mieszkanka1980

Wybory Samorządowe 2018: Mocna końcówka kampanii. Poseł odpowiada na film internauty

 • 19.10.2018 - 17:09
  Bagietka napisał/a:
  Co tu odpowiadać? Zakłamany atak odbije się przeciw zleceniodawcy. Wg mnie to sprawa wpłynie na plus dla Szlachetki podobnie jak dzisiejsza decyzja TSUE w sprawie cofnięcia wieku emerytalnego dla sędziów.
  Ludzie głupi nie są i wiedzą, że tego typu atak to polityczna zagrywka.
  W Konstytucji
  art 180
  pkt 4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

  a Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym i żaden TSUE nic z tym nie poradzi.
  Zakłamany atak? w oparciu o dokumenty z kancelarii Sejmu? To tam podają informacje zakłamane? Może ktoś mi wyjaśnić? Bo poseł tego nie zrobił.

Staś jest nasz: Chłopiec wrócił do Polski po leczeniu w Niemczech

 • 07.10.2018 - 22:08
  Zdrówka dla Stasia i siły dla całej Rodzinki!!!

Myślenice: Kto załatwił pieniądze na szpital? Awantura wokół dotacji na remont [WIDEO]

 • 06.09.2018 - 21:21
  Mądrala napisał/a:
  Ja na miejscu Posła Szlachetki( jeżeli to On załatwił) natychmiast bym zawnioskował zwrot tych środków pienieznych z powrotem do Rządu a dyrekcja niech wtedy robi cyrki i spotkania na terenie szpitala.
  Madralo, czy to są pieniądze posła, żeby sobie nimi dysponował jak mu się podoba? Coś ci się pomieszało, albo propaganda za daleko poszła. To nie jest transfer zawodników piłki nożnej. Tu chodzi o nasz szpital, który leczy chorych ludzi. A kasa nie jest własnością partii rządzącej. Pieniądze zostały pozyskane w konkretnym celu i są bardzo dobrze wykorzystywane. Natomiast cyrki były za ogrodzeniem szpitala.

 • 06.09.2018 - 10:44
  turysta 56 napisał/a:
  Pytanie do Pana Starosty Tomala Józefa na ile jest zadłużony szpital ?
  A może inne pytanie.. Kiedy PiS dotrzyma obietnic w sprawie naprawy służby zdrowia? Bo to, że nasz szpital jest od wielu lat systematycznie remontowany, uważam za super sprawę. A każda inwestycja generuje długi. Chcesz wiedzieć idź i zapytaj dyrektora. Myślę że to żadna tajemnica. Wystarczy odrobina ruchu w kierunku szpitala i zaspokoisz swoją ciekawość.

