mieszkanka1980

ENDOKRYNOLOG - MYŚLENICE

 • 26.11.2018 - 23:36
  zagroda napisał/a:
  Byłam zarejestrowana na kwiecień do endokrynologa na NFZ w Myślenicach.
  W dniu wczorajszym otrzymałam telefon z przychodni, żebym zabrała swoje skierowanie z w/wym placówki bo nie został podpisany kontrakt na 2019 rok z NFZ.
  Prośba do Starosty, żeby zainteresował się tą sprawą i wyjaśnił mieszkańcom
  dlaczego mają szukać poza Myślenicami takiej placówki.
  Jeżeli we wrześniu 2018 rejestrowano pacjentów na kwiecień 2019 roku to znaczy że potrzebujących nie jest mało.
  Podobno miał być coraz lepszy dostęp do specjalistów.
  A dlaczego nie zapytasz dyrektora szpitala? Przecież on jest od zawierania kontraktów. Co roku NFZ skąpi i nie można ustalić terminu, bo sytuacja niepewna. Co roku batalia. Swoją drogą, to od dwóch lat miało być lepiej w służbie zdrowia.

  alex_07 napisał/a:
  U nas w okolicy niestety jest problem z endokrynologiem na NFZ. Leczę się w ww. placówce już od 11 lat i tylko dlatego nie mam problemu z długim oczekiwaniem na kolejny termin, ale siedząc w poczekalni nie raz słyszałam jak przychodził ktoś pierwszy raz ze skierowaniem i na termin musiał czekać conajmniej rok... Niestety z lekarzami tej specjalności ogólnie jest problem, bo w Krakowie też są bardzo długie terminy. Chyba, że idzie się prywatnie, to co innego.
  Popieram. I nie tylko z tą specjalnością są problemy.

