sh_ma jeden język a dwoje uszu

O sobie

Dlatego dwoje uszu, a jeden język dano, żeby mniej mówiono, a więcej słuchano.

Zadłużenie Myślenic

 • jeden język a dwoje uszu 05.10.2018 - 23:02
  Jeżeli jesteś inteligentnym człowiekiem to zastanów się proszę co byś próbował wymyślać miesiąc temu na miejscu pana Ostrowskiego po lekturze niniejszego forum?
 • jeden język a dwoje uszu 05.10.2018 - 22:49
  hehe :-) Askąd możesz wiedzieć że jest bez układów?

  Co najwyżej możesz mieć nadzieję, że nie m układów. Jak jest naprawdę bez pomocy osób nie z tego świata nie jesteś w stanie wiedzieć na 100 procent.

Rudnik: Radiowóz jechał na sygnale. Zderzył się z półciężarówką. Cztery osoby ranne

 • jeden język a dwoje uszu 27.09.2018 - 20:58
  Widzę że niektórzy wszędzie muszą wpleść wątek propagandy anty chrześcijańskiej.

Myślenice: Szaleńcza jazda skuterem. Wyprzedza na pasach w środku miasta [WIDEO]

 • jeden język a dwoje uszu 01.09.2018 - 23:58
  A po czym można poznać,że to nastolatek?
 • jeden język a dwoje uszu 29.08.2018 - 22:35
  Myślę że bardziej niebezpieczne i bardziej niezgodne z prawem jest to co wyprawia wielu kierowców na przejściach dla pieszych pomiędzy myślenicami a Krakowem.
 • jeden język a dwoje uszu 29.08.2018 - 22:25
  Pomiędzy Cegielskiego a pizzerią jest około 450 metrów które zostało pokonane w 25 sekund. Jaka to prędkość? Typowe zadanie z fizyki na poziomie dawnej 8 klasowej podstawówki. Wychodzi średnia 65km/h. Aczkolwiek jak wyprzedzał samochodem na skrzyżowaniu to zapewne jechał szybciej.

Planowana podwyżka za Wodę - jak długo będą nas doić?

 • jeden język a dwoje uszu 28.07.2018 - 21:11
  Dopóki nie znajdzie się burmistrz całkowicie niepowiązany z obecnym który by potrafił i chcial spłacić długi gmny. A żeby chciał spłacić długi to mieszkańcy muszą chcieć wstrzymać noweninwestcje w tym celu

Uważalcie na rowerzystę

 • jeden język a dwoje uszu 28.07.2018 - 21:00
  Taniej i zdrowiej wyjdzie wprowadzić zakaz wjazdu samochodów w uliczki dwukierunkowe o szerokości poniżej 5metrow w mieście w miesiącach od czerwca do września gdy jezdnia nie jest mokra od deszczu.

  A tak na serio po tym tekście moniki to mnie zatkało. Chyba powinnaś iść na odwyk od samochodu.

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • jeden język a dwoje uszu 28.07.2018 - 20:40
  Więcej to w tym sądzie ludzi pewnie pracuje niż było protestujących

Jakie wykształcenie powinien mieć radny? Prawie dwie trzecie z nich nigdy nie była na studiach

 • jeden język a dwoje uszu 22.07.2018 - 0:06
  Lesica napisał/a:
  I przez to dziś duża część młodych nie poprzestaje na jednych studiach, kończąc kilka kierunków.

  Wyższe wykształcenie to powinno być minimum stawiane tak dla radnych jak i dla posłów (tam chyba nie ma wymogu, ale jest niewielu posłów bez dyplomu).
  No i właśnie to co piszesz tylko potwierdza to jak wyższe wykształcenie się zdewaluowało, bo jeszcze 30 lat temu tylko wybitnie uzdolnieni kończyli kilka kierunków, a dziś to standard. Większości mlodym osobom po Wyższej szkole wystarczyła by do ich pracy skończona porządna szkoła średnia, a tak najpierw jedne studia. Potem druga. Następnie przyjemności i urządzanie się i dochodzimy do 40ki. W końcu rodzą się dzieci, a tu już sił do ich wychowania brakuje...

