seba

Myślenice: Węzeł zamiast świateł? Nie tak szybko. Przetarg unieważniony

 • 12.04.2019 - 6:39
  bono napisał/a:
  GDDKiA, daje pieniądze na skrzyżowanie a nie na komunikację aglomeracyjną.
  Trochę ludziom się miesza w głowach od tych różnorodności wyborczych.
  Co do nieumiejętności bezkolizyjnego włączania się do ruchu..... bez komentarza, "gdzie ja kur.a popełniłem błąd".
  -Głupi daje mądry bierze-
  Dobrze wiedzieć, że jesteś z tych, ""mądrych", prawda jest taka, że skrzyżowanie bezkolizyjne jest tam w ogóle nie potrzebne, już jedno jest, jeśli Tobie lepiej wjedź na Zakopianke pod estakadą, mi lepiej korzystać ze świateł . Komunikacja jest potrzebna.
  Tak ostatnio czytając twoje "wypowiedzi" mam wrażenie że jest w nich przerost formy nad treścią, a problemy w życiu codziennym chcesz przelać w jeden z możliwych sposobów czyli hejtowanie.
  pozdrawiam.
 • 11.04.2019 - 8:57
  Dobrze się stało, obecnie dzięki światłom łatwiej włączyć sie do ruchu, rozpędzone samochody z zakopanego mało kiedy wpuszczają, poza tym dzięki wyhamowaniu obydwu pasów łatwiej włączyć się do ruchu kierowcom z Jawornika, i Krzyszkowic ....
  Mamy pilniejsze potrzeby CHCEMY KOMUNIKACJI !!!! to jest sprawa nie cierpiąca zwłoki.

Egzaminy odbywają się we wszystkich gminach. W tle trwa strajk nauczycieli

 • 11.04.2019 - 18:52
  zdziwiona napisał/a:
  Do strajkujących Nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. JANA PAWŁA II w Myślenicach i wszystkich szkół, których jest Patronem. Czy Wasz Patron posłużyłby się dziećmi i młodzieżą do osiągnięcia własnych korzyści ? Odpowiedź jest tylko jedna.
  A potrafisz myśleć samodzielnie ?, czytać ze zrozumieniem ? Większość nauczycieli przerwalo strajk na czas egzaminów żeby dzieci mogły je spokojnie napisać,

Nauczyciele

 • 06.04.2019 - 19:53
  szaramyszka5 napisał/a:
  Dziwię się dlaczego nauczyciele strajkują nie dość że mają tyle wolnego,tyle przywilejów ,że dzieci coraz słabiej są nauczane ponieważ nauczyciele mają słaby zasięg wiedzy to jeszcze chcą podwyżki,są zawody które naprawdę dają dużo w kwestij w kierunku podwyżek jednak ,ciężko pracują i nie upominają się

DRAŃSTWO - stan ekologii w mieście i w jego obrębie

 • 04.04.2019 - 6:57
  Vivaldi napisał/a:
  A kiedy to było? Ja może ze 2 lub 3x w ostatnich 3ch latach wywoziłem na Borzetę i nigdy ani raz nic nie zapłaciłem. Może o częstotliwość chodzi? Namierzyli Cie na wadze po peselu i stwierdzili, że jesteś częściej niż norma stąd opłata abyś nie tworzył (przykład) systemu wywozu mebli w Myślenicach.
  Nie chodzi o częstotliwość, dzwoniłem tam ostatnio, bo kiedyś faktycznie było tak, że przywoziłeś i odbierali za free tyle ile przywiozłeś, teraz jest tak, że bodajże do 100 kg jest za darmo, a powyżej płacisz za tonaż.