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 25.11.2018 - 10:07
  DAMIANOS napisał/a:
  Od tego tygodnia zmieniły się władzę w sejmiku wojewódzkim. Czyli już nasi panowie w powiecie tak łatwo z dostepu do środków finansowych mieć napewno nie będą . Na całym świecie jest ,że swoi dają głównie swoim. Ludzi w takich instytucjach trzeba wymieniać za dlugo nie mogą zajmować stanowisk bo rodzi się patologią.
  Czyli wniosek, że nie liczą się ludzie i ich praca i pieniądze, tylko lepszy i gorszy sort. I to jest właśnie "patriotyzm dobrej zmiany". Śmiać się, czy płakać?
 • 25.11.2018 - 2:21
  irussus napisał/a:
  Dlaczego używasz słowa bzdury.
  Wiesz kiedy były budowane chodniki w trzemeśni? jak nie to się dowiedz. Jest kilka świeżych tematów w tej sprawie.
  Starosta był bezpośrednio odpowiedzialny za te projekty i kiedy był temat publiczny w ich kwestii, czytaj zebrania wiejskie, zwyczajnie się nie pojawiał.
  Kwestia OPS czy premiera. To jakiś inny wątek nie ten.
  "Nie pojawiał"? nie znaczy blokował. A jeżeli chodzi o chodniki, to ważniejsza dla mnie jest budowa tam, gdzie ich w ogóle nie ma, niż wymiana istniejących. Kwestia bezpieczeństwa, nie prawdaż? Dla innych kasa też się musi znaleźć.
  Nie chodzi mi o kwestię samego premiera, tylko kłamczuszka w sprawie infrastruktury drogowej o której tak się rozpisujesz. I nie OPS, tylko OSP- czytaj: Ochotnicza Straż Pożarna.
  Słowo "bzdury" dotyczy kwestii upolityczniania przez Ciebie (a nie przeze mnie) sprawy budowania chodników. To jest właśnie bzdura. Buduje się wtedy, kiedy są na to pieniądze. Powiat na wybory nie dostaje dodatkowej kasy, zwłaszcza że jest "nie z tej opcji", nie mieszaj.
 • 22.11.2018 - 20:50
  irussus napisał/a:
  Nie sieję propagandy. Obiecane chodniki w Trzemeśni wykonano tuż przed wyborami. Wstrzymane przez lata były przez starostwo.
  Ale gdzie ci co jeżdżą to tam? Dlaczego propagandę i o jakiego premiera chodzi? dlaczego wszystko musisz upolityczniać, brakuje ci argumentów?
  Ja upolityczniam? A kto wymyśla bzdury o budowaniu chodników właśnie przed wyborami? I jeszcze to celowe wstrzymanie. Przypompomnij sobie osuwisko na drodze po ulewach, usunięte w pierwszej kolejności i z niezawodną pomocą chłopaków z OSP. Drogi i chodniki robione są po kolei w całym powiecie. U nas też trzeba było trochę poczekać. Nie da się wszystkiego na raz, bo to się wiąże z kasą. Ciężko to zrozumieć? Na to, co piszesz nie trzeba argumentów, wystarczy zacząć myśleć i patrzeć wokoło.
  Chodzi o premiera, który przed wyborami twierdził, że przed rokiem 2015 nie było dróg i mostów.
 • 22.11.2018 - 12:31
  DAMIANOS napisał/a:
  Chciałbym ,aby powiat się rozwijał ,a jak ma to zrobić bez pieniędzy rządowych i sejmiku małopolskiego? Czemu mam płacić krocie za wodę ,ścieki i kanalizacje??? Skąd ci niby niezależni samorządowcy wezmą pieniądze na inwestycje? Z dalszego zadurzania powiatu i gminy czy z nas zwykłych ludzi?
  Woda, ścieki, kanalizacja, podatki to domena gminy, czyli burmistrza- skoro o tym nie wiesz. A co do powiatu, to jakoś dużo inwestycji jest realizowanych na bieżąco, co da się zauważyć. Jest na czwartym miejscu w Polsce. Czyli powiat umie się zatroszczyć o finanse i bardzo dobrze się rozwija. A zadłużenie dotyczy gminy.
  http://gazeta.myslenice.pl/powiat-myslenicki-czwarty-w-ogolnopolskim-rankingu-powiatow-w-2017-roku
  Poza tym pieniądze nie są rządowe ani sejmiku, tylko nas wszystkich. Więc dlaczego miałyby być rozdawane jedynie samorządom pisowskim? Samowolka? To jest prawnie i sprawiedliwie???
 • 22.11.2018 - 10:01
  bono napisał/a:
  Wydaje mi się, że nic nierobieniem, wtedy nie podpadnie nikomu i nie będzie niezadowolonych z rond.
  Takiemu będzie trudno coś zarzucić.
  Niestety, zdaje się, że lepiej nic nie robić, bo skoro przez te kadencje tak wiele zostało zrobione (za pieniądze nie pozyskane przez posła) a i tak malkontenci narzekają, to przynajmniej ich narzekanie miałoby prawdziwe podstawy. Polityka żadnej pracy nie doceni, uprzedzenia biorą górę. Szkoda gadać.
 • 21.11.2018 - 22:55
  pan Kracy napisał/a:
  Gdzie znajdę kiełbasę wyborczą "wiecznie panującego" starosty?
  Co dokladnie obiecywał?
  Mądrala napisał/a:
  No to teraz czekamy na awans dla pani Ambroży .Chyba się przysłużyła i zasłużyła.
  KsiadzROMAN napisał/a:
  kurde ze ja zem plakato wyborczego se na pamientke nie skitrol i w rame przyozdobil
  cygnus napisał/a:
  Ten chłop chyba nigdy nie odklei tyłka od stołka.
  bzzy napisał/a:
  Niebywała jest kariera tego Dyzmy :D
  INTELIGENCJA rusza do akcji. Wobec tak błyskotliwych wypowiedzi, żadna dyskusja nie ma sensu. Trzeba zachować kulturę mimo takiej sztuki. A kogo to są wyborcy???
 • 21.11.2018 - 19:30
  irussus napisał/a:
  Czyli wiemy, że obiecany chodniki przy drogach powiatowych, będą realizowane przed następnymi wyborami.
  Mało wiesz. "Obiecany" chodniki przy drogach powiatowych są realizowane podczas całej kadencji rady. Tak jest od lat. Ci, którzy tam jeżdżą, widzą to. Ale skoro musisz siać propagandę typu premiera Mateusza, to czyń co kazali.

"Dobra zmiana" PiS

Myślenice: Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

 • 20.11.2018 - 2:35
  Luna napisał/a:
  mieszkanka1980 napisała:
  "(...) A i starosta nie zniża się do takiego poziomu działania.(...)"

  Miałam okazję współpracować więc wiem jak jest.

  mieszkanka1980 napisała:
  "(...) Hmm, tylko jakoś trudno uwierzyć, że którykolwiek pracownik starostwa dałby się namówić na bycie pionkiem w grze.(...)"

  Realia są takie, że ludzie boją się utraty pracy. Nie jest to z mojej strony zarzut, choć ja akurat nie raz pracę traciłam, bo się nie podporządkowałam. Ale to moja droga. I od nikogo nie oczekuję bycia fighterem. Dla mnie bycie wierną swoim zasadom jest najważniejsze:)

