AnetaM

Sułkowice: Czy fotoradar poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu? Rok temu zginęła tu 5-latka

 • 09.10.2018 - 11:41
  "Każde morderstwo (bo potrącenia na przejściu dla pieszych inaczej nazwać nie można) powinno być karane surowo."

  Uważaj co mówisz, w szczególności jeśli jesteś kierowcą. Wypadek to coś, czego nie planujemy, zdarza się nagle i powoduje okropne skutki.

  Z definicji słownika PWN: "morderstwo «przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka»" - bez wątpienia używasz dalece nieprawidłowego słowa.

  Tak łatwo nam osądzać dopóki sami nie znajdziemy się w podobnej sytuacji.

  Co to samego fotoradaru jednak - uważam, że pomysł jest dobry.

Wybory Samorządowe 2018: Zobacz kto kandyduje na radnego w Gminie Sułkowice

 • 03.10.2018 - 22:18
  koli napisał/a:
  Czy jest źle? Jest tragicznie, i usunięcie Rozalii nie wpływa na polepszenie wizerunku Burmistrza. Czy może być lepiej? Przy takich kandydatach na radnych? Zdecydowanie NIE! Do końca nie wiem na kogo oddam swój głos, przeszkadza mi potencjalny mariaż władzy z Kościołem, przeszkadzają mi związki p. Grabczyka z rodziną prezydenta, który łamie konstytucję, której przestrzegania przysięgał bronić. Z drugiej strony przeszkadza mi arogancja obecnej władzy. Sitwa w urzędzie, pani Sekretarz, która zdaje się nie wie, jakie stanowisko piastuje, urzędnicy, z których połowa plotkuje po korytarzach oparta o kontuar w biurze kolegi czy koleżanki. Razi mnie bylejakość tej gminy, gdzie proste rzeczy są przeszkodą ponad siły urzędnika. A przede wszystkim razi mnie poziom ludzi, którzy są radnym teraz i tych, którzy chcą nimi zostać. Oczywiście są wyjątki, ale to tylko potwierdza regułę.
  Zgadza się, zauważam taką tendencję, że polityka w obecnym systemie skierowana jest do ludzi odpowiednio przebiegłych i wywrotnych, żeby się tam utrzymać. Idzie to coraz w gorszym kierunku: wybór radnych osób, których zachowanie dalece jest od moralnego. Może po prostu moralni ludzie unikają polityki, skoro kieruje się ona takimi właśnie zasadami, stąd też mamy nawet wytłumaczenie dlaczego brakuje młodych, ambitnych ludzi, którzy chcą coś zmienić.

  Burmistrz Pułka - najbardziej zszokował mnie ten właśnie wybór radnych. Wielu znam osobiście i szczerze osobiście nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Chodź Burmistrz Pułka od religii również się nie dystansuje, to jednak nie dorówna w tym aspekcie konkurentowi. Ponadto ma otwarty przewód doktorancki, co akurat wg. mnie działa na korzyść, ale czy społeczeństwo będzie w stanie to docenić? Nie wiem. Dla mnie jednak edukacja jednak ma większą wartość od często hipokryzji religijnej, z którą mamy do czynienia akurat w małopolsce aż zanadto. Człowiek religijny nie będzie tłumaczył ani zasłaniał swoich występków religią. Religia jest głęboko w sercu, a kiedy widnieje jako maska oznacza często obłudę.

  Burmistrz Grabczyk - przykład idzie z góry, czyli tak jak ktoś napisał klękanie i po religii do celu, trafia to szczególnie do ludzi nie tyle religijnych, co pozbawionych wyobraźni i po prostu myślenia. Pan Prezydent RP w jednym z wywiadów bronił nawet Premiera za skandaliczne słowa przy aferze podsłuchowej słowami z biblii - więc znajomość Pana Grabczyka z obecnym Prezydentem, również w moim wypadku, ma niestety odwrotny skutek od zamierzonego. I jeszcze ta bliskość z Panią Sołtys w Rudniku, z którą się tak obnosi sprawia, że powiem szczerze: gdybym nawet przez pomyłkę zaznaczyła kratkę z Jego nazwiskiem, to głos zamiast do urny wrzuciłabym do kosza. Nie będą tego ukrywać. Inaczej natomiast jest z radnymi z Jego komitetu, których popieram o wiele bardziej od propozycji Pana Pułki.

