Bagietka Beata

Maciej Ostrowski nie będzie kandydował na burmistrza. Rekomenduje Krzysztofa Halka

 • Beata 08.06.2018 - 0:29
  Namaszczenia Halka przez Ostrowskiego oznacza tylko jedno. Stare układy pozostaną nienaruszone a tego nie chcę :(

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

 • Beata 08.06.2018 - 0:21
  Coś mnie się wydaje, że Ostrowski właśnie zaczyna uciekać. Namaszczenie Halka to prawdopodobnie pozostawienie starego układu w spółkach i w samym urzędzie, więc żadna zmiana.
  Czuję strach wśród sitwy i bardzo mnie to cieszy.
  W w temacie, Szlachetka powinien wystąpić do urzędu o udostępnienie "papierów" z ZUO i wodociągów. Gwarantuję, że znajdą się tam ciekawe rzeczy
 • Beata 29.05.2018 - 17:40
  Może już nie już u nas na wysypisku pożaru tak jak to ma miejsce w Polsce?

"Dobra zmiana" PiS

 • Beata 01.06.2018 - 0:38
  bono napisał/a:
  To fakt. Konkordat podpisywali poprzednicy, niech będzie syjoniści.
  I oddawali kościołowi co popadnie, parki, skwery i dowolną ilość ziemi.
  Jeżeli to syjoniści chcą powrotu feudalizmu kościelnego, to celują w przyszłość. Rozbudują wpływy kościoła i poczekają, aż ludzie go znienawidzą.
  Dziwi mnie tylko to, że kościół tego nie widzi i chętnie zagarnia wpływy z przed stu laty.
  Pis, mądre ugrupowanie, powinien ich uświadomić o nadchodzącej rewolucji.
  to nie Kościół tego nie widzi ale wyżsi hierarchowie KK zasiadający na w kuriach, diecezjach i archidiecezjach. To oni ustalają zasady do których muszą się dostosować księża w parafiach.
  Sami księża są lepsi lub gorsi ale na pewno większość w głębi, ma inne zdanie co do poprawnego kierunku w którym zmierza KK.
 • Beata 29.05.2018 - 17:48
  A Konkordat to czyja sprawka? Miller i Kwaśniewski z tego co pamiętam.
  Pisu bym nie mieszała w tą degrengoladę kościelną. To syjonizm na najwyższych szczeblach władzy KK, robi tą całą krecią robotę.

Ceny paliwa Myslenice

 • Beata 30.05.2018 - 0:16
  Sugerujesz, że to wina pisu? W całej Europie paliwo drożeje od miesiąca i pewnie też wina pisu?
 • Beata 29.05.2018 - 17:42
  W Krakowie naprawdę dużo taniej. Jeżdżę codziennie i 20gr różnicy od jakiegoś już czasu, to norma.
  W Myślenicach widoczna zmowa cenowa. Szyją jeleni, aż miło ;)

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • Beata 17.11.2014 - 19:30
  zdjecie
 • Beata 17.11.2014 - 16:08
  Kicek napisał/a:
  Dobrze, to na Twoją logikę: Chcesz kupić mieszkanie za 200 tys. Rodzice oferują Ci 100 tys. teraz, Ty wolisz oszczędzać i później zakupić lokal, ale później nie dostaniesz już od rodzicieli funduszy. Wolisz sama ciułać pieniądze czy skorzystać z takiej pomocy biorąc kredyt? Jak Ty sobie wyobrażasz w gminie zbierać pieniądze np. na wymianę kanalizacji? Ma to trwać 10 lat z założeniem na jeden projekt? Ok, gmina zrobi to w 100% ze swoich środków, a korzystając z dotacji UE ponosi koszty własne w granicy 25-30%. Co się bardziej opłaca?
  Niektórzy tutaj to beton pancerny. Nic ich nie przekona ;)
 • Beata 17.11.2014 - 9:28
  Ja widzę że tutaj większość albo nie rozumie, albo jest nastawiona zawsze na NIE. Jak wybudujesz jeden z drugim dom i weźmiesz kredyt by go wykończyć, zrobić centralne, ogrodzić, ocieplić i zadłużysz się na naście lat, to jest to nieodpowiedzialność, niegospodarność czy konieczność ?