  Teoria Mądrali mnie przekonuje i tyle w temacie!
  Na szczęście jest wielu innych współpracowników, którzy nie tracą pracy i nie czują się podporządkowani. Po prostu robią swoje. A decyzje o swoim życiu podejmują wraz z rodziną a nie z narzucenia. Teoria Mądrali jest teorią Mądrali. A o faktach najlepiej porozmawiać z samą zainteresowaną. Ona też ma swoje zasady. I na pewno nie jest to droga, którą obierasz. Na szczęście nie. A skoro podczas głosowania zdecydowała tak a nie inaczej i na fb wyjaśniła pewnym osobom swoje stanowisko, to oznacza, że nie musi się niczego obawiać. Ma swoje zdanie i to jest ok. I to mnie przekonuje a nie bajeczki osób trzecich. Tyle.
 • 19.11.2018 - 23:28
  Luna napisał/a:
  Zgadzam się w całej rozciągłości:)
  Uwaga! Powstaje nowa teoria sPiSku według sfrustrowanej "... zmiany". Czyżby ktoś się obawiał starosty, jako gracza, którego taktyce nie jest w stanie dorównać? Hmm, tylko jakoś trudno uwierzyć, że którykolwiek pracownik starostwa dałby się namówić na bycie pionkiem w grze. Luna i Mądra... cieniutka ta teoria. Tym bardziej, że Pani Ambroży nie jest osobą, która pozwoliłaby sobą manipulować. A i starosta nie zniża się do takiego poziomu działania. Zdaje się, że kto inny wydaje polecenia rezygnacji z fuchy w stolicy na "fuchę" w miasto- gminie. To jest dopiero gracz! Chociaż niskiego wzrostu. Proponuję wymyślić coś lepszego i na jako takim poziomie.
  Przy okazji... Pozdrowienia i gratulacje dla Pani Grażyny!