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 06.02.2018 - 12:26
  A! To ty tak wymachwałeś!!! Nie chodzę na wiece, bo jak sam mówisz, tam jest chamstwo (z dwóch stron) , którego się nauczyłeś. Kibice ok, wy trzymacie z kibolami. Nie ładnie... i te race... JĘZYK! Popraw JĘZYK!!! Na wiecu się przyda. I trochę pokory "człowieku bez skazy". Tyle ode mnie
 • 06.02.2018 - 11:17
  Moja relacja całościowa z wielu różnych tv (tak się zaparliście na ten tvn). Twoja z TVP po przeróbkach. Jeszcze raz powtarzam: JĘZYK "KATOLIKU", JĘZYK, JĘZYK, (polecam herbatkę z melisy, na zdrowie).
  Dalej już ciągnij sobie sam ten temacik w oparciu o swoją jedyną NIE WYBORCZĄ TVP.
 • 06.02.2018 - 10:43
  Pod klasztorem "modlący" się katolicy wołają RAUS do stojących obok, marsz niepodległościowoców z racami i hasłami rasistowskimi, celebrytka Krystyna z hamskimi odzywkami, uczestnicy miesięcznic wyma*****ący pięściami i z nienawistnym słownikiem podczas modlitw. Kpisz sobie Rutger. Mały zakres wiedzy. To o czym piszesz ma miejsce ale z OBYDWU STRON. Wojna polsko- polska jest dwustronna. Posły osły z opozycji poprzedniej kadencji też podobnie głosowali. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Polityka jest polityką. I to dlatego Ojciec Święty się może w grobie przewracać. Najgorzej jest się podszywać pod katolików a jednocześnie nawoływać do nienawiści wobec rodaków. Jesteś zakłamany i niedoinformowany. Trochę pokory "katoliku" i jeszcze raz proponuję, poczytaj swój pisemny przekaz językiem "miłości", bo "człowiek człowiekowi wilkiem" już było i co narobiło? Czytaj siebie. Dużo czytaj i zobacz co piszesz. A w człowieku zobacz człowieka a nie wpojoną ci totalną opozycję, bo w końcu się pogubisz. Poczytaj też JP II- same mądrości bez słowa nienawiści.
  Myślę że cokolwiek powiesz jeszcze, będzie to to samo, więc szkoda czasu dla ciebie.
 • 06.02.2018 - 9:21
  Rutger masz jednostronne informacje. To samo spotyka reporterów innych stacji od twoich "kulturalnych", tyle że w tv którą oglądasz tego nie pokazują. Ja mam wgląd na wszystkie stacje. A co do obrażania kogoś, to m.in. samo stwierdzenie UBywatel PRL sprawia, że jesteś w tym mistrzem. Bo tu jest wiele osób, które walczyły z PRL i poniosły tego konsekwencje, ale nie bierzesz tego pod uwagę, bo to zostało zawłaszczone przez "jedyną" partię i jej wyborców. Może nie wiesz, ale w kraju panuje (jeszcze) demokracja i każdy ma prawo głosu. O nazizmie lepiej nie pisz, albo poczytaj kto śpiewał z panem nawołującym do rasizmu. No chyba że "jedyne" media tego ci nie powiedziały.
  Dyskusja z tobą nie ma sensu dopóki nie spojrzysz szerzej na problem w kraju. Polecam porównawczo wszystkie stacje. I jeszcze jedno... jestem neutralna pod względem wyboru opcji partyjnej, bo w każdej są + i -. Ja preferuję opcję JP II.
  To tyle do ciebie. Pisz sobie co chcesz, ale czasem przeczytaj co piszesz językiem miłości własnej.
 • 06.02.2018 - 8:11
  Rutger PODZIWIAM TWÓJ JĘZYK MIŁOŚCI. Taki sam jak u całej reszty twoich "patriotów". A niebo zostaw w spokoju. Co do problemów psychicznych... współczuję I życzę rychłego powrotu do zdrowia
 • 04.02.2018 - 23:18
  Rutger, chyba cię nie doleczyli w tych zakładach o których masz takie dokładne informacje... z autopsji. Zioniesz nienawiścią, co widać w twoim języku. Biedaczyno, ileś ty musiał władować w tą lewacką Unię. Powinieneś wystąpić o odszkodowanie, najlepiej w języku niemieckim, bo gadasz jak pewien Adolf.
  prywatnie... szkoda dyskusji z tym onr-em
 • 02.02.2018 - 6:28
  Rutger napisał/a:
  Kampanie wyborczą czas zacząć , muzeum niepodległości , parkingi a teraz mosty! Czy kolejny raz ludzie dadzą się na to nabrać , bo przed wyborami się będzie mówić ''jakie pikne te Myślenice''?! A przecież to kolejny kredyt do spłacania! i Myślenice najbardziej zadurzonym miastem , więc znowu trzeba wodę podnieść , śmieci i podatki (dziękuje)

  Ludzie obudźcie się i zacznijcie wreszcie myśleć!
  Co do "zacznijcie wreszcie myśleć" — Rutger, wiesz ty co to miasto a co powiat? Bo tutaj jest mowa o inwestycjach powiatu. A z tego co widzę, to realizowane są one na bieżąco a nie tylko w roku wyborczym. Również sprawa zadłużenia ci się trochę pomieszała. Zacznij wreszcie myśleć, ale najpierw się doucz. Powodzenia życzę.

