innym np 4, 5 lub więcej. Za śmieci płacimy od osoby nie od częstotliwości więc skoro więcej płace częstotliwość powinna być większa niż tam gdzie mieszka mniej osób.

Nawet 30 złotych za wjazd do centrum Krakowa?

 • 05.01.2018 - 19:25
  Niebieskooka absolutnie się nie zgadzam trasa Kraków myslenice jest bardzo rentowna wystarczy aby trasa mpk była zbieżna z aktualną trasa busów
Pokaż więcej komentarzy