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • 26.10.2018 - 20:58
  Vivaldi napisał/a:
  A jeśli ktoś przyniósł zysk powiedzmy razy X to mu się premia w postaci nawet 1/10 z X nie należy ? Ja uważam że tak i tak też płacę. Lubię takie rozmowy, bo to że ktoś po 20 latach nie może dostać kilka stówek premii to problem leży u Ciebie i u pracodawcy. Może pora na zmianę jednego i drugiego? Świetnie się patrzy na czyjeś premie to pomyślmy : jakie Twoje pieniądze? Umówiłaś się na wykonanie pewnych prac za pewną kwotę? Czego oczekujesz? Umów się od nowa i będzie lepiej. A pytanie jakie Twoje pieniądze rozdaje PiS ? Twoje wytworzone przez pracę pieniądze grzęzną u Twojego pracodawcy. Jego zapytaj kiedy ostatnio zapłacił podatek VAT i CIT od dochodu? To nie wygodne pytanie ale wiele się możesz dowiedzieć. Skoro Twój pracodawca być może nie zapłacił podatku (z wielu powodów) nie masz prawa mówić, że ktoś rozdaje Twoje pieniądze, bo wypracowane dobro Twoimi rękami nie trafiło do wspólnego budżetu......ktoś pod drodze je zabrał. Więc dlaczego liczysz premie komuś od pieniędzy które zarobił? To nie są skomplikowane sprawy, po prostu system naczyń połączonych. Ktoś kradnie aby nie dostał więcej ktoś - proste.
  Co do pracy za 2tyś zł znów sprawa prosta. Jeśli jej nikt nie wykona stanie się deficytowa czyli stanie się dobrem poszukiwanym czyli zdrożeje x2 lub x3. Uwierz mi te procesy w środowisku nie trwają długo. A jesli ta praca rzeczywiście jest warta 2tyś zł to powinna być wykonana powiedzmy w dwa tygodnie a nie za miesiąc wynagrodzenia. Zatem coś ktoś tu źle wycenił. Ale to jak wcześniej mówiłem....zacznij myśleć nad sobą nie licz innym, cudzych pieniędzy o ile nie są to Twoje pieniądze.
  Piszesz bzdury. Już widzę jak ludzie się zwalniają. Funduj sobie premie ze swojej kasy, bo przecież tak mało tam w stolicy zarabiają a Tobie się poprawilo. Z tym zyskiem też przesadzasz. A ja pracuję w budżetówce, więc co sądzisz o moim pracodawcy?????? Czy z sympatii ludzie pikietują i protestują pod Sejmem i ministerstwami? Zacznij samodzielnie myśleć a nie wybiórczymi przekazami od Kurskiego.
 • 26.10.2018 - 17:33
  Vivaldi napisał/a:
  ......
  Jak można temu zaradzić? Zaczynając od Twojej pracy. Pracujesz ciężko, prawdopodobnie solidnie a na premie nie masz co liczyć. To dlaczego liczysz czyjeś premię, czyjeś pieniądze? Pomyśl o sobie będzie Ci łatwiej.
  Tak właśnie myślę o sobie i zastanawiam się, jak ktoś mówiący o pokorze, bierze po dwóch latach premię 65- 75 tyś. mówiąc, że się należało. Mnie po ponad 20-tu latach się nie należy, ale z moich pieniędzy nie ma problemu komuś fundować. Bez mojej zgody. A gdybym mogła zadecydować, że moja część ma być oddana i przeznaczona na ratowanie życia takim Stasiom z nowotworem? Czy ktoś by się liczył z moim zdaniem? Wątpię. Nie robię z siebie ofiary, robią to ci, którzy obiecywali tzw "dobrą zmianę". Ja dalej sobie pracuję i obserwuję jak się manipuluje propagandą. A co do tych, którzy zarabiają 2 tyś.... mają się przebranżowić? No to kto wykona ich pracę za te 2 tyś.? Bo o podwyżkach ani mru mru.
  I jeszcze co do obietnic... Tak. Pis obiecywał cuda. I co??? Za 500+ też kiedyś słono zapłacimy. Zobaczysz.
 • 25.10.2018 - 20:36
  Vivaldi napisał/a:
  porozmawiaj z ludźmi którzy za PO pracowali uczciwie i z tymi którzy pracują obecnie. Ile zarabiali, ile im zostało z budżetu domowego po wypłacie 2tyś zł z sobotami, na ile etatów śmieciowych musieli pracować, dlaczego firmy zmagały się z szarą konkurencyjną strefą nie mogąc swoich towarów i usług sprzedać w porównaniu z tymi z karuzel podatkowych, porozmawiaj z tymi co w ciąży były zwalniane z pracy, z tymi którzy za darmo musieli zostać w domu przy dzieciach. A wszystko to za przyzwoleniem zielonej wyspy. Opłakane wynagrodzenia, opłakane warunki i godziny pracy, opłakana opieka pracownika, nie istniejący czas dla rodziny.
  Widzę, że największy żal masz do kasy którą ktoś dzieli. Czyżby ktoś coś Ci zabrał lub obiecał i się nie wywiązał? Coś ktoś Tobie ukradł? Co konkretnie?
  Mi na ten przykład przybyło, nie muszę się zmagać z nieuczciwą konkurencją a pracy mam aż za dużo. Nie biorę 500+ i bardzo dobrze się z tym czuje. Nie nęka mnie Urząd Skarbowy jak za POprzedników za błędny o 3 minuty czas na kasie fiskalnej, nie szukają pieniędzy wśród uczciwych MŚP ale łapią kradnących na masową skalę. Dla mnie się wiele zmieniło. A jak u Ciebie? Mam wrażenie, że jakieś korytko Ci ktoś odsunął, bo frustrację masz podkręconą na maxa.
  Wokół mnie sprawdza się z obserwacji jeden model : najbardziej narzekają Ci którzy najwięcej kradli. Wytłumaczysz mi ten fenomen obserwacyjny? Normalnie żyjący podatnicy i uczciwe rodziny nie narzekają, odczuwają poprawę i więcej spokoju.
  Przy czym możesz sobie krzyczeć, psy szczekają karawana idzie dalej.....