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

 • 07.02.2017 - 13:46
  Porównaj sobie warunki wyremontowanego szpitala i warunki np. w wydziale komunikacji, to się dowiesz. A armia urzędników jest dla nas, żeby opanować czekanie w kolejkach. I dowiedz się z jakich pieniędzy będzie budowany nowy budynek, bo ty zdaje się wolisz korzystać ze starej i ciasnej zabudowy. Lepiej w Myślenicach nic nie robić i mówić że kasa idzie do kieszeni zamiast na inwestycje. Nic nowego.
 • 07.02.2017 - 0:57
  służbisto zapamiętaj, że wiejski nauczyciel potrafił nas- wiejskie dzieci lepiej nauczyć niż miejski- niektóre miejskie dzieci (znasz to z własnego doświadczenia). No i współczuję kompleksów. Vitaminer i krowka 123, może w wydziale komunikacji zmniejszyć ilość biurokratów- kierowcy na pewno się ucieszą. A jeżeli chodzi o początek XX wieku to ilu było mieszkańców powiatu? Tylu co teraz??? Krytyka dla krytyki. Podobnie było z budową rond, które się świetnie sprawdziły. Krytyka dla krytyki, nic nowego.

Każdego dnia przejeżdża tędy ponad 5000 samochodów. Remont głównej z dróg rusza w lipcu

 • 24.01.2017 - 12:24
  Służbista zasiadł na wcześniejszej emeryturce (to dopiero jest przekleństwo) i snuje swoje wywody. A "wiejski nauczyciel" jak każdy inny człowiek nadal na służbistę pracuje. Czy masz jakieś informacje o braku wiedzy jego byłych uczniów? Jeżeli tak to napisz, bo im trochę ujmujesz.
  krowka 123 popatrz na siebie- nie każdą spapraną inwestycję można naprawić, jak widać :-)

Powiat: Radni przyjęli rekordowy budżet na 2017 rok. Na co zostaną wydane pieniądze?

 • 01.01.2017 - 20:26
  służbista napisał/a:
  Jakoś na fotografii nie widać "słońca" myślenickiego powiatu, czyli wiejskiego nauczyciela Józefa Tomala i jego prawej ręki, czyli kobiety która otrzymała od Józefa Tomala prestiżową posadę jako zadośćuczynienie za wycofanie sprawy w Sądzie.
  ...za to widać frustrację pewnego emeryta, który wymaga kozetki u psychoanalityka... A ty co, miastowy? Lepszy sort??? U ciebie widać nie wieś jest problemem, tylko wiocha. A to (jak widać) kolosalna różnica... Straszne parcie masz na tą kobietę- czyżby to twoja była???
 • 31.12.2016 - 13:37
  OKOKI napisał/a:
  Wśród miast powiatowych w zadłużeniu prym wiodą: Myślenice (106,4 proc.), Nowy budynek dla urzędasów oczywiście. A ile kosztuje utrzymanie bezużytecznej Straży Miejskiej tego nie napisali. Ile zostane wydane na sprzątanie miasta?? Jest brudno i zaśmiecone.
  Małe sprostowanie: ty piszesz o gminie a tu jest mowa o powiecie. A budynek jest nie tylko dla "urzędasów", ale przede wszystkim dla petentów, bo już dawno im (nam) się to należy (dosyć biegania między budynkami starostwa podczas załatwiania spraw)... Natomiast powyższe wpisy świadczą o tym, że lepiej nic nie robić, tylko siedzieć i brać kasę za nic...
  Vitaminer napisał/a:
  Jak ja bym planował tak budżet domowy, to już dawno bym mieszkał pod mostem lub w wiezieniu. Uchwalanie budżetu z deficytem powinno być karane, lecz dla tych co mają styropian zamiast mózgu i wydają pieniądze podatników to się nie liczy - bo to przecież nie ich własne pieniądze, nie oni to będą spłacać.
  Vitaminer, czy chodzi ci o naszą "dobrą zmianę"???

Rafał Majka odebrał tytuł Zasłużonego dla Powiatu Myślenickiego

 • 02.12.2016 - 17:15
  Służbista jest SPRAWCĄ załatwiania swoich PRYWATNYCH animozji na forum, zamiast iść i zgłosić gdzie trzeba swoje "podejrzenia" o matactwo. Jeżeli uważasz, że zostało złamane prawo, to zadziałaj odpowiednio a nie baw się w pewnego rodzaju stalking (to zdaje się jest karalne)... I nie zanudzaj nas swoimi frustracjami. No chyba że nie masz odwagi się ujawnić. A może więcej czasu powinieneś poświęcić swojemu dziecku??? Przydałoby się... Popieram kwestię leków!