Pomysł jak zmotywować radnych, Burmistrza na szybsze rozwiązanie kwestii komunikacji z Krakowem

 • 27.03.2019 - 5:59
  To dalej siedzcie na dup** i nie róbcie nic żeby było lepiej tylko krytykować potraficie zero inwencji to przez takich jak wy zatrzymaliśmy się komunikacyjne w trzecim świecie
 • 26.03.2019 - 20:50
  Vivaldi napisał/a:

  Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co CONAJMNIEJ jeden z poniższych warunków:

  1. ---> są zameldowane na pobyt stały na terenie miasta,

  2. rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie miasta, ze wskazaniem miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód.

  taki lokalny patriotyzm :-) a do szkół gdzie chodziłeś? Wypoczywać będziesz w lecie nad Wisłą czy nad Rabą? Czujesz się krakowianinem to rób jak zamierzasz, ale przed tym zamelduj się w Kraq bo samo złożenie PITu nic Ci nie da.
  Nie wiem co miało na celu przytoczenie regulaminu KKM, być może nie doczytałeś, że należy spełnić jeden z warunków a nie wszystkie, co do mojego wypoczynku, to zazwyczaj nie mam na to czasu, bo ciągle jestem w pracy W KRAKOWIE, nie ma u mnie krzty regionalnego patriotyzmu. Dla mnie liczy się to, żeby mieć w życiu jak najlepiej, i obojętne mi to, czy zapewni mi to Kraków czy Myślenice, choć wiele innych ościennych miast jak np, Wieliczka czy Skawina mają do zaoferowania mieszkańcom dużo więcej niż Myślenice i to nie tylko w postaci transportu zbiorowego ale i np. odbioru śmieci, ich cen czy cen wody.
 • 26.03.2019 - 19:16
  Pomysł banalnie prosty - rozliczać się z dochodów w Krakowie, my zyskamy /otrzymamy kartę mieszkańca uprawniającą do wielu zniżek między innymi na komunikację miejską/ natomiast Miasto i Gmina straci miliony, wtedy zacznie się o nas starać, żadna inna kwestia jak ekonomiczna nie jest brana pod uwagę przez rządzących . Jak na razie jesteśmy eksploatowani do granic możliwości, a nie mamy nic w zamian oprócz podwyżek cen.
  Jednym słowem my zyskamy, a Myślenice stracą.

Ulica Ogrodowa przy basenie

 • 26.03.2019 - 16:18
  A nie chodzi ci czasem o Dunin-Brzezińskiego ?.
  Tam ludzie parkują nawet centralnie na zakręcie w taki sposób, że nic nie widać. Policja tam jeździ non stop, ale nic z tym nie robią, a z tego co mnie uczyli ładnych kilka lat temu jak robiłem prawko, to w niebezpiecznych miejscach samochodu zostawiać nie wolno.

Myślenice: Płatne strefy parkowania i parkometry zamiast parkingowych. Dzisiaj radni podejmą decyzję

 • 25.03.2019 - 13:48
  Powinni jeszcze wprowadzić takie strefy na osiedlach, do 1 mieszkania powinno być z automatu 1 miejsce parkingowe, a nie tak jak teraz, że mieszkania są bez miejsc, a w jednym mieszkaniu żyją 4 osoby i każda z nich ma samochód, który zostawia pod blokiem, ludzie na osiedlu nie idzie zaparkować już po 16 !

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22.03.2019 - 9:55
  mknp napisał/a:
  @seba myślisz że nauczyciele to jedyne osoby, które muszą się przygotowywać do pracy poza godzinami pracy? W prawie każdym zawodzie tak jest. Kiedyś ktoś podał mi argument, że nauczyciel musi się szkolić i robić certyfikaty, ja nie jestem nauczycielem, a też muszę się ciągle szkolić, co więcej jak już nauczę się nowej technologii, to już najczęściej wychodzi nowsza wersja i znowu szkolenie, jak chcę być na bieżąco, to muszę się uczyć non stop poza godzinami pracy, za które nie mam płacone.

  Nauczyciele to jedna z tych roszczeniowych grup, która nie wie jak wygląda prawdziwy świat, są zamknięci w kokonie zwanym ZNP i większość z nauczycieli nie potrafi funkcjonować w świecie poza nim. Niejednokrotnie spotkałem się z nauczycielem, który próbował pracować w zawodzie którego uczy, ale szybko rezygnował, bo brakuje mu wiedzy i przeraża go to, że sam musi o siebie dbać.