  Niezła paplanina wraz z wszczepionym słownictwem typu: koryto, karawana, psy,... Nie narzekam, tylko stwierdzam fakty. Owszem, biorą mi moje pieniądze, które miały być przeznaczone np. na darmowe leki dla moich schorowanych rodziców, na poprawę służby zdrowia (jak wiesz, ciągle są akcje zbierania kasy na ratowanie chorych dzieci), na podwyżki dla emerytów, benzyna poszła w górę a za nią podwyżki cen, itd. To są przykłady blisko mnie... A podwyżka leku na raka piersi ?! I dla kogo poszły moje pieniądze? Dla biznesmena z Torunia, któremu daleko do prawdziwej posługi kapłańskiej, na horendalne premie po zaledwie dwóch latach tzw. pracy, na "miesięcznice", itd. Tobie przybyło, ale innym ubyło. I nie wszyscy kradną, więc nie obrażaj ludzi. Patrzysz na nich swoimi kategoriami. Nie biorę 500+, mam ciężką i odpowiedzialną pracę, ale o premii mogę pomarzyć. Więc jeżeli słyszę czcze obietnice a potem widzę rzeczywistość, to zastanawiam się ile warte jest słowo tych "sprawiedliwych". A jeszcze słuchając bzdur o nieistniejących drogach i mostach, albo o wkopywaniu kamieni węgielnych pod drogę, która już jest w budowie od dwóch lat... I Ty mi mówisz o frustracji??? Otóż nie, nie jestem frustratką, pracuję uczciwie, nie kradnę, nie poprawiła się moja sytuacja, brak czasu dla rodziny, nie jestem przy korycie, nadal czekam w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Propaganda wszechobecna, że jest super, mnie i wielu ludzi nie dotyczy. Tak, wkurzam się, że moje pieniądze idą nie tam gdzie trzeba, gdzie są prawdziwe potrzeby. Jednak kiepski z Ciebie obserwator. Tobie dano, bo innym zabrano. Tym, co się nie mogą obronić. Ale o tym propaganda ani słowa....
  Vivaldi napisał/a:
  porozmawiaj z ludźmi którzy za PO pracowali uczciwie i z tymi którzy pracują obecnie. Ile zarabiali, ile im zostało z budżetu domowego po wypłacie 2tyś zł z sobotami, na ile etatów śmieciowych musieli pracować, dlaczego firmy zmagały się z szarą konkurencyjną strefą nie mogąc swoich towarów i usług sprzedać w porównaniu z tymi z karuzel podatkowych, porozmawiaj z tymi co w ciąży były zwalniane z pracy, z tymi którzy za darmo musieli zostać w domu przy dzieciach. A wszystko to za przyzwoleniem zielonej wyspy. Opłakane wynagrodzenia, opłakane warunki i godziny pracy, opłakana opieka pracownika, nie istniejący czas dla rodziny.
  Widzę, że największy żal masz do kasy którą ktoś dzieli. Czyżby ktoś coś Ci zabrał lub obiecał i się nie wywiązał? Coś ktoś Tobie ukradł? Co konkretnie?
  Mi na ten przykład przybyło, nie muszę się zmagać z nieuczciwą konkurencją a pracy mam aż za dużo. Nie biorę 500+ i bardzo dobrze się z tym czuje. Nie nęka mnie Urząd Skarbowy jak za POprzedników za błędny o 3 minuty czas na kasie fiskalnej, nie szukają pieniędzy wśród uczciwych MŚP ale łapią kradnących na masową skalę. Dla mnie się wiele zmieniło. A jak u Ciebie? Mam wrażenie, że jakieś korytko Ci ktoś odsunął, bo frustrację masz podkręconą na maxa.
  Wokół mnie sprawdza się z obserwacji jeden model : najbardziej narzekają Ci którzy najwięcej kradli. Wytłumaczysz mi ten fenomen obserwacyjny? Normalnie żyjący podatnicy i uczciwe rodziny nie narzekają, odczuwają poprawę i więcej spokoju.
  Przy czym możesz sobie krzyczeć, psy szczekają karawana idzie dalej.....
  Niezła paplanina wraz z wszczepionym słownictwem typu: koryto, karawana, psy,... Nie narzekam, tylko stwierdzam fakty. Owszem, biorą mi moje pieniądze, które miały być przeznaczone np. na darmowe leki dla moich schorowanych rodziców, na poprawę służby zdrowia (jak wiesz, ciągle są akcje zbierania kasy na ratowanie chorych dzieci), na podwyżki dla emerytów, benzyna poszła w górę a za nią podwyżki cen, itd. To są przykłady blisko mnie... A podwyżka leku na raka piersi ?! I dla kogo poszły moje pieniądze? Dla biznesmena z Torunia, któremu daleko do prawdziwej posługi kapłańskiej, na horendalne premie po zaledwie dwóch latach tzw. pracy, na "miesięcznice", itd. Tobie przybyło, ale innym ubyło. I nie wszyscy kradną, więc nie obrażaj ludzi. Patrzysz na nich swoimi kategoriami. Nie biorę 500+, mam ciężką i odpowiedzialną pracę (nie jest to koryto), ale o premii mogę pomarzyć. Więc jeżeli słyszę czcze obietnice a potem widzę rzeczywistość, to zastanawiam się ile warte jest słowo tych "sprawiedliwych". A jeszcze słuchając bzdur o nieistniejących drogach i mostach, albo o wkopywaniu kamieni węgielnych pod drogę, która już jest w budowie od dwóch lat... I Ty mi mówisz o frustracji??? Otóż nie, nie jestem frustratką, pracuję uczciwie, nie kradnę, nie poprawiła się moja sytuacja, brak czasu dla rodziny, nie jestem przy korycie, nadal czekam w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Propaganda wszechobecna, że jest super, mnie i wielu ludzi nie dotyczy. Tak, wkurzam się, że moje pieniądze idą nie tam gdzie trzeba, gdzie są prawdziwe potrzeby. Jednak kiepski z Ciebie obserwator. Tobie dano, bo innym zabrano. Tym, co się nie mogą obronić. Ale o tym propaganda ani słowa....
  I jeszcze jedno, masa ludzi nadal zarabia 2 tyś. i mniej. Spójrz ponad swoje korytko.
 • 25.10.2018 - 16:51
  Vivaldi napisał/a:
  Przecież Ty jesteś chora umysłowo :-) jeśli tak definiujesz otaczającą Cię rzeczywistość. Wracamy do rozmowy o POprzednikach? O VATcie na lewo, o Polsce na 5 czyli braku pracy a jak była to za 5 zł na godzinę, o zielonej wyspie w której bezrobocie sięgało 20%, o wyprowadzonych "dywidendach", o wyprzedaniu krwioobiegu czyli np wszystkich banków. Pogrzeb tutaj na forum bo mi się nie chce powtarzać. No i znam kilkuset robów którzy nie jedzą z ręki a biorą 500+, zmiana statusu Polski na kraj rozwijający się, zmiana statusu Polski w ratingach, a co do wysokich stanowisk to też mam firmę obsadzoną swoimi zaufanymi ludźmi i wiem , że nie muszę pilnować czy kradną wg mnie to normalne. Z resztą szkoda z Tobą gadać.

