Paweł Latoń Paweł Stanisław Latoń

Krzywaczka: Pięć rodzin z Donbasu zamieszka w budynku starego przedszkola

 • Paweł Stanisław Latoń 22.07.2018 - 11:30
  Otóż to.
 • Paweł Stanisław Latoń 22.07.2018 - 11:02
  Smutne jest to że Polacy kochają swój kraj lecz nienawidzą się na wzajem. Widać to po wszech obecnych komentarzach, na wszystkich forach społecznych. Wykazuje się to uszczypliwoścismi i nietolerancją do zdania drugiego człowieka.

Myślenice: 78 lat temu Niemcy zabili 35 mieszkańców naszego miasta. Garstka ciągle pamięta

 • Paweł Stanisław Latoń 24.06.2018 - 19:01
  Polecam książkę Kazimierza Sobolewskiego. "Tak było", którą można kupić w Muzeum Niepodległości. Jest tam bardzo ciekawie opisana historia Myślenic i mieszkańców z czasów okupacji.

Po 35 latach odwiesił buty na kołku. Całe życie grał w jednym klubie. „Szybko przeleciało”

 • Paweł Stanisław Latoń 19.06.2018 - 14:18
  Roman wydaje ci się że jesteś pierwszym komikiem, a tym czasem jesteś pierwszym błaznem i durniem Powiatu. I tak na Marginesie. -Chopce prubujes tu na miasto-info cośik napisać po nasemu. Wydaje ci się ze umiys i ześ kasik cosik widzioł i swysoł, i ze jeześ śmiyszny. A tak naprowde to pises jak warszawsko kaciała i łamaga co się i wydaje ze zno gware i godke. Chopce przestoj bo ino wstyd łojcu ksiendzu przynosis.
 • Paweł Stanisław Latoń 18.06.2018 - 11:14
  Duma Goscibii! Duma Sułkowic !

Z Donbasu do Krzywaczki. Zamieszkali w starym przedszkolu. Potrzebują pieniędzy na remont

 • Paweł Stanisław Latoń 24.11.2017 - 21:23
  Chwała tym co pomagają! Dobrze się stało że ci ludzie mają taki budynek. Że mogą go wyremontować i mieszkać w nim.

Pamiętacie zespół HellHaven? Myślenicka formacja wydała kolejną płytę [ODSŁUCH]

 • Paweł Stanisław Latoń 08.03.2017 - 9:37
  Otóż ta miłość i życie tam jest tylko to właśnie zależy od tego czy ktoś ją dostrzega i w jaki sposób? Mnie tylko chodzi o to że gdybyśmy odwrócili sytuację . I przykładowo była by mowa o jazzie. A ja wiem bardzo mało,i gdybym zaczął walić stereotypami. A ty jako doświadczony człowiek widział byś w tym całkowity nonsens to też bronił byś swojego. Wyobraź sobie klasyczną rytmiczną kapele heavy metalową , wiosnę, motocykl, i pustą drogę za tobą zachód słońca. To jest właśnie miłość do życia. Z resztą z tych samych powodów uwielbiam słuchać amerykańskiego bluesa. To jest to sama miłość do życia tylko w troszkę inaczej przedstawiana przez różne formacje. Są też takie kapele które właśnie śpiewają o śmierci o przelewie krwi. Jedni to uznają za pogaństwo i plugastwo a inni widzą w tym ( I tu odniosę się do konkretnego nurtu) np. fakt w jaki sposób Chrześcijanie mordowali przodków jak ich wieszali i palili żywcem na stosach pod pod pretekstem walki pogaństwem. Takie kapele śpiewają właśnie o miłości do życia, o pięknie i spokoju które zostało brutalnie zgwałcone przez rycerskich kaznodziejów.
 • Paweł Stanisław Latoń 08.03.2017 - 7:44
  Po prostu wybrali swój styl w którym się bardzo dobrze czują i idą z tym na przód do ludzi. A czaszki, krzyże, pentagramy i śmierć są tylko takim stereotypowym obrazem widzianym przez ludzi którzy nie do końca wiedzą o co chodzi.
 • Paweł Stanisław Latoń 07.03.2017 - 23:49
  No faktycznie się nie znasz . Ani na przebijaniu się, ani na metalowcach. Tym bardziej nie wiesz czemu służy ta symbolika. A ja mam taką zasadę że jak nie mam zielonego pojęcia o czymś to tego nie komentuje. Oszczędzi mi to później wstydu i kompromitacji. Ale to jest tylko takie moje.Metalowcem się nie bywa z powodu oryginalności. Metalowiec rodzi się z tym w sercu, jest z tą muzyką do końca życia , z tą otoczką i z tymi ludźmi .I powie ci to tysiące takich jak my. A kto się ucieka do oryginalności ten zwykłym pozerem jest. Przeminie z trendem a my zostaniemy dalej tacy sami. Powiat Myślenicki potęgą metalu jest! Za sprawą tych wszystkich kapel. A swoją drogą najłatwiej jest się wybić Margaret, bo jest tępa jak but. Jej przekaz jest tępy. A ludzie takiej tępizny potrzebują. Bo coś mądrzejszego nie jest wstanie przebić ich czaszek. Przepraszam że tak naskoczyłem na ciebie, ale mam prawie 40 lat na karku. I wiem co to znaczy być metalowcem,a już tym bardziej wiem ile trzeba krwi upuścić aby się wybić. Cała.strona " trudnej muzyki"(jazz,blues,nie komercyjny rock czy heavy metal) jest przeznaczona dla wąskiego grona odbiorców,w całym społeczeństwie.Dlatego przebicie się dane jest tylko wytrwałym. Pozdrowienia od Spectrum dla starych Myślenickich ziomków :-)

