seba

Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice? Odpowiedź poznamy w połowie lipca

 • Wczoraj 13:16
  mirekm napisał/a:
  a moze by tak zajac sie busami, albo stworzyc jakies cywilizowane polaczenie autobusowe z krakowem i miejscowosciami w gminie, albo i powiecie? rozwiazan potrzeba dzisiaj nie za 30 lat
  Dobrze, że ktoś oprócz mnie wreszcie zauważył ten problem na forum.
 • Wczoraj 8:25
  Jeśli wsłuchamy się dokładnie w to co mówią Panowie na filmiku, to usłyszymy, że po cichu nasi rządzący wycofują się z pomysłu kolei, i w jej miejsce chcą stworzyć koncepcje linii MPK, kolei nie będzie co jest chyba oczywiste.

Kebab w Myślenicach - który najlepszy?

 • Wczoraj 7:06
  mfaka napisał/a:
  U Szwagra najlepszy :)
  Też tak myślałem, ale zależy od lokalu w Dobczycach poniżej dna, w Myślenicach zamówiłem Szwagier Boxa (za 16 zł powinienem pojeść), a dostałem kilka kawałków (surowego) mięsa, kilka frytek (nie dopieczonych były w frytkownicy może z minute,) 2 plastry pomidora i odrobinke sera.
  Poza tym, też wiele razy miałem przygodę Krakowie z cebulą - u Szwagra - mówiłem że bez a dostałem kopkę, ale tak robią wszędzie, w wezuwiuszu zapłaciłem coś ponad 30 zł za 2 kebaby prosiłem bez cebuli /jestem uczulony/ a i tak dostałem mięso i cebulę pół na pół. Jak zadzwoniłem z reklamacja, to przysłali mi kierowcę, który wziął kebaby a w zamian dostałem najtańszą pizze (coś koło 15 zł)

Region myślenicki może liczyć na wsparcie województwa

 • 19.02.2019 - 6:58
  Fenomenem miasto-info jest fakt, że problemy typu "przejazd na skrzyżowaniu" są wyolbrzymiane, natomiast prawdziwe problemy jak komunikacja(jej brak), wszechobecny syf na chodnikach (walające się śmieci, butelki, psie kupy), wywożenie śmieci(określona ilość raz w miesiącu), lub ceny za wodę (jedne z najwyższych w Kraju). Jak już pojawia się ciekawy artykuł, choć krótki, to spada na dalszy plan. Prawda jest taka, że zegar tyka, PiS mówiło że poprzedni burmistrz nic nie zdziałał, ale przynajmniej nie obiecywał "gruszek na wierzbie". Poczekamy jeszcze trochę przed Panem Szlachetką sporo wyzwań lecz czasu zostało do końca kadencji jeszcze dużo. Na razie wymienia ludzi na swoich, wystarczy zobaczyć ilu nauczycieli i dyrektorów w szkołach zostało zawieszonych lub zwolnionych, nie mówiąc już o Urzędach.

Myślenice: Malować linie pomocnicze, czy nie? Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada na uwagi eksperta

 • 17.02.2019 - 11:49
  Nie jestem w stanie zrozumieć zawiłości, tematu, jego nagłośnienia i ogólnego problemu do jakiego się odnosi. Przejazd w tamtym miejscu jest czytelny, i w sumie bardzo prosty, jeśli ktoś ma problem, wystarczy zasięgnąć do lektury, jakim jest kodeks drogowy, lub zapisać się na kurs doszkalający. Gdyby Myślenice miały tylko takie problemy to żylibyśmy w najlepszym mieście na świecie.