  https://www.youtube.com/watch?v=bqWpXm8qBNo

  A może (znów) za naszym przykładem UE uczy się od nowa chodzić, bo na obecnym kręgosłupie moralnym na jakim jest zbudowana trze już brzuchem po mule

  https://dorzeczy.pl/kraj/81545/Porzucenie-obowiazkow-lunatyczne-wejscie-w-kolejna-katastrofe-finansowa-Verhofstadt-ostro-do-Tuska.html

  skoro tak źle to proponuje się spakować, wyjechać do tych krajów unijnych miodem i mlekiem płynących, popracować na zmywaku, uciekać po zmroku w miastach do domów bo władzę przejmują imigranci. Ostatnio w metrze w Monachium stwierdziłem, że Niemcy powinni opaski nosić jak za okupacji bo ciężko ich znaleźć, natomiast w Szwecji wygląda na to i o tym mówią, że najchętniej napadliby na Polskę i na drugi dzień poddaliby się kapitulacji i dobrowolnie okupacji :-))) . W Wiedniu pozostało z 23 Bezirków tylko kilka które nie wyglądają jak slamsy, najbogatsze osoby w centrum robiące zakupy są rosyjskojęzyczne a Austryjacy chcąc zachować twarz mówią o liberalnym stosunku.....tylko do kogo i czego :-)

  ale summa summarum z tym co w Europie wiadomo bo przeciwnik zdefiniowany a najgorsze szuje są takie które od wewnątrz własny kraj rozwalają nie widząc patologii i twierdząc, że zielona wyspa to ta gdzie "piniendzy po prostu ni ma" ale o kolorach zawsze można porozmawiać.
  Z moim umysłem jest wszystko ok. Natomiast Ty gadasz jak propaganda z TVP. Włącznie z obrażaniem rozmówców. Co do poprzedniej i obecnej władzy, nic się nie zmieniło. Jedni i drudzy doją podatników ile się da. Przy czym właśnie obecnie rządzący rozwalili własny kraj dzieląc go na dwa wrogie obozy, czyli lepszy i gorszy sort. O konstytucji nie wspomnę. Naszą kasę też dzielą jak im pasuje, byle im się opłacało. Nawiązujesz do Europy? A dlaczego nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi? Przeczytaj sobie jeszcze raz. Czy uważasz, że sobie to wymyśliłam? W którym miejscu? Dodam dzisiejszy kolejny wypadek kolumny B. Szydło.

  Bagietko, jesteś(cie) wzorem wyrażania nienawiści do "niepisowców", więc daruj sobie swoją tzw. argumentację.
 • 24.10.2018 - 10:48
  Vivaldi napisał/a:
  A o czym mam z Tobą rozmawiać? O czymś o czym nie masz pojęcia a zabierasz się za dyskusję? O kościele czy o wierze? A może o hipokryzji? Skoro mówisz o hipokryzji uwierz mi naprawianie świata zacznij od .....siebie, bo przypuszczam i jestem w stanie się założyć, że każda kwota większa od Twojej wypłaty złamie Twój kręgosłup moralny w najgrubszym miejscu :-) a za każdy 1000zł więcej będziesz sterowany na pilota, za kolejny 1000zł każdy napluje Ci w twarz a Ty powiesz, że deszcz pada. Wiesz dlaczego tak przypuszczam? Bo wartości moralne wiary połączyłeś w swojej wypowiedzi z kościołem, a ta wywodzi się z człowieka i tam się rodzi i dorasta. Kościół w tym pomaga lub nie ale zależy to od tego jak jesteś nastawiony na odbiór. Oczekujesz górnolotnych ideałów ale bezproblemowych, takich bez wysiłku i starania. A wiara da ci tyle ile dla niej poświęcisz. Kościół to budynek lub zgromadzenie ludzi, tam mówi się o wierze a ta albo jest w ludziach albo jej nie ma - może wyjść z człowieka lub wejść, kwestia czego oczekujesz i jak się o nią postarasz?
  I dlatego uważam i wręcz wiem czego Ty oczekujesz : łatwizny, wygodnictwa, prostych dóbr. Dlatego ja i każdy inny jestem w stanie Cie złamać za garść miedziaków. Za auto służbowe, kartę do Luxmedu czy na siłownię, albo za imprezę firmową z darmową wódką jesteś w stanie od jutra jeść z ręki każdej formacji także tej którą dzisiaj nie poważasz, ale jutro po lepszym uposażeniu......kto wie?
  Cóż taki mam obraz wynikający z Twoich postów w różnych tematach.
  Łatwizna, wygodnictwo, proste dobra... No fantastycznie charakteryzujesz swoją formację. A któż to jeździ służbową limuzyną z pełną ochroną... nie za swoje? Kto robi przelewy naszych pieniędzy do Torunia, nie ze swoich? Kto obiecywał skromność i pokorę a potem... "nam się po prostu należało"? Komu nieroby jedzą z ręki za 500+? (pomijam tych, którzy pracują). Kto i za co objął wysokie stanowiska Orlenu, PZU, TVP itp.? Jakież to są górnolotne ideały! Jakie "kręgosłupy"! To są złamania za garść miedziaków......

Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

 • 19.10.2018 - 17:09
  Bagietka napisał/a:
  Co tu odpowiadać? Zakłamany atak odbije się przeciw zleceniodawcy. Wg mnie to sprawa wpłynie na plus dla Szlachetki podobnie jak dzisiejsza decyzja TSUE w sprawie cofnięcia wieku emerytalnego dla sędziów.
  Ludzie głupi nie są i wiedzą, że tego typu atak to polityczna zagrywka.
  W Konstytucji
  art 180
  pkt 4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

  a Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym i żaden TSUE nic z tym nie poradzi.
  Zakłamany atak? w oparciu o dokumenty z kancelarii Sejmu? To tam podają informacje zakłamane? Może ktoś mi wyjaśnić? Bo poseł tego nie zrobił.

Staś jest nasz: Chłopiec wrócił do Polski po leczeniu w Niemczech

 • 07.10.2018 - 22:08
  Zdrówka dla Stasia i siły dla całej Rodzinki!!!

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 06.09.2018 - 21:21
  Mądrala napisał/a:
  Ja na miejscu Posła Szlachetki( jeżeli to On załatwił) natychmiast bym zawnioskował zwrot tych środków pienieznych z powrotem do Rządu a dyrekcja niech wtedy robi cyrki i spotkania na terenie szpitala.
  Madralo, czy to są pieniądze posła, żeby sobie nimi dysponował jak mu się podoba? Coś ci się pomieszało, albo propaganda za daleko poszła. To nie jest transfer zawodników piłki nożnej. Tu chodzi o nasz szpital, który leczy chorych ludzi. A kasa nie jest własnością partii rządzącej. Pieniądze zostały pozyskane w konkretnym celu i są bardzo dobrze wykorzystywane. Natomiast cyrki były za ogrodzeniem szpitala.

 • 06.09.2018 - 10:44
  turysta 56 napisał/a:
  Pytanie do Pana Starosty Tomala Józefa na ile jest zadłużony szpital ?
  A może inne pytanie.. Kiedy PiS dotrzyma obietnic w sprawie naprawy służby zdrowia? Bo to, że nasz szpital jest od wielu lat systematycznie remontowany, uważam za super sprawę. A każda inwestycja generuje długi. Chcesz wiedzieć idź i zapytaj dyrektora. Myślę że to żadna tajemnica. Wystarczy odrobina ruchu w kierunku szpitala i zaspokoisz swoją ciekawość.