  Wg mnie dla takiej rodziny jest to wielokrotnie większe ryzyko niż to co się dzieje w Gminie. Tam jeden wypadek, jedna osoba tracąca dochody i licytacja.
 • Beata 17.11.2014 - 9:13
  Tiger72, bo to żaden argument. U nas przynajmniej widać efekty tego zadłużenia.
  Jak się inwestuje to się zadłuża, ciężko to pojąć ?
 • Beata 17.11.2014 - 8:55
  almar25, Ty chyba nie byłeś jeszcze na placu targowym na Dolnym Przedmieściu. Idź zobacz np. teraz a zrewidujesz swoje zdanie na ten temat.
  Z tego co wiem to w Pcimiu już się dzielili stołkami po wygranej Szlachetki. Dziękować Bogu, że nie będziemy musieli się z innymi problemami jako miasto borykać.

  Tiger72, a znasz zadłużenie każdego rodzącego się Amerykanina ?

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

 • Beata 16.11.2014 - 22:06
  Przydałby się, ale żaden godzien tego miana nie chciał startować. Też nad tym ubolewam.
 • Beata 16.11.2014 - 22:01
  Myślisz że jakikolwiek karierowicz chciałby się wykazać ? Po co?
  To nie ten gatunek człowieka.
 • Beata 16.11.2014 - 21:55
  Wolałabym kogoś innego na fotelu burmistrza, ale na pewno nie Szlachetkę.
 • Beata 16.11.2014 - 21:47
  W bierki z Obajtkiem ?
  Podobno dobry w to jest ;)
 • Beata 16.11.2014 - 21:09
  Ja bym obstawiła w wyborach na burmistrza
  63% Ostrowski
  37% Szlachetka
 • Beata 16.11.2014 - 21:03
  Czekamy więc na wyniki.
 • Beata 14.11.2014 - 1:39
  up

  Niestety jestem w stanie się z tym w większości zgodzić. Może na ekonomii się aż tak nie znam, ale nie trzeba być alfą i omegą by za powyższe problemy obarczyć nie gminę a najwyższe władze na Wiejskiej i Unię Europejską skąd te wszystkie wymogi i nakazy ładniutko wędrują w tekach parlamentarzystów europejskich do Warszawy, gdzie są potulnie, nawet bez czytania uchwalane i wprowadzane w życie.
  Żadna władza gminna temu się nie postawi a jedyne co może to starać się w możliwie jak "najdelikatniejszy" sposób je realizować.
  Chcieliśmy Unii Europejskiej, to ją mamy z jej coraz to większymi sankcjami prawnymi i gospodarczymi, które dla kraju ubogiego i dopiero rozwijającego się są drastycznymi ciosami w społeczeństwo i jego finanse.
  Żadnego burmistrza w to nie ma co mieszać, ponieważ jest on tylko narzędziem do wykonywania rozkazów z góry.
  Już wiele lat temu słyszałam na studiach, że Unia Europejska nas wyniszczy. Wielu w to nie wierzyło, ale teraz już każdy niedowiarek z roku nie ma najmniejszych złudzeń.
  Jak myślicie dlaczego mamy tak rosnące poparcie dla Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy wśród młodych i inteligentnych ludzi?
  Partie z obydwu stron sceny politycznej ukradkiem "robią w gacie" jak tylko słyszą Korwin Mikke. Media, które sieją propagandę antykorwinowską, jak nigdy zbieżną z każdą z partii zasiadających w Parlamencie, robią ludziom z mózgów papkę a ludzie w to wierzą, zwalając winę na cokolwiek innego ale nie na Najświętszą i Nieskalaną Unię Europejską. Tego nikt nie może powiedzieć i zauważcie że żadna telewizja tego nigdy nie powiedziała i nie powie. A Unia robi z nas rynek zbytu swoich towarów przy okazji zabierając nam młodzież by zrekompensować sobie niż demograficzny u siebie a nam dając ochłapy finansowe, które wcześniej zabrała innym przedsiębiorcom, bo przecież Unia sama z siebie nic nie produkuje by tworzyć dochody. Robią z Polski rynek zbytu dla swoich towarów. Eksportują swoje firmy do nas. Zamykają rękami naszych włodarzy z Warszawy wszystko co mogłoby ruszyć narodową gospodarkę. Wyprzedają przedsiębiorstwa. Robią tak by same upadały, by produkcja była w nich nieopłacalna, a później za bezcen kupują.
  Nie będę się dłużej rozpisywała na ten temat, bo jak ktoś myśli to sam wie o co chodzi.