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 06.02.2019 - 19:44
  cojestdoktorku napisał/a:
  Może napisać do Redakcji, żeby jakiś cykl dot. transport stworzyła: popytała burmistrza, mieszkańców, zrobiła ankiety... media to jednak media, a nie pojedynczy człowiek
  Pisałem, do redakcji miasto-info, gazety Myślenickiej, Myślenice.itv zero reakcji
 • 06.02.2019 - 18:30
  Vivaldi napisał/a:
  Meilik do ITD z prośbą o kontrole wraz z wagą najazdową. A za nadzór nad rozkładem jazdy odpowiada gmina a konkretnie starostwo wydaje pozwolenia na przewóz i może je także cofnąć. Bez sygnałów nie mają podstaw.
  Maja podstawy sam pisze oficjalne pisma do UM i UMiG Myslenice za każdym razem jak coś nie pojedzie zgodnie z rozkładem albo w ogóle. Pisałem też w sprawie linii aglomeracyjna Urząd Marszałkowski twierdzi że nie ma pieniędzy bo uruchomił takie linie w innych miejscowościach i dla nas nie ma pieniędzy poza tym to sprawa Myslenic A Urząd w Myślenicach odpisal że widzi problem ale nie ma pieniędzy i tu koło się zamyka pomimo wielkiej rentowności trasy Kraków Myślenice

Dobczyce: Budują parking na 160 miejsc. Ma uwolnić centrum od samochodów

 • 06.02.2019 - 7:03
  Jak się chce to się da, u nas już z 10 lat wymieniają "blaszaki" na osiedlu na parking wielopoziomowy. Brak miejsc w Myślenicach jest wręcz absurdalny, mieszkaniec bloku na osiedlu przyjeżdżając po godzinie 16 nie ma gdzie zaparkować, stąd samochody stają na chodnikach, zakrętach pasach trawnikach... absolutnie nie usprawiedliwiam zachowania kierowców które jest karygodne ale brak miejsc jest ku temu powodem.
  BRAWO DOBCZYCE !!

Bezpieczeństwo na dworcu PKS

 • 28.01.2019 - 7:05
  argi030 napisał/a:
  A ilu tu z was odważyłoby się pomóc oczywiście nie finansowo ani nie przez zakup alkoholu dla nich np. tylko poprzez rozmowę lub spróbowanie chociaż na to by zmienili swoje życie. ?
  Od takiej pomocy jest najbliższa rodzina ew specjalne instytucje a nie obca osoba na chodniku, absolutnie nie można się zachowywać tak jak mówisz bo jedynie w czym możesz pomóc to w dostaniu się sobie do szpitala, bo prawdopodobnie dostałbyś za takie gadanie.
  W Myślenicach jest coraz gorzej o ile np Nowa Huta poradziła sobie z bandziorami, to Myślenicka Policja i Straż miejska potrafią dawać mandaty za picie alkoholu w miejscu publicznym ( i to nie wszystkim bo jak są jakieś zbiry to się boją podejść). lub paleniem miałem w piecu.
 • 26.12.2018 - 16:15
  my nie mamy dworca PKS ....

Śniegu przybywa. Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

 • 25.01.2019 - 8:16
  plus dla redakcji, że poruszyła ten temat.
  Poziom odśnieżenia dróg w Myślenicach jest żaden, wystarczy kilka mm śniegu (przykład z wczoraj i dzis) i drogi są kompletnie białe, pług przejedzie raz na ruski rok ale i tak jest podniesiony i nie odśnieża.

Strzelnica.

 • 23.01.2019 - 18:00
  korzystał ktoś z strzelnicy ? można tam postrzelać replikami czarno prochowymi ?

Myślenice: Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

 • 23.01.2019 - 16:38
  Owy wyjazd powinien nam mieszkańcom Myślenic pomóc włączyć się do ruchu, tymczasem, dla nas światła są najwygodniejszym wyjściem, w momencie ich likwidacji ludzie na trasie Kraków - Zakopane, Zakopane Kraków będą zapier****ć nie patrząc na włączających się do ruchu z Myślenic, utrudniając nam wyjazd, mamy tego przykład wyjeżdżając na zakopianką spod wiaduktu.