Większy parking przy budynku starostwa

 • 23.06.2016 - 2:22
  No tak. Beton i płyty chodnikowe jak w latach przed 80-dziesiątych kojarzą się z lepszą opcją polityczną. A jak pięknie wyglądają !!!

Powiat Myślenicki drugi wśród najlepszych powiatów w Polsce

 • 18.06.2016 - 14:28
  Wiadomo. Szef kazał- sługa musi. Dobra zmiana, lepszy sort. A zazdrość i zawiść zjada od środka. I tak już zostanie. Dasz radę...

Całodobowa linia telefoniczna podczas Światowych Dni Młodzieży

 • 15.04.2016 - 20:34
  eudob napisał/a:
  Zwracam się do "mieszkanki 1980". Dobrze byłoby aby przyszłe "odpowiadające" posty były merytoryczne a nie mówiące o jakimś leczeniu. Pan Starosta jest osobą publiczną i społeczeństwo ma prawo wiedzieć o sprawie sądowej tak bulwersującej jak molestowanie. Ja wiem że jest to niewygodny temat zarówno dla Starosty jak i jego obrońców do których niewątpliwie "mieszkankę 1980" można zaliczyć.
  Skoro tak, to czekam na podobną troskę służbisty odnośnie spraw sądowych pana wójta (co wyraził w przytoczonym przeze mnie cytacie), który awansował do stolicy. Jakoś milczy na ten (wygodny?) temat...
 • 15.04.2016 - 7:00
  I jeszcze raz twoje fałszywe słowa: "Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu." (czyżbyś pisał o sobie???) To się da leczyć...
 • 15.04.2016 - 6:48
  Służbisto, obsesję się leczy... Proszę opowiedzieć społeczeństwu jak przebiega proces leczenia. Społeczeństwo się martwi o ciebie

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

 • 22.03.2016 - 15:52
  Źle kombinujesz, nie jestem pracownikiem starostwa i nie wielbię starosty, jak to sugerujesz. Nie stosuję też żadnej nagonki (to twój ulubiony sposób działania). Po prostu śmieszy mnie twój "obywatelski" sposób działania skierowany jedynie na osoby z poza "jedynie słusznej partii"... Na rozprawie mnie nie spotkałeś bo byłam w pracy (nie mam tyle czasu wolnego co ty), pisałam o tym, ale czytasz tak jak działasz, czyli wybiórczo. Co do "znamion czynu zwanego pomówieniem i oskarżeniem" istnieje też coś takiego jak domniemanie niewinności- czyli coś tobie niewygodnego, dlatego pod nikiem próbujesz szczuć na jedną osobę do której masz prywatne uprzedzenia. O kim oskarżonym informowały jeszcze środki masowego przekazu??? Dodasz może do swojej tematyki??? I przemyśl swoje nastawienie do sprawy, bo widać masz się za tego bez skazy i mającego stu procentową rację, dlatego też twoje wspomnienie wobec mnie o świętach kojarzy się z postępowaniem pewnego apostoła lubiącego srebrniki. Na dowód tego jeszcze raz przytoczę twoje słowa: "Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu."
 • 21.03.2016 - 13:50
  Pisz, pisz, skoro to dla ciebie pewien rodzaj terapii odnośnie kompleksu starosty (i zazdrości o twojego znanego króliczka, którego tak bronisz). Tylko nie zamydlaj oczu że go nie znasz i chodzi ci o opinię publiczną, bo jakoś inna sprawa nie spędza ci snu z powiek i nie promujesz jej tak, jak w/w., chociaż również toczy się w sądzie i dotyczy człowieka "ze świecznika". Że cię zacytuję: "Nie znam Pana Obajtka, życzę mu jak najlepiej,
  (...) Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu." i jeszcze: "to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało...". Może więc poszerzysz swoje "jedynie słuszne" posty o kolejnych oskarżonych a nie wciskaj kitu jakim to jesteś informatorem "pro publico bono". Pisz, pisz... (tchórzliwie pod pseudo, bo tylko na to cię stać). Kompleks służbisty, c.d.n...
 • 21.03.2016 - 1:14
  Tak służbisto. Na targach się mówi o przestępstwach wyimaginowanych przez twoją niewyżytą kobietkę. Jak widać jesteście siebie warci. Spróbujcie jakoś uczciwiej wyrwać kasę a nie przez ośmieszanie się tej pani. Bo o jej "przygodach" wiele opowieści krąży tu i tam. A że jeden jej odmówił, to widać pała zemstą... Ty też masz jakieś kompleksy na punkcie tego pana. I może prywatne animozje załatwiaj twarzą w twarz a nie pod pseudonimem. My już wiemy, że sprawa jest w toku, bez twojego natrętnego wypisywania w każdym artykule dotyczącym starostwa (bo o sprawach pana Daniela jakoś nie wspominasz). Tyle że czekamy na finał, nie szczując na każdym kroku. Może z okazji zbliżających się świąt rozliczysz sam siebie... no chyba że jesteś bez skazy i z lepszego sortu- to nie musisz.