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • Paweł Stanisław Latoń 17.04.2016 - 13:07
  Z zup to herbata z spirytusem ;-)

Najlepsze filmy

 • Paweł Stanisław Latoń 10.01.2016 - 20:41
  Dzisiaj na Canal + oglądałem Bella i Sebastian. Niesamowity ciepły i wzruszający film o psie i jego małym przyjacielu. Pięknie nakręcona opowieść z wątkiem bożonarodzeniowym, w alpejskiej scenerii. Polecam bardzo :-)
 • Paweł Stanisław Latoń 10.01.2016 - 20:29
  Ilu Fanów tyle Opinii. :-)
  Ja też jestem dumny z czasów w których się urodziłem bo rok po premierze IV części. Pierwszy raz gwiezdne wojny widziałem chyba końcem lat osiemdziesiątych lub na początku dziewięćdziesiątych . Film wtedy emitowany był w czasie świąt wielkanocnych. Bałem się jak diabli. A końcem lat 90- tych za namową kolegi zacząłem fanatycznie oglądać sagę. Później z powodu współczesnych części, swoją miłość do gwiezdnych wojen zahibernowałem aż do dziś. Ale z drugiej strony nie chcę być zarozumiałym zakalcem jak wielu moich rówieśników. Czasy idą do przodu i trzeba się do nich dostosować.
  Twoim wpisem podsunąłeś mi właśnie myśl którą mogę teraz rozszerzyć bo trochę inaczej widzę tą ostatnią część. Stare wojny są niepodważalne ponadczasowe. Ale jeśli mówimy o współczesnych produkcjach, to siódmą część, od pozostałych odgradza przepaść. Co do wnuczka to napiszę tak. Dla mnie jego charakter jest właśnie idealny. Co się również wiąże z twoją niezrozumiałością dla poświęcenia Hana Solo . Jak pamiętasz Skywalker’owie mieli trudny charakter. Dużo złych cech posiadali. Nawet sam jego wujek był buntowniczy i uległy emocjom. Zaś z drugiej strony, Darth Vader nie był aż tak zniszczony ponieważ nie był wstanie zabić własnego syna. Kylo jest jeszcze gorszy od dziadka, Zabił własnego ojca. I dopiero teraz jest gotowy na ostatecznie wcielenie w zło.
  Abrams , na siódmą cześć , nałożył powłokę starych część i bardzo dobrze to wyszło. W ten sposób uratował ten film. Ludzie oczekiwali czegoś co przypomni im legendarne części. Dobry pomysł był też z kobitą Jedi
  A co do Fina to faktycznie był kopią charakteru Hana łącznie właśnie z przebudzeniem charakteru. Przejawów jedi- skości w nim nie widziałem resztą tak samo jak w Hanie solo . Osobiście mi się ten aktor nie specjalnie podobał. Cały film dużo bardziej pasował do gwiezdnych wojen z XX wieku. Ty patrzyłeś na charakter ludzi wyciągnąłeś z tego złe wnioski . Ja raczej patrzę na całość. Czyli jak już pisałem- Na mrok który dominował w tej części w porównaniu do części współczesnych. Na krajobrazy które na szczęście były skopiowane z starych części a nie z współczesnych. Na surowość obrazu nie przesyconą świecidełkami. Np. ta scena gdzie Rey grzebała w wnętrzu wraku krążownika. W rekach trzymała faktyczny kawałek złomu stalowego. Dla mnie ten szczegół był bardzo istotny. (wrak krążownika też w końcu jest rozpoznawalny) Przez chyba 30 sekund pokazany był widok planetarnego miasta które zostało zniszczone przez ową broń. Można to miasto teraz porównać do miasta np. z zemsty sitchów. Różnica w surowości, naturalności była kolosalna. Zresztą można sobie zrobić takie doświadczenie włączyć pierwsze 20 minut części VII a później III . Różnica jest masakrująca. Jako że uwielbiam słuchać muzyki filmowej. To tu faktycznie jestem tyko za starą muzyką bo ta muza z VII była słabsza. Najcudowniejsze momenty dla ucha można znaleźć tylko w starych częściach
  A co do języka to tu akurat jest tak. Ty znasz perfekcyjnie Angielski. Udowodniłeś to już tutaj wiele razy. Ja nie znam angielskiego . No chyba nie utrzymujesz że fani znający język są lepszymi od tych nie znających go? A więc to jest twoja bardzo osobista opinia. Z tego to powodu możesz nie polecić filmu człowiekowi ( fanowi) który zna język tak dobrze jak ty . Większości ludziom to nie będzie przeszkadzało nawet jak lepiej go znają. I nie mówię tu akurat o poziomie językowym naszych „Londyńczyków” którzy angielski mieszają z polskim „kulturalnym słownictwem”.
  To są moje spostrzeżenia poparte moimi „prywatnymi osądami” odmiennymi od twoich.