  Może trochę wyolbrzymiłem, ale tylko trochę.
 • jeden język a dwoje uszu 14.07.2018 - 23:32
  zwracajmy uwagę na wykształcenie, ale nie wg prostych szablonów. Patrzenie przy zatrudnianiu pracownika lub radnego na wykształcenie bez pryzmatu tego jakie gdzie i kiedy studia ukończył jest bezsensu.
 • jeden język a dwoje uszu 14.07.2018 - 23:27
  Wykształcenie ważne, ale doświadczenie i mądrość życiowa ważniejsza. jeszcze 30-40lat temu trudniej było zrobić maturę, niż dziś magistra. Mój śp. wujek z pomocą żony nieźle radził sobie na stanowisku sołtysa, choć nawet całej szkoły podstawowej nie miał skończonej. Ludzie sami chcieli go na tym stanowisku bo byli widocznie zadowoleni z jego służby.

Wybory Samorządowe 2018

 • jeden język a dwoje uszu 14.07.2018 - 23:13
  Rydzyk za pewne działania krytykuje już obecną władzę, czyli coś tu w twojej hipotezie nie zgadza. Co gorsze najwyraźniej nie słuchasz osobiście co mówi Rydzyk, tylko co inni mówią,że Rydzyk mówi.
 • jeden język a dwoje uszu 13.07.2018 - 23:03
  Ta a pan Halek mam wierzyć że kompletnie odetnie się od Ostrowskiego i nie bedzie z nim gadał? hehehe
  Pisem to przynajmniej wiadomo że staruje Kaczynski i to jest przynajmniej jasna sprawa. A kto steruje Tuskiem?
 • jeden język a dwoje uszu 13.07.2018 - 22:57
  appolonia_ napisał/a:
  Krzysztof Halek jest spoko, równy gość, ma szacunek do ludzi i wie co mówi.
  Gdyby to nie był twój pierwszy post to może bym uwierzył, a tak to nasuwa się jeden wniosek: Biuro wyborcze już w pełni działa

Dotacje na piece to fikcja i kosztowna pułapka

 • jeden język a dwoje uszu 13.07.2018 - 22:54
  Są również dotacje na piece na wegiel, ale nie w Myślenicach.
  A pellet jest godny rozważenia tylko jak ktos nie ma gazu w domu.

Falszywe plotki przeciwko Ksiedzu w Rudniku! Odrazajace!

 • jeden język a dwoje uszu 05.07.2018 - 12:54
  Dla zdrowia psychicznego czy żony, czy dzieci, czy podwładnych, czy księży trzeba częściej chwalić niż krytykować. Niestety my Polacy mamy taką wadę, że kilka razy częściej krytykujemy niż chwalimy. A przecież wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.
 • jeden język a dwoje uszu 05.07.2018 - 12:49
  Clanti ->
  Po drugie nie pisz tak długo i wkólko to samo bo nikomu nie będzie chciało się tego czytać.
  Po pierwsze Jezus modlił się oto, "Aby byli jedno" Te kłótnie tylko diabłu służą i jego chęci zemsty. Ja nie słusznie zostałem posądzony w Kościele o coś złego kilkukrotnie. Sam też posądzałem i często w tym było tak, że pozory, mocne poszlaki powodowały że albo ja o kimś, albo ktos o mnie myślał coś złego jako pewnik, a to było całkiem nieprawdziwe. To szatan tak namieszał zbiegiem okoliczności. Oczywiście nie można pewnych spraw zostawiać bezkarnie, ale tylko jak wina jest udowodniona i pewna. Jezus powiedział mocne słowa: Nie sadźcie, abyście nie byli sądzeni, bo takim sądem jakim sądzicie i was osądzą".