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 06.02.2018 - 12:26
  A! To ty tak wymachwałeś!!! Nie chodzę na wiece, bo jak sam mówisz, tam jest chamstwo (z dwóch stron) , którego się nauczyłeś. Kibice ok, wy trzymacie z kibolami. Nie ładnie... i te race... JĘZYK! Popraw JĘZYK!!! Na wiecu się przyda. I trochę pokory "człowieku bez skazy". Tyle ode mnie
 • 06.02.2018 - 11:17
  Moja relacja całościowa z wielu różnych tv (tak się zaparliście na ten tvn). Twoja z TVP po przeróbkach. Jeszcze raz powtarzam: JĘZYK "KATOLIKU", JĘZYK, JĘZYK, (polecam herbatkę z melisy, na zdrowie).
  Dalej już ciągnij sobie sam ten temacik w oparciu o swoją jedyną NIE WYBORCZĄ TVP.
 • 06.02.2018 - 10:43
  Pod klasztorem "modlący" się katolicy wołają RAUS do stojących obok, marsz niepodległościowoców z racami i hasłami rasistowskimi, celebrytka Krystyna z hamskimi odzywkami, uczestnicy miesięcznic wyma*****ący pięściami i z nienawistnym słownikiem podczas modlitw. Kpisz sobie Rutger. Mały zakres wiedzy. To o czym piszesz ma miejsce ale z OBYDWU STRON. Wojna polsko- polska jest dwustronna. Posły osły z opozycji poprzedniej kadencji też podobnie głosowali. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Polityka jest polityką. I to dlatego Ojciec Święty się może w grobie przewracać. Najgorzej jest się podszywać pod katolików a jednocześnie nawoływać do nienawiści wobec rodaków. Jesteś zakłamany i niedoinformowany. Trochę pokory "katoliku" i jeszcze raz proponuję, poczytaj swój pisemny przekaz językiem "miłości", bo "człowiek człowiekowi wilkiem" już było i co narobiło? Czytaj siebie. Dużo czytaj i zobacz co piszesz. A w człowieku zobacz człowieka a nie wpojoną ci totalną opozycję, bo w końcu się pogubisz. Poczytaj też JP II- same mądrości bez słowa nienawiści.
  Myślę że cokolwiek powiesz jeszcze, będzie to to samo, więc szkoda czasu dla ciebie.
 • 06.02.2018 - 9:21
  Rutger masz jednostronne informacje. To samo spotyka reporterów innych stacji od twoich "kulturalnych", tyle że w tv którą oglądasz tego nie pokazują. Ja mam wgląd na wszystkie stacje. A co do obrażania kogoś, to m.in. samo stwierdzenie UBywatel PRL sprawia, że jesteś w tym mistrzem. Bo tu jest wiele osób, które walczyły z PRL i poniosły tego konsekwencje, ale nie bierzesz tego pod uwagę, bo to zostało zawłaszczone przez "jedyną" partię i jej wyborców. Może nie wiesz, ale w kraju panuje (jeszcze) demokracja i każdy ma prawo głosu. O nazizmie lepiej nie pisz, albo poczytaj kto śpiewał z panem nawołującym do rasizmu. No chyba że "jedyne" media tego ci nie powiedziały.
  Dyskusja z tobą nie ma sensu dopóki nie spojrzysz szerzej na problem w kraju. Polecam porównawczo wszystkie stacje. I jeszcze jedno... jestem neutralna pod względem wyboru opcji partyjnej, bo w każdej są + i -. Ja preferuję opcję JP II.
  To tyle do ciebie. Pisz sobie co chcesz, ale czasem przeczytaj co piszesz językiem miłości własnej.
 • 06.02.2018 - 8:11
  Rutger PODZIWIAM TWÓJ JĘZYK MIŁOŚCI. Taki sam jak u całej reszty twoich "patriotów". A niebo zostaw w spokoju. Co do problemów psychicznych... współczuję I życzę rychłego powrotu do zdrowia
 • 04.02.2018 - 23:18
  Rutger, chyba cię nie doleczyli w tych zakładach o których masz takie dokładne informacje... z autopsji. Zioniesz nienawiścią, co widać w twoim języku. Biedaczyno, ileś ty musiał władować w tą lewacką Unię. Powinieneś wystąpić o odszkodowanie, najlepiej w języku niemieckim, bo gadasz jak pewien Adolf.
  prywatnie... szkoda dyskusji z tym onr-em
 • 02.02.2018 - 6:28
  Rutger napisał/a:
  Kampanie wyborczą czas zacząć , muzeum niepodległości , parkingi a teraz mosty! Czy kolejny raz ludzie dadzą się na to nabrać , bo przed wyborami się będzie mówić ''jakie pikne te Myślenice''?! A przecież to kolejny kredyt do spłacania! i Myślenice najbardziej zadurzonym miastem , więc znowu trzeba wodę podnieść , śmieci i podatki (dziękuje)

  Ludzie obudźcie się i zacznijcie wreszcie myśleć!
  Co do "zacznijcie wreszcie myśleć" — Rutger, wiesz ty co to miasto a co powiat? Bo tutaj jest mowa o inwestycjach powiatu. A z tego co widzę, to realizowane są one na bieżąco a nie tylko w roku wyborczym. Również sprawa zadłużenia ci się trochę pomieszała. Zacznij wreszcie myśleć, ale najpierw się doucz. Powodzenia życzę.

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 07.02.2017 - 13:46
  Porównaj sobie warunki wyremontowanego szpitala i warunki np. w wydziale komunikacji, to się dowiesz. A armia urzędników jest dla nas, żeby opanować czekanie w kolejkach. I dowiedz się z jakich pieniędzy będzie budowany nowy budynek, bo ty zdaje się wolisz korzystać ze starej i ciasnej zabudowy. Lepiej w Myślenicach nic nie robić i mówić że kasa idzie do kieszeni zamiast na inwestycje. Nic nowego.
 • 07.02.2017 - 0:57
  służbisto zapamiętaj, że wiejski nauczyciel potrafił nas- wiejskie dzieci lepiej nauczyć niż miejski- niektóre miejskie dzieci (znasz to z własnego doświadczenia). No i współczuję kompleksów. Vitaminer i krowka 123, może w wydziale komunikacji zmniejszyć ilość biurokratów- kierowcy na pewno się ucieszą. A jeżeli chodzi o początek XX wieku to ilu było mieszkańców powiatu? Tylu co teraz??? Krytyka dla krytyki. Podobnie było z budową rond, które się świetnie sprawdziły. Krytyka dla krytyki, nic nowego.

Każdego dnia przejeżdża tędy ponad 5000 samochodów. Remont głównej z dróg rusza w lipcu

 • 24.01.2017 - 12:24
  Służbista zasiadł na wcześniejszej emeryturce (to dopiero jest przekleństwo) i snuje swoje wywody. A "wiejski nauczyciel" jak każdy inny człowiek nadal na służbistę pracuje. Czy masz jakieś informacje o braku wiedzy jego byłych uczniów? Jeżeli tak to napisz, bo im trochę ujmujesz.
  krowka 123 popatrz na siebie- nie każdą spapraną inwestycję można naprawić, jak widać :-)
Pokaż więcej komentarzy