  Film jest przyjemnością daleką od spraw związanych polityką więc na szczęście nie musimy się tu bić na dowody. Szanuję twoje poglądy na temat gwiezdnych wojen ale są one odmienne od moich. I z czystym sumieniem, część VII, mogę każdemu polecić :-).
 • Paweł Stanisław Latoń 04.01.2016 - 20:17
  Siódma część sagi. Polecam!. Te pierwsze trzy gnioty to była porażka Ale ta siódma część to wielki ukłon Georga i starych weteranów w stronę milionów fanów. Film mroczny nawiązujący perfekcyjnie do szóstej części, przyroda jak w 6 i 5-tej. Kaski, kanciaste statki (Te same. W końcu) , piloci , Zachowanie żołnierzy kapitalne. Cała otoczka tego złomu którego na pierwszych częściach nie było. Obecność prawdziwego Hana i Czubaki, Lei i Luka na samym końcu spotęgował tą część . Wnuczek też był idealny. Strasznie brzydki swoją drogą. Odrodziła we mnie nowa nadzieja ;-) że ta saga nie skończy się totalną klapą Po tych przeżyciach, w domu włączyłem trzecią część i wyłączyłem po 30 minutach. Te stateczki , te roboty i wszystko takie kolorowe, seledynowe , łącznie z aktorami . Marne to było. Moim zadaniem oczywiście.

Bastardzi nagrali kolejną płytę. Zobaczcie klip [WIDEO]

 • Paweł Stanisław Latoń 24.09.2015 - 22:28
  Ten kawałek jest kapitalny!!! Rytmiczny, melodyjny i nie taki stary Punk ;-) .
  Powiat może się szczycić taką ilością dobrych kapel :-)

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • Paweł Stanisław Latoń 15.09.2015 - 21:50
  to jest ten MAKING OF teledysk "Co fałszem co prawdą". Można się trochę pośmiać :-)