  I co w takiej maszynie robi burmistrz ? Odpowiecie sobie już chyba sami.
 • Beata 13.11.2014 - 15:34
  yoda napisał/a:
  Wypowiadasz się o Myślenicach i wiesz co dla nich dobre ale odnosisz się ciągle do Pcimia.
  Opierasz się na jakichś plotkach typu:
  Jedna baba drugiej babie.... przypadkiem do oka wsadziła grabie:)
  Ty masz swojego kandydata na burmistrza z zarzutami prokuratorskimi ja swojego bez. Taka subtelna różnica.
  Czyli wg ciebie nie ma znaczenia kto i co robił w poprzednim miejscu pracy ? Co podpisywał, na co pozwalał, jak współrządził ?
  Wybaczać, rzecz ludzka, ale wyborcy powinni wiedzieć czym się kandydat "zasłużył" w poprzedniej pracy, bo będą mieli chociaż niewielki wgląd w to co ich w przyszłości może czekać.

  Skończyłam politologię oraz zarządzanie zasobami ludzkimi i już na pierwszym roku rozmawialiśmy o sposobach manipulowania społeczeństwem i sposobach przedstawiania porażek jako sukcesów, a także sukcesów jako porażek, przez oponentów, a już takie bzdury jak na plakatach i filmiku reklamowym to po prostu jawne robienie z ludzi głupków.

  Ja od dawna większych frazesów wyborczych nie słyszałam.

  http://www.youtube.com/watch?v=rqyb5h0VCps

  Dworzec - co pan Szlachetka zrobi w jego sprawie? Zmusi kierowców busów, czy może zaproponuje im darmowe korzystanie ze stanowisk? Kto za to zapłaci?
 • Beata 13.11.2014 - 14:27
  Jak widać odniosłeś się tylko do jednego zdania o gminie Pcim, bo tak było najwygodniej i najprościej odpowiedzieć.
  Kęska nie znam ale sytuacje w gminie Pcim i pomysłodawców, którzy do niej doprowadzili, już tak. Ucieczka z tonącego okrętu, tak bym to nazwała najtrafniej jak mogę.
  Miał startować Obajtek, ale po analizie w której nie miałby żadnych szans, bo jest zbyt dobrze znany, w negatywnym znaczeniu, startuje Szlachetka. Pajęczyna folwarku pcimskiego ma się pięknie rozszerzyć z tym że teraz miałaby już zmienić swoją główną siedzibę, bo jak wiemy Urząd Gminy Pcim to straszna utopia lokalowa :D
 • Beata 13.11.2014 - 13:08
  Szlachetka będzie gminę wspomagał swoimi pieniędzmi, nie?
  Sam na długi i szuka sposobu na ich skompensowanie, więc proszę cię nie mów mi, że przyjdzie i zrobi mieszkańcom "dobrze". Kiełbasą wyborczą to sobie może rzucać na lewo i prawo i wie, że nikt go z tego w Polsce nie rozliczy.
  Pokaż mi kogoś kto nie ma długów?
  Pokaż mi kogoś kto wciąż inwestuje, co widać w mieście na każdym kroku i robi to bez deficytu.