  Po trzecie jak sam napisałeś dwukrotnie byli wysłuchani w kurii. No powiedź sam ile razy można tego samego słuchać, tym bardziej że dziewięćdziesiąt kilka procent pism kierowanych przez parafian do kurii to są skargi. Przecież gdybym ja musiał czytać te pisma, to normalnie rzygać przy pracy by mi się już chciało od nich.Jak ten proboszcz jest taki dobry to trzeba było co roku pisać pochwały do kurii.
  Po czwarte dlaczego skargi były do kardynała,skoro on już nie decyduje o zmianach personalnych.

Zmiana ks.w Rudniku

 • jeden język a dwoje uszu 05.07.2018 - 12:49
  akurat obecnie decyduje abp Marek, a on jest z Poznania, więc trudno uwierzyć, aby księża po wioskach mieli u niego jakieś specjalne znajomości.

Fizjoterapeuta

 • jeden język a dwoje uszu 17.05.2018 - 22:11
  Ewidentny spam

Wolne niedziele dla wybranych...

 • jeden język a dwoje uszu 17.04.2018 - 21:19
  A w jednym ze sklepów niedaleko Myślenic wisiało długo ogłoszenie typu "przyjmę pracownika". W lutym albo marcu ogłoszenie znikło, a właściciel doszedł do wniosku, że skoro jest mało ludzi do pracy, a utarg w niedzielę i tak był nie duży, to już teraz wszystkie niedziele sklep będzie zamknięty.
 • jeden język a dwoje uszu 22.03.2018 - 22:34
  mknp napisał/a:
  Po co te pochopne i niezgodne z prawdą wnioski? To nic nie wnosi do rozmowy, a jedynie pokazuje jak szukasz czegokolwiek, żeby przyczepić się do mojej wypowiedzi zamiast stworzyć konstruktywną odpowiedź.
  To jaki jest wniosek zgodny z prawdą? Bo na pewno nie chodzi tu o kwestię dnia wolnego w tygodniu za niedzielę!

  Co do dalszej twojej wypowiedzi to mijasz się bardzo z prawdą. Poczytaj sobie co już wcześniej napisałem o może zrozumiesz dlaczego.
 • jeden język a dwoje uszu 20.03.2018 - 21:31
  Policzmy. Nawet jak ktoś pracuje na półtorej etatu to jest to 60 godzin tygodniowo. Dodając do tego czas na dojazd do pracy to i tak raczej nie powinno to przekroczyć 75 godzin tygodniowo. Od poniedziałku do soboty Biedronka jest czynna bodajże 84 godziny, Mrówka 77godzin, a market Jan 90 godzin. Nawet na wioskach bywają sklepy czynne 90 godzin. Zatem zakaz handlu w niedzielę może owszem utrudnić trochę życie, ale czy poważnie? Tylko następujące sytuacje potrafię sobie wyobrazić, gdy nowe regulacje stanowią dla kogoś duży, problem:
  - bardzo trudna sytuacja rodzinna;
  - baaaaardzo trudna sytuacja materialna;
  - choroba zwana pracoholizmem;
  - znaczne wykorzystywanie pracownika przez pracodawcę.
  - uzależnienie od robienia niepotrzebnych zakupów itp.

  W każdej z tych sytuacji zakaz handlu nie będzie największym zmartwieniem i nie będzie źródłem istoty problemu.
 • jeden język a dwoje uszu 20.03.2018 - 21:06
  mknp napisał/a:
  Wszyscy z którymi rozmawiałem powiedzieli, że za pracującą niedzielę mieli wolne w tygodniu, dzięki czemu dużo mogli załatwić, nie pracowali też w każdą niedzielę i często mieli wolne całe weekendy.
  No to najwyraźniej rozmawialiśmy z innymi sprzedawcami.
  Chcesz powiedzieć, że dawniej w niedzielę pracowali, a teraz w sobotę nie pracują? Wybacz ale w to ja nie wierzę. A skoro pracują w soboty to też za nią mają dzień wolny i nie muszą brać urlopu jak ja, aby coś załatwić w urzędzie. Zatem skoro tak mówią, to albo pracują nie legalnie, albo jedynie szukają każdego możliwego pretekstu aby negatywnie wypowiedzieć się obecnym rządzie.
 • jeden język a dwoje uszu 20.03.2018 - 21:01
  mknp napisał/a:

  @sh_ma - potrzebujesz zakazu handlu, żeby wyjść na dwór?
  Nie! Ja nie potrzebuję, ale inni najwyraźniej tak
 • jeden język a dwoje uszu 18.03.2018 - 11:20
  Typowe myślenie tylko o sobie. ja słyszałem jak ekspedientka była zachwycona ze zmian. Choć sam nie byłem słyszałem, że nie tylko na Myślenickim Zarabiu było zatrzęsienie ludzi. Ludzie ruszyli dupy na zewnątrz to i służbą zdrowia troszkę zaoszczędzi. Ponadto dajcie ludziom troszkę czasu na przestawienie się. Jestem przekonany, ze za kilka miesięcy kolejki w soboty będą wyraźnie mniejsze. A ze na co drugim sklepie pisze przyjmę do pracy, to i z problemami kadrowymi będzie lżej.

  Pytanie dlaczego wyłaczono dewocjonalia ma jakiś sens. Natomiast wypominanie stacji benzynowych, hoteli i restauracji świadczy jedynie, ze przeciwnicy nie maja lepszych argumentow.

Aktorzy Grupy Teatralnej Misterium z Myślenic wystąpili w „Ziarnie”

 • jeden język a dwoje uszu 03.04.2018 - 22:15
  eddie -> Czy możesz mi wskazać choć jeden twój post na tym forum, w którym byś się z nikogo niena********* i nikogo nie krytykował?
 • jeden język a dwoje uszu 03.04.2018 - 22:10
  eddie napisał/a:
  Tylko jest mala różnica między tvp pis a tvp PO.Ta dzisiejsza telewizja kłamie .Jest identycznie jak za komuny.
  HEHEHE ale śmieszne! A która telewizja albo radio albo portal nie przemilcza faktów wprowadzając (nie koniecznie świadomie, ale zwykle tak) słuchaczy w błąd? Przykładowo TVP PO przemilczało, że to niepełnosprawne dziecko, które profesor Chazan nie chciał zabić poprzez aborcję było poczęte metodą in Vitro. TVP PO nie powiedziało również, że statystycznie dzieci poczęte metodą in Vitro są dużo częściej niepełnosprawne. Zarówno TVP PO jak i TVP PiS puszczają tak wycięte (często wyrwane z kontekstu) fragmenty, aby ośmieszyć przeciwników politycznych.

  Trzeba być głupim albo przepranym, aby tego nie zauważyć.
 • jeden język a dwoje uszu 02.04.2018 - 22:46
  PS. Dziwi mnie że administrator nie zauważył, iż o tym było dwa tygodnie temu na ogłoszeniach parafialnych.
 • jeden język a dwoje uszu 02.04.2018 - 22:41
  TVP zawsze była i będzie tubą propagandową władzy. Trzeba albo nie oglądać TVP przez wiele lat, albo mieć wyprany mózg, aby tego nie zauważyć. Różnica jest głównie taka, że za PO ten program był nadawany w "tańszych" godzinach, a za PiS w droższych. Program Ziarno musi być apolityczny, skoro przez chyba ponad dwadzieścia lat utrzymuje się na antenie z tą samą redaktor naczelną.

  Za PO codziennie było słychać o LGBT, a za PiS co drugi dzień słychać o pielgrzymkach. Ja wolę ramówkę PiSu, choć rozumiem, że to kwestia gustu. Jeżeli nawet przyjąć, że to co się dzieje w TVP jest praniem mózgu, to tym bardziej trzeba stwierdzić, że to co było za PO także było praniem mózgu i to na dodatek groźniejszym, bo pośrednio ich propaganda dążyła do tego co jest już w wielu krajach Europy, że kilkadziesiąt procent ciał nie jest odbierana ze szpitali przez dzieci. Tego niektórzy z Was chcą? Umierać w samotności?
Pokaż więcej komentarzy