Temat turystyczny

 • Paweł Stanisław Latoń 21.08.2015 - 11:17
  ok dzięki
 • Paweł Stanisław Latoń 21.08.2015 - 3:34
  Ok dzięki .Mam jeszcze jedno pytanie. Czy złotówki zamienić na kuny i mieć 100€ na drogę? Czy zamienić prawie wszystko na euro i trochę kun mieć na drogę?
 • Paweł Stanisław Latoń 18.08.2015 - 22:08
  Dzięki za informację. właśnie się wybieram w tym tygodniu na Chorwację i nie wiem którą trasę wybrać? Trasa przez Austrię i Słowenię jest bardziej komfortowa ale duży koszt wychodzi bo na samej Słowenii chyba 15 euro winieta kosztuje. To jest prawie 35 euro przez trzy kraje nie licząc Chorwacji. I wszytko muszę liczyć razy dwa bo mnie czas nie złapie. Czy nie lepiej jechać przez Węgry? Co poradzicie ? Endrju przez jakie okolice ( miasta) prowadzi ta poboczna trasa?
 • Paweł Stanisław Latoń 18.08.2015 - 16:17
  Sorki Bono ale wydaje mi się że osąd Słowaków wydałeś na podstawie rozmów z jednym człowiekiem. Ja od kilku lat eksportuję moje wyroby i usługi na Słowację i jestem tam przynajmniej jeden raz w miesiącu. Znam też setki Słowaków.I wcale się tak nie chwalą. Mają te swoje piwa i wina i częstują ohydną śliwowicą gości. Ale żeby tak się tym przechwalać? Nie kojarzę. Natomiast bardzo chwalą nas Polaków są gościnni i uczciwi. Jak płacą to nigdy nie narzekają rzadko się targają jak nasi rodacy. I ogólnie uważają nas za pracowitych i fachowców. Wewnątrz Słowacji na wsiach i malych miastach,często spotykam się z narzekaniem jacy to Słowacy są leniwi. Na co mówię że Polacy też tacy są. Nie wy jesteście inni. I taka gatka. Są totalnie inni od Czechów, dużo lepsi jako naród. Na pewno co wam mogę powiedzieć. To to że bardzo narzekają na euro. Jak była korona to handel przygraniczny tętnił życiem. A teraz oszczędzają. Pod koniec korony Nowy Targ i Jabłonka to było słowackiego Eldorado. Teraz zobaczcie jak jest. Ale i tak sobie radzą i zamawiają u nas pracę. Swoją drogą temat jest bardzo ciekawy. Mam takie pytanie czy na Węgrzech i Chorwacji obowiązują winiety? Czy są bramki na autostradach?

POMOC DLA KSAWEREGO z NASZEJ GMINY

 • Paweł Stanisław Latoń 17.08.2015 - 21:45
  Witam 21 sierpnia tj. w ten piątek, w Cafe TNT odbędzie się koncert zespołu Spectrum. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze dla małego Ksawerego.

W czym wasz facet chodzi po domu?!?

 • Paweł Stanisław Latoń 11.08.2015 - 23:58
  Jaki autor, taki temat.

Bysina: Roczny chłopiec ma raka oczu. Rodzice proszą o pomoc

 • Paweł Stanisław Latoń 09.08.2015 - 2:53
  W Sułkowicach jak najbardziej! Z Księdzem gadać! Bedzie pomagał wiem to.
 • Paweł Stanisław Latoń 05.08.2015 - 12:31
  Zespół Spectrum z Sułkowic również mógłby przyłączyć się do akcji! Jesli by to była dobra data to jak najbardziej. Jak by coś było wiadomo to piszcie do nas.Wtedy zrobimy wszystko co w naszej mocy.. Niech Ksawery i jego rodzice wiedzą że nie są sami. Uważam że w taką akcję powinno włączyć się miasto. Mdek Myślenicki mógłby zorganizować nagłośnienie i jakieś fajne miejsce. Zauważalne Np.rynek. Tak aby jak najwięcej ludzi przyjechało. Jest dużo kapel są ,motocykliści. Myślę że Huntersi też z swym sprzętem pomogli by chętnie. Można zorganizować naprawdę wielką akcję i pomóc rodzinie finansowo i duchowo.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży będą nocować w Myślenicach

 • Paweł Stanisław Latoń 18.06.2015 - 11:14
  Nie za moje podatki!! ;-) To tak w odniesieniu do niedawnego artykułu. A tak poważnie gościć tylu ludzi i to pewnie z innych krajów to chyba powinien być zaszczyt dla powiatu a nie poniżenie. I też ci pielgrzymi w podzięce parę groszy w Myślenicach zostawią.

Wybory Prezydenckie 2015: Andrzej Duda wygrywa II turę. W powiecie ponownie nokaut

 • Paweł Stanisław Latoń 27.05.2015 - 0:14
  Wkibic poczytaj swoje posty i pomyśl w swej Entelygencji czy ty sam sobie nie zaprzeczasz w tym co piszesz? Ty się dławisz własnymi wymiocinami!