  EDIT: Oczywiście znam również nauczycieli, którzy pracują w zawodzie, a uczą jedynie z pasji. Mam do nich ogromny szacunek, bo najczęściej z racji doświadczenia w pracy poza nauczaniem, ich lekcje są znacznie bardziej wartościowe od lekcji typowego nauczyciela. Jednak niestety jest to zdecydowana mniejszość.
  Nauczyciele wiedzą jak wygląda świat o którym mówisz, bo bardziej opłaca się im pracować w biedronkach, budowach, korporacjach, szczujcie ich tak dalej to potem będziecie mogli mieć pretensje tylko do siebie jak Waszych dzieci nie będzie miał kto uczyć, albo jak nie napiszą testów gimnazjalisty, lub matur.
  Zastanawiające jest skąd ta złość właśnie do nauczycieli ? Pis wyprało wam mózgi ? jakoś nikt nie miał nic przeciwko gdy od chorych odeszły pielęgniarki (zagrożone było ludzkie życie), jak policja "zachorowała" na "psią grypę" i wówczas również było zagrożone życie obywateli.
 • 22.03.2019 - 9:21
  kar9876 napisał/a:
  Ale też im zrobić 40 godziny tydzień pracy.
  bono napisał/a:
  Ja bym podniósł nauczycielom za czas pracy, ale wakacje i ferie tylko zasiłek.
  wy macie coś z głową, etat nauczyciela bardzo często przekracza 40h pracy, nauczyciel pracujący na 1 etat ma 'PRACOWAĆ 18 H TYGODNIOWO" ale nie wliczają się w to zebrania, zajęcia dodatkowe, rady pedagogiczne, poprawy sprawdzianów, kartkówek, ich przygotowanie, przygotowanie sal do lekcji, posprzątanie po nich itp.
  poza tym obecnie to nauczyciel boi się ucznia, nauczyciele nie są szanowani, tak jak to było kiedyś, jak nie wiecie to lepiej się nie wypowiadajcie bo to są brednie, kłamstwa i bezpodstawne oskarżenia. Jak zazdrościcie nauczycielom wolnego w ferie i wakacje, ew "małej ilości godzin" to się przekwalifikujcie.

Jarosław Szlachetka: Pod moim adresem wysłano groźby pozbawienia życia

 • 16.03.2019 - 18:53
  nie źle, prawie jak orędzie prezydenta ..., jak wysłałem list do P. Burmistrza w sprawie MPK to odpisał jakiś "pionek", a tu proszę, ktoś zrobił głupi żart i taka odpowiedź ...

Sklep ozdoby świąteczne

 • 04.03.2019 - 6:58
  sprawdź w chińskich marketach tam coś takiego miewają przed świętami, ew kwiaciarnie sklepy papiernicze typu "LIS" etc

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 28.02.2019 - 8:15
  i to jest właśnie wpływ Pisu na nasze chore społeczeństwo, ludzie którzy złożyli donos ale i Burmistrz Dobczyc czy kuratorium powinni ustawić się w kolejce do jakiegoś specjalisty, ani dyrektor ani tym bardziej obcokrajowcy nie zrobili nic złego, to nie przyjechali taliby wywalić szkołę w powietrze tylko młodzież na wymianę.
  gratuluję postawy oraz nagonki na ludzi nie z Pisu - Widzę że od wyborów wszędzie wymieniani są "nie wygodni dyrektorzy" Ja trzymam kciuki za Panią dyrektor.

"Pozbyła się problemu". Inspektorzy KTOZ odebrali psa mieszkance gminy Sułkowice

 • 23.02.2019 - 6:17
  malina napisał/a:
  To co publikuja inspekorzy KTOZ jest nie do ospiania oni chca sie wylansować na niewinnych ludziach i tych biednych zwierzetach to jest dramatyczne co sie dzieje !!!
  Też mi się tak wydaje kobieta nie biła tego psa i zapewniła mu takie schronienie na jakie ja było stać zamiast pisać głupoty trzeba było pomoc tej kobiecie dalej uważam że pies to tylko zwierzę A życie ludzkie jest ważniejsze pies miał dach nad głową z głodu przez te kilka lat nie zdechł czyli był karmiony A woda w misce mogła teraz zamarznac w końcu jest zima .Pozdrawiam osoby które na tyle Kochają zwierzęta że dokarmiaja na osiedlach i rynkach gołębie które sa roznosicielami chorób i fabryka go×*a.

Gdzie z psem?