  Zachowanie urzędników w gminie - grzechem byłoby się nie zgodzić. Dodałabym ponadto, że będąc pracownikami urzędu w ich odczuciu są "kimś lepszym" - przez to stając się aroganccy, wyniośli i mało-naturalni. W swoim zadufaniu, bo tak to trzeba nazwać, na moją krytykę nawet nie zwrócą uwagi. Ale stare porzekadło: jak cię widzą tak cię piszą. Niestety.

  Niestety (ponownie) nie sądzę żeby zmiana Burmistrza sprawiła że urzędnicy staną się inni. Pan Grabczyk z pewnością część wymieni (wiadomo, kontakty, powprowadzanie własnych ludzi), ale niemożliwe że wymieni całą kadrę. Zachowanie to, gwarantuję, w żadnym wypadku nie ulegnie zmianie. Taki już los urzędnika, własne ułomności wyrównają sobie takim właśnie zachowaniem. Oczywiście są również wyjątki (uogólnienia niestety zawsze są krzywdzące, ale czasem konieczne).
 • 02.10.2018 - 22:12
  viking78 napisał/a:
  czyli wszystko jedno kto zostanie wybrany i tak nic sie nie zmieni ,no moze nazwisko na drzwiach hahahah
  Niestety na to wyglada. Chociaz my, Polacy mamy tendencje do narzekania. Czy jest tak zle? Czy może być lepiej? Lub, co równie możliwe, gorzej, w obu przypadkach będziemy narzekać, z tym ze przy tym drugim jeszcze bardziej ;)
 • 01.10.2018 - 22:21
  Magdatt napisał/a:
  Witam
  Pan Grabczyk dokonał fatalnego wyboru otoczył się ludzmi udającymi świętych tzn Bargieł Adam świetoszek a pod skórką DIABEŁ
  Panu Graczykowi w udawaniu świetego tez całkiem niezle idzie. Może przeniesie urząd do kościoła? Teraz to w modzie. Chociaż jestem osoba wierząca, to zawsze uważałam ze sprawy samorządu i polityki winny być dalekie od spraw religijnych. Często jednak strefę sacrum miesza się z profanum, aby zdobyć głosy, co osobiście uważam za nieetyczne i po prostu niemoralne.

  Problem w tym ze realnie mamy dwóch kandydatów, na Pana Grabczyka będą głosować wyborcy, którzy nie chcą już Pana Pułki. Oby nie było spod deszczu pod rynnę.

  Dużym poparciem cieszy się w Harbutowicach, czy będziemy mieli “dobra” zmianę dla tej miejscowości..? Może Pan Grabczyk zorganizuje w końcu “dozynki” z prawdziwego zdarzenia, bo ostatnio w poszukiwaniu krytyki tylko to mógł znaleźć...

  Wybór radnych Pana Pułki: fatalny. Kandydat w Harbutowicach - tutaj kto zna to wie, więcej słów nie trzeba. Bardzo kibicuję kandydatowi Pana Grabczyka.

  Radny Pan Jan Socha : kto zna tez wie, ze komentarz jest zbędny. Nie da się zapomnieć jego komentarza w sprawie afery w gimnazjum w Sulkowicach, gdzie “nic nie słyszał” będąc pracownikiem tej placówki. Obawiam się, ze może tez nie słyszeć problemów ludzi, których ma reprezentować.
  Tutaj zdecydowanie kibicuje kandydatowi Pana Grabczyka.

  Reszta kandytatow może nie jest tak „barwna” ale niestety, „szału nie robi”.

  Zapomniałam dodać ze w Biertowicach to juz dopiero jest w czym wybierać ;) taki żart.