Wybory prezydenckie 2015: W kraju nieznacznie lepszy Andrzej Duda, ale w powiecie myślenickim nokaut

 • Paweł Stanisław Latoń 12.05.2015 - 8:56
  A nie mówiłem że Komorowski to fałsz i obłuda? Gnoili nas i upokarzali.Kim jest ten Kukiz? Co to k......wa jest? A tera po jednym dniu pieprzona świnia JOWY Popiera! Ile jest w tych ludziach fałszu i obłudy?! Chce sobie burak zjednać armię Kukiza! Nigdy!
  Wiśniowa: Duda znokautował konkurentów. Ale gdyby Duda startował z tego pułapu co Kukiz to nie osiągnął by nawet 2 % poparcia.
  Dobrze ze Kukiz nie poparł nikogo. Ma jaja niech ten spór zostawi narodowi do rozstrzygnięcia. A bojkot nic nie zmieni. Wolę sam wybrać i mieć pretensje do siebie niż pozwolić innemu wybrać za mnie.
 • Paweł Stanisław Latoń 11.05.2015 - 8:13
  Głosowałem na Kukiza i uważam że zrobiliśmy kawał dobrej roboty! Zwyciężyliśmy my którzy dostrzegliśmy promień nadziei na przyszłość. Mamy człowieka który w końcu mówi do ludzi a nie do baranów jak nas traktują tamci. Zobaczcie jak zmasakrował tvn!! Jak ich wbił w ziemię! Należało się im ! Teraz dla mnie najważniejsze są następne wybory,w których widzę Kukiza na stanowisku szefa Rządu.I może w tedy zacznie się racjonalne ratowanie kraju. Nadzieja jest! Ja teraz podziękowałbym obydwu panom. Ale musimy kogoś wybrać. Uważam że w tym momencie nie mamy nic do stracenia. Bul był przez pięć lat,ale Bul w końcu musi minąć.
  I nie zagłosuję wżyciu na niego!ludzie nie lubią PO I PIS Ale w tym momencie nienawidzą bardziej Bronisława. I to nie tylko zwolennicy PIS. Także ci co kiedyś oddali głos na niego i jego mafię. No i my którzy rzygamy tym postkomunistycznym systemem. Naprawdę nie mamy nic do stracenia. Jako by nie było,Paweł ich ustawi do pionu.Już nie długo.

Dobczyce: Anna Komorowska spotkała się z Natalią

 • Paweł Stanisław Latoń 04.05.2015 - 12:01
  To się nazywa obłuda, fałsz i obłuda

Sułkowice: Uczcili pamięć kpt. Rudolfa Galusa

 • Paweł Stanisław Latoń 01.05.2015 - 12:12
  Panie Kracy u nas w Sułkowicach wszystkich się honoruje, taki mamy zwyczaj, jednak wiecej było u nas kapitanów niż szeregowych,Jakbyś troszkę lepiej znał Historię Sułkowic to nie pisał byś takich bzdur. Wielu mamy bohaterów którym dedykujemy pamięć i nie zapominamy o nikim, Po lasach i w innych miejscach.Np. Nauczyciel Sala i jego synowie.Którzy nie byli nawet szeregowymi. Żołnierze którzy walczyli pod Monte Casino, i zwykli partyzanci którzy walczyli za wolność,nie koniecznie pochodzili z Sułkowic. Nawet ruski szeregowy ma skromny nagrobek w lesie Goscibia.Który został ranny w Rudniku, A zmarł na Kozowce. Tam został pochowany i leży do dziś, I co miał leżeć jak pies pod drzewem? A ilu konfederatów barskich leży w grobach (w lesie Groby),Gdzie ludzie przychodzą na mszę.Z bitwy pod Lanckoroną dwóch rannych dowlekło się w okolice obecnej Ul.Na Węgry.Tam zmarli,nie mam pewności czy zostali tam pochowani, ale do dziś tam jest krzyż którego ludzie pielęgnują,kilka lat temu w tym miejscu odbyła się msza upamiętniająca tych zwykłych ludzi.udział w niej wzięli przedstawiciele władz. Sułkowice zbyt boleśnie odczuły skutki II wojny, mieliśmy pacyfikacje. Moja mama jako dziecko stała z ludźmi na placu, patrzyła jak wszyscy starsi, leżą na ziemi.Na 30-sto stopniowym upale.
  Mamy ludzi którzy przebywali w obozach koncentracyjnych.
  Zbyt ponurą mamy przeszłość aby nie pamiętać. Tak że Panie Kracy,sprawdź najpierw dokładnie fakty a później dopiero coś pisz.

Anna Komorowska w