 • 22.02.2019 - 11:23
  missk83 napisał/a:
  Razem z naszym czworonogiem przyjeżdżamy do Myślenic na weekendowy wypad. Nasza psina to mała terierka, ważąca zaledwie 3,5 kg. Czy można gdzieś smacznie zjeść w lokalu, do którego można wejść razem z psem? Albo może wypić dobra kawkę? Dokąd najlepiej udać się na spacer?
  słyszałaś o czymś takim jak sanepid ? tam gdzie jedzenie nie ma zwierząt, chyba że w plenerze

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • 22.02.2019 - 7:04
  Tak mi się przypomniało, że przecież cały czas trąbią o tym, że kolej miała być budowana już 3 razy, w czasie zaborów austriackich, przed wojną i w latach 70 - mają więc przecież już 3 darmowe koncepcje, po co więc płacić tyle hajsu na kolejną. Wystarczy decyzja albo robimy kolej albo nie ...
 • 21.02.2019 - 13:16
  mirekm napisał/a:
  a moze by tak zajac sie busami, albo stworzyc jakies cywilizowane polaczenie autobusowe z krakowem i miejscowosciami w gminie, albo i powiecie? rozwiazan potrzeba dzisiaj nie za 30 lat
  Dobrze, że ktoś oprócz mnie wreszcie zauważył ten problem na forum.
 • 21.02.2019 - 8:25
  Jeśli wsłuchamy się dokładnie w to co mówią Panowie na filmiku, to usłyszymy, że po cichu nasi rządzący wycofują się z pomysłu kolei, i w jej miejsce chcą stworzyć koncepcje linii MPK, kolei nie będzie co jest chyba oczywiste.

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • 21.02.2019 - 7:06
  mfaka napisał/a:
  U Szwagra najlepszy :)
  Też tak myślałem, ale zależy od lokalu w Dobczycach poniżej dna, w Myślenicach zamówiłem Szwagier Boxa (za 16 zł powinienem pojeść), a dostałem kilka kawałków (surowego) mięsa, kilka frytek (nie dopieczonych były w frytkownicy może z minute,) 2 plastry pomidora i odrobinke sera.
  Poza tym, też wiele razy miałem przygodę Krakowie z cebulą - u Szwagra - mówiłem że bez a dostałem kopkę, ale tak robią wszędzie, w wezuwiuszu zapłaciłem coś ponad 30 zł za 2 kebaby prosiłem bez cebuli /jestem uczulony/ a i tak dostałem mięso i cebulę pół na pół. Jak zadzwoniłem z reklamacja, to przysłali mi kierowcę, który wziął kebaby a w zamian dostałem najtańszą pizze (coś koło 15 zł)

Region myślenicki może liczyć na wsparcie województwa

 • 19.02.2019 - 6:58
  Fenomenem miasto-info jest fakt, że problemy typu "przejazd na skrzyżowaniu" są wyolbrzymiane, natomiast prawdziwe problemy jak komunikacja(jej brak), wszechobecny syf na chodnikach (walające się śmieci, butelki, psie kupy), wywożenie śmieci(określona ilość raz w miesiącu), lub ceny za wodę (jedne z najwyższych w Kraju). Jak już pojawia się ciekawy artykuł, choć krótki, to spada na dalszy plan. Prawda jest taka, że zegar tyka, PiS mówiło że poprzedni burmistrz nic nie zdziałał, ale przynajmniej nie obiecywał "gruszek na wierzbie". Poczekamy jeszcze trochę przed Panem Szlachetką sporo wyzwań lecz czasu zostało do końca kadencji jeszcze dużo. Na razie wymienia ludzi na swoich, wystarczy zobaczyć ilu nauczycieli i dyrektorów w szkołach zostało zawieszonych lub zwolnionych, nie mówiąc już o Urzędach.

Myślenice: Malować linie pomocnicze, czy nie? Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada na uwagi eksperta

 • 17.02.2019 - 11:49
  Nie jestem w stanie zrozumieć zawiłości, tematu, jego nagłośnienia i ogólnego problemu do jakiego się odnosi. Przejazd w tamtym miejscu jest czytelny, i w sumie bardzo prosty, jeśli ktoś ma problem, wystarczy zasięgnąć do lektury, jakim jest kodeks drogowy, lub zapisać się na kurs doszkalający. Gdyby Myślenice miały tylko takie problemy to żylibyśmy w najlepszym mieście na świecie.