Coraz więcej jeżdżących na "halogenach"

 • 11.01.2019 - 8:03
  Powodzianin_ napisał/a:
  Światło jest fala, wiec w przestrzeni rozchodzi się jak klasyczne fale, np. Dźwiękowe. Ktoś tu spał na fizyce. Co z tego ze halogeny są na dole jak i tak dają po oczach? Z reszta po halogenach idzie poznać, ze kierowca to wsiur.
  a ty co przeczytałeś to na wikipedii ??.
  Prawda jest taka halogeny przednie nie oślepiają tak bardzo jak źle ustawione światła mijania, włączone drogowe albo przeciwmgielne tylnie.
 • 08.01.2019 - 20:40
  chyba jesteś trochę przewrażliwiony mimo wszystko światła przeciwmgłowe przednie są ustawione aby świecić pod linią mgły czyli na dole, co za tym idzie ciężko zostać oślepionym takim światłem, większym problemem jest używanie świateł drogowych w czasie mgły, lub w normalnych warunkach ew jeśli światła są źle ustawione lub " po tuningu" dużo bardziej również oślepiające jest tylne światło przeciwmgłowe jeśli nie właściwie się go używa

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 08.01.2019 - 13:35
  Zagadam do redakcji Myslenice.itv może oni będą chcieli coś o tym powiedzieć albo napisać, jeśli redakcja miasto-info nie jest zainteresowana tematem ... .
  Sprawa jest dość poważna a nikt nie chce pomóc z tematem
 • 08.01.2019 - 5:25
  Czytałem to wczoraj, nie mów że spodziewałes się linii kolejowej ? Przecież oczywistym było że to kiełbasa wyborcza. Trzeba walczyć o linię autobusową aglomeracyjna do Krakowa to nasza jedyna szansa na lepsze warunki tylko to jest w naszym zasięgu ale pewnie nawet tego się nie doczekamy :/ myslenice maja spore długi A na to trzeba pieniedzy

Jaki internet radiowy w Jaworniku bo innego zbytnio się nie opłaca?

 • 06.01.2019 - 8:49
  na radiówce raczej dobrego pingu nie uzyskasz, moc sygnału zależy od położenia oraz warunków atmosferycznych, sprawdź, czy jakaś firma nie zrobila światłowodu obok, ceny radiówki są wysokie a parametry słabe w porównaniu ze światłowodem. Szczerze powiem, że wolał bym 10 Mb neostradę niż internet radiowy.

Przewoźnicy autobusowi, dezinformacja i (celowe?) wprowadzanie w błąd.

 • 04.01.2019 - 19:45
  Powodzianin_ napisał/a:
  lokalni busiarze nie lobbowali by przeciwko. To jest jednak intratny interes.
  Jeśli lokalnym przewoźnikom zależało by na klientach a nie jechali na tym że nie mają konkurencji to by inwestowali we flotę samochodową i jakość a nie traktowali nas jak bydło.
 • 04.01.2019 - 7:25
  Miasto Kraków nie jest zainteresowane taką linią, z informacji jaką uzyskałem od MPK, to Miasto Myślenice musiało by utrzymać linie poza granicami aglomeracji, poza tym to właśnie nasze miasto musiało by wyjść z taką inicjatywą, ale u nas nikomu się nie chce, w sprawie stworzenia ankiety proszę o pomoc redakcję.
  pozdrawiam
 • 04.01.2019 - 7:01
  Zastanawia mnie fakt, jak szybko na forum umierają tematy na temat busów, przewoźników, komunikacji, czy na prawdę ludzie macie gdzieś w jakich warunkach musicie pokonywać dystans do pracy ? widzę przecież codziennie ile osób jeździ w busach i co nikt się nie wypowie ?, nie pomoże?, a potem słychać tylko przekleństwa na przystankach, ale żeby poruszyć temat, napisać jakieś pisma to nie ma chętnego ?. Dopiero jak jakiś rodzic straci dziecko albo dziecko rodzica w wypadku przeładowanego czy zdezelowanego busa to będą wyrzuty sumienia czemu ja nic w tej sprawie nie zrobiłem, a Wierzcie, że to tylko kwestia czasu, ruch jest coraz większy a busy w coraz gorszym stanie.
 • 03.01.2019 - 7:06
  Starostwo ma nas "gdzieś" osobiście napisałem do nich kilka pism i dzwoniłem i nic to nie daje, proponuje komuś z władz przejechać się rano albo między świtami, bardzo często zdarza się, że w Łagiewnikach trzeba stać ponad godzinę i czekać na coś co mnie weźmie bo busy są tak dowalone że się nie zatrzymują, a jak się zatrzymują to jest tyle osób że trzeba jechać na kucąco. Nie mówiąc o tym, że jeżdżą jak chcą jak zapytałem busiarza jak jeżdżą w wigile to odpowiedział że rano normalnie a po południu nie jeżdżą i to już mój problem jak się dostanę do domu. Poza tym w nocy do Krakowa nic nie jeździ i to jest problem bo na pewno czasem ktoś w nocy musi podjechać do Krakowa do pracy. Busiarze nie dają paragonów i są aroganccy bo nie mają konkurencji, jak im się nie opłaca albo są kontrole to nie pojadą i stoisz potem jak matoł na przystanku na którym nie ma nawet rozkładu jazdy. Ludzie pomóżcie bo sam nic nie zrobie piszcie do Burmistrza, UMIGM Starostwa o stworzenie linii aglomeracyjnej Kraków Myślenice na kolej się nie doczekamy to co jest teraz nie można nazwać transportem Redakcjo proszę Was o pomoc w nagłośnieniu sprawy inaczej nic się nie zmieni a śmiertelny wypadek z udziałem busa na tej trasie to tylko kwestia czasu.