  Ale szlachetka to czarodziej, on to potrafi zrobić. Szkoda tylko, że na mniejszej gminie Pcim mu to nie wyszło.
  Będzie się uczył na Myślenicach ?
  Ja mu podziękuję. Niech spada jak najdalej. Może niech startuje na Sołtysa Jawornika, bo tam buduje sobie gniazdko - Przepraszam mieszkańców Jawornika za tak niemiłe życzenia ;)
 • Beata 13.11.2014 - 11:14
  yoda, tak przyjdzie Szlachetka i oddłuży spółki jednocześnie zmniejszając podatki od nieruchomości i obniżając ceny za wodę i odpady :D
  Takie bzdury to tylko w kampanii wyborczej można mówić, a by w nie wierzyć trzeba być chyba niezdrowym na umyśle.
  Szlachetka szuka bardziej intratnej posadki a że z Pcimia lepiej uciekać to wybrał sobie na kolejną kurę znoszącą złote jaja, Myślenice.

  Jeszcze raz mówię. Nikt więcej ci na temat kandydata nie powie więcej jak ci, którzy jego polityki przez lata spróbowali.
 • Beata 12.11.2014 - 13:03
  Chyba sobie żartujesz. Mam zgoła odmienne zdanie widząc na każdym kroku inwestycje w Myślenicach :)

  W Pcimiu "Szlachetka robi roszady, realizując ambicje, a obecne władze Myślenic kolejne środki [ około 55 milionów zł] na wodociągi i kanalizację w samym mieście pozyskały i robota wrze. Poprzednio na kanalizację pozyskali 112 mln zł ,bardziej na tereny wiejskie.
  W Pcimiu coś projektują. Za to spłatę długów poprzesuwali i asfaltują i płytują pod wybory oraz remontują strychy pod dziatwę szkolną. No i kombinują jak tu Szlachetkę burmistrzem zrobić."

  Link do poczytania prawdy z ust tych którzy tam mieszkają

  http://bezogrodek.bloog.pl/id,341783629,title,Prawdziwi-i-esemesowi-gospodarze,index.html
 • Beata 11.11.2014 - 12:19
  A ty yoda jesteś rozgłośnią Szlachetki? Wiesz jak wygląda sytuacja w Pcimiu, gdzie folwark Szlachetka-Obajtek kręci się pełną parą?
  Wpadać z deszczu Ostrowskiego pod rynnę Szlachetki to najgorszy wybór.
  Sama miałam wielkie nadzieje że pojawi się ktoś inny niż ta dwójka, ale nadzieje mrzonkami się okazały.
 • Beata 15.09.2014 - 10:56
  ponad 300zł teraz płacą za wybory :) Pasowało by się zakręcić, bo tyle za dniówkę ciężko zarobić ;)

GASTRONOMIA OPINIE - pizzerie, puby, kawiarnie, restauracje, kebaby, bary

 • Beata 13.11.2014 - 11:07
  Zachodzimy z kumpelami od czasu do czasu do Cydronu i żadna nie miała nigdy zastrzeżeń co do obsługi. Jedzenie bardzo smaczne, klimat i muzyka w tle nie przeszkadza.
  W Sovie trochę więcej "dzieciaków" przesiaduje ale też jest miło i sympatycznie.

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • Beata 22.09.2014 - 17:59
  W dniu dzisiejszym zgłosiłam na 112 podróż Busem z pijanym kierowcą. Od kierowcy zionęło wódą na metr. Podałam trasę i numery rejestracyjne samochodu. Ciekawe co z tego wyniknie ?

Metoda na Fotoradary, czyli nie daj się oskubać, władza ile ma tyle przeje.

 • Beata 15.09.2014 - 10:47
  Ile się czeka przeciętnie na fotkę z fotoradaru? Pytam, gdyż prawdopodobnie w piątek mi błysnął ten przed Krakowem na Zakopiance ?
Pokaż więcej komentarzy