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 06.02.2019 - 19:44
  cojestdoktorku napisał/a:
  Może napisać do Redakcji, żeby jakiś cykl dot. transport stworzyła: popytała burmistrza, mieszkańców, zrobiła ankiety... media to jednak media, a nie pojedynczy człowiek
  Pisałem, do redakcji miasto-info, gazety Myślenickiej, Myślenice.itv zero reakcji
 • 06.02.2019 - 18:30
  Vivaldi napisał/a:
  Meilik do ITD z prośbą o kontrole wraz z wagą najazdową. A za nadzór nad rozkładem jazdy odpowiada gmina a konkretnie starostwo wydaje pozwolenia na przewóz i może je także cofnąć. Bez sygnałów nie mają podstaw.
  Maja podstawy sam pisze oficjalne pisma do UM i UMiG Myslenice za każdym razem jak coś nie pojedzie zgodnie z rozkładem albo w ogóle. Pisałem też w sprawie linii aglomeracyjna Urząd Marszałkowski twierdzi że nie ma pieniędzy bo uruchomił takie linie w innych miejscowościach i dla nas nie ma pieniędzy poza tym to sprawa Myslenic A Urząd w Myślenicach odpisal że widzi problem ale nie ma pieniędzy i tu koło się zamyka pomimo wielkiej rentowności trasy Kraków Myślenice

Dobczyce: Budują parking na 160 miejsc. Ma uwolnić centrum od samochodów

 • 06.02.2019 - 7:03
  Jak się chce to się da, u nas już z 10 lat wymieniają "blaszaki" na osiedlu na parking wielopoziomowy. Brak miejsc w Myślenicach jest wręcz absurdalny, mieszkaniec bloku na osiedlu przyjeżdżając po godzinie 16 nie ma gdzie zaparkować, stąd samochody stają na chodnikach, zakrętach pasach trawnikach... absolutnie nie usprawiedliwiam zachowania kierowców które jest karygodne ale brak miejsc jest ku temu powodem.
  BRAWO DOBCZYCE !!

Bezpieczeństwo na dworcu PKS

 • 28.01.2019 - 7:05
  argi030 napisał/a:
  A ilu tu z was odważyłoby się pomóc oczywiście nie finansowo ani nie przez zakup alkoholu dla nich np. tylko poprzez rozmowę lub spróbowanie chociaż na to by zmienili swoje życie. ?
  Od takiej pomocy jest najbliższa rodzina ew specjalne instytucje a nie obca osoba na chodniku, absolutnie nie można się zachowywać tak jak mówisz bo jedynie w czym możesz pomóc to w dostaniu się sobie do szpitala, bo prawdopodobnie dostałbyś za takie gadanie.
  W Myślenicach jest coraz gorzej o ile np Nowa Huta poradziła sobie z bandziorami, to Myślenicka Policja i Straż miejska potrafią dawać mandaty za picie alkoholu w miejscu publicznym ( i to nie wszystkim bo jak są jakieś zbiry to się boją podejść). lub paleniem miałem w piecu.

Śniegu przybywa. Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

 • 25.01.2019 - 8:16
  plus dla redakcji, że poruszyła ten temat.
  Poziom odśnieżenia dróg w Myślenicach jest żaden, wystarczy kilka mm śniegu (przykład z wczoraj i dzis) i drogi są kompletnie białe, pług przejedzie raz na ruski rok ale i tak jest podniesiony i nie odśnieża.

Strzelnica.

 • 23.01.2019 - 18:00
  korzystał ktoś z strzelnicy ? można tam postrzelać replikami czarno prochowymi ?

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 23.01.2019 - 16:38
  Owy wyjazd powinien nam mieszkańcom Myślenic pomóc włączyć się do ruchu, tymczasem, dla nas światła są najwygodniejszym wyjściem, w momencie ich likwidacji ludzie na trasie Kraków - Zakopane, Zakopane Kraków będą zapier****ć nie patrząc na włączających się do ruchu z Myślenic, utrudniając nam wyjazd, mamy tego przykład wyjeżdżając na zakopianką spod wiaduktu.
Pokaż więcej komentarzy