Oświetlenie w Myślenicach

 • 02.01.2019 - 8:02
  Jest okres swiateczny wiec pewnie z niewiedzy zadzwon do UMIGM i zgłoś naprawią ...

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • 31.12.2018 - 7:31
  Podejrzewam, że za betony jest odpowiedzialny radny. Dziś tamtędy przejeżdżałem i w miejscu owych betonowych barier na połowie zakopianki tzn całym prawym pasie była jedna wielka kałuża, gdybym jechał starszym samochodem to pewnie byłby koniec trasy bo bym zalał wodą samochód.

Przez lata organizował wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Teraz otrzymał medal

 • 20.12.2018 - 8:34
  Miałem z tym Panem mnóstwo wycieczek , Gratulacje ! naprawdę Pan zasłużył na medal

Myślenice: Protest pracowników sądu. Rozprawy odwołane

 • 14.12.2018 - 20:46
  służbista napisał/a:
  Jeżeli personel pomocniczy w sądzie mało zarabia to może zawsze podjąć pracę na kasie w biedronce lub kauflandzie.
  Jesteś człowiekiem bez odrobiny wyobrazni traktujący ludzi z góry . Sam idź pracuj do biedronki pracownicy pomocniczy w sądach są tak samo potrzebni jak sanitariusze czy pielęgniarki . Ludzie nie po to studiowali tyle lat żeby zarabiać najniższą krajową jak braknie tych ludzi to ciekawe co zrobisz jak przyjdzie Ci chociażby załatwić coś w księgach wieczystych. Masz coś nie tak z głową
 • 11.12.2018 - 20:30
  Praca w sądzie w Myślenicach to dno, zarabia się poniżej najniższej krajowej - z tego co wiem jest tam za mało ludzi, więc Panie tam pracujące żeby w miarę się odrobić robią darmowe nadgodziny.

Reaktywacja skoczni narciarskiej w Myślenicach? "Na razie to tylko przymiarki..."

 • 13.12.2018 - 5:26
  Będzie taka skocznia jak ścieżka rowerowa wzdłuż Bysinki, kolej i komunikacja miejska już nie wiedzą o czym pisać .....

Myślenice: Zatrzymywał samochody i próbował je zniszczyć. Był kompletnie pijany

 • 12.12.2018 - 6:44
  Zamiast do więzienia powinni go dac do kamieniołomu żeby odrobił i naprawił to co uszkodził

Walka ze smogiem - apel do Burmistrza.

 • 04.12.2018 - 16:52
  nomad napisał/a:
  Ja nieraz się dziwię, że skoro teraz jest odbiór śmieci to ludzie je palą. Ile czasu trzeba, żeby po plastiku doczyścić piec - przecież robi się niezła smoła..
  No faktycznie fajnie jet mieć śmietnik obok domu, sterte śmieci w workach (jak dasz więcej niż 5 to nie dostaniesz więcej) i szczury i dzikie koty przy pojemnikach na bioodpady nie mówiąc już w lecie o smrodzie i larwach
Pokaż więcej komentarzy