  Dlaczego nie mam zaufania do Pana Grabczyka: w jego otoczeniu jest osoba, która prawdopodobnie przyczyniła się do wyrzucenia Proboszcza parafii w Rudniku stojąc u boku księdza kanonika, którego powszechnie znamy. Znowu wymieszanie strefy sacrum z profanum ;(

Sułkowice: Policja na tropie dilerów. Z czarnego rynku znika ponad 200 gramów narkotyków

 • 02.10.2018 - 22:23
  “145 gramów substancji psychoaktywnej w postaci białego proszku“ skoro nie wiadomo było co to za substancja zastanawia mnie stwierdzenie / założenie ze jest psychoaktywna... czyżby wiedza czerpana z autopsji?

  Swoją droga 10 lat za sprzedaż narkotyków osobom, które były zainteresowane ich nabyciem... ah ta Polska i to prawo. Skoro nie można czegoś dokonać w cywilizowany sposób to tylko karać, karać, karać... Nie bronię w żadnym wypadku dilerow, ale czy 10 lat to nie jest „odrobine” za dużo za handel substancjami, gdzie, przynajmniej niektóre z nich można nawet legalnie nabyć poza granicami tego kraju..? Ponadto co oznacza słowo „narkotyk”, bo jeżeli uznamy ze jest to każda substancja psychoaktywna to możemy podpiąć pod to przedewszystkim alkohol, nikotynę, a idąc dalej nawet i kawę czy melisę...

  Martwi mnie ponadto czy zakład karny będzie odpowiednim miejscem do resocjalizacji tego młodego człowieka. Nieco bardziej zorientowani zdają sobie sprawę, ze wyobrażenia o ciepłym łóżku, posiłku i siedzeniu w jednym miejscu są tak dalekie od rzeczywistości ze aż ciężko znaleźć stosowne porównanie.

  Może nasze społeczeństwo kiedyś będzie bardziej racjonalne a wraz z nim i nasze prawo, bo póki co rządzą emocje kierowane bardzo powierzchowna znajomością tego tematu.

Sułkowice: Burmistrz Piotr Pułka złożył ślubowanie

 • 11.12.2014 - 20:29
  albert - czy przypadkiem nie masz na imię Artur?

  Burmistrz nie przyznaje sobie sam podwyżki, podwyżkę przyznaje rada - proszę o potwierdzenie ŹRÓDŁA informacji, bo bez tego to zwykłe pomówienia mające na celu sianie zamętu jak domniemam.

Wybory Samorządowe 2014: Druga tura w Wiśniowej i Sułkowicach

 • 08.12.2014 - 18:04
  Albercie - a to przypadkiem nie rada ustala wynagrodzenie Burmistrza? Ponadto zdanie zaczete od 'podobno' mowi samo za siebie i dobrze, ze przynajmniej zaczales je wlasnie of tego, bardzo pasujacego w tej sytuacji slowa.

Wybory Samorządowe 2014: W Sułkowicach druga tura

 • 19.11.2014 - 13:42
  Redakcja napisał/a:
  Sondaż nie nosi znamion profesjonalnego badania opinii publicznej. Dotyczy czytelników portalu i ich preferencji, natomiast w wyborach biorą udział upoważnieni mieszkańcy całej gminy.
  Oczywiście nie można się nie zgodzić. Jedyną moją intencją było zwrócenie uwagi na pewien fakt i zachęcenie do przeglądnięcia wymienionej wcześniej dyskusji.
 • 19.11.2014 - 13:33
  Ciekawa rozbieżność głosów pomiędzy sondażem udostępnionym w tym portalu a faktycznym wynikiem głosowania. Jedyne racjonalne wytłumaczenie tego faktu jest takie, że część kandydatów oddawała głosy sama na siebie ? lub osoby je popierające to robiły. Skoro polityka głosowania jeszcze przez wyborami i w tak mało znaczącym sondażu (o ile sobie dobrze przypominam, że sama redakcja serwisu pisała, że sondaż jest swego rodzaju zabawą) wyglądała w ten sposób, to o reszcie można sobie już tylko pomyśleć... Przy okazji warto przypomnieć sobie jak wyglądała kampania przedwyborcza w Internecie przeglądając poprzedni wątek, a treści zawarte w nim porównać ze stanem faktycznym.
Pokaż więcej komentarzy