Myślenice: Wzięła z kasy szpitala 177 tys. zł

 • 18.01.2016 - 14:13
  Służbista wałkuje ten sam temat na potrzeby swojej dbającej o dobre obyczaje pani, wiadomo. A TwójPan kiedy bawił u Babińskiego? I na co się leczył? No bo skoro ma się wizje... Z tego co wiem to starosta jest w pracy. Tak to działa zemsta za wybory. A przy obecnej sytuacji z TK i prokuraturą, to wiadomo jakie będą wyroki... Dawne czasy wracają

ALARMUJECIE: W Osieczanach panują ciemności. Tu nie jest bezpiecznie dla pieszych

 • 15.12.2015 - 21:18
  AAgnieszka napisał/a:
  Oj to proste wszystkie drogi które mają status POWIATOWYCH są zaniedbane!!!! Nie mówimy tu tylko o Osieczanach, ale również w samych Myślenicach taki status ma ul. Zdrojowa. Jak dobrze zauważył "1921" z Burmistrzem da się załatwić (inaczej mówiąc trochę lepiej dba o mieszkańców) gorzej sprawa się ma ze Starostwem, który SĘPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII grosza na poprawę bezpieczeństwa (chodniki, oświetlenie, pasy itp.). Pytanie co jeszcze ma się zdarzyć, aby to się zmieniło? Skoro prośby mieszkańców nie przynoszą żadnego efektu, to co ... media?!
  A czy ruszyłaś się poza Osieczany? Chyba nie bardzo, skoro nie widziałaś innych dróg powiatowych. Proponuję małą wycieczkę dla poszerzenia horyzontów. No chyba że jesteś SĘPIARĄ na paliwko lub bilecik do busa. "Załatw" sobie z kierowcą to może podwiezie...

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

 • 24.11.2015 - 0:33
  Ale jest przepis, który uniemożliwia budowę ronda blisko świateł i wyjazdu na drogę szybkiego ruchu... Była już o tym mowa
 • 23.11.2015 - 21:43
  Rondo w tym miejscu odpada, bo za blisko świateł. Zjeżdżasz na czerwone i blokujesz przejazd...

Ruszył proces starosty powiatu myślenickiego

 • 17.11.2015 - 22:01
  Krowka123 jak zwykle "merytoryczna" na swój poziom. Postrzega ludzi według siebie samej. Władzę możesz mieć pod ogonkiem, ale obrażanie forumowiczów świadczy o twojej kulturce własnej. Może nie wiesz, ale cieć, to też ktoś, kto ciężko pracuje dla ludzi i jemu również szacunek się należy. I tutaj też są niezbędne kwalifikacje. Jak widać, ty nawet takowych nie posiadasz... Z tą komuną było trochę inaczej niż piszesz, ale skończyło ci się i teraz żal i frustracje (czyżbyś była z zawodu dyrektorem???). Na szczęście są jeszcze ludzie umiejący docenić czyjąś pracę. A jak mówi przysłowie: "Ta krówka, która dużo ryczy, mało mleczka daje"...
Pokaż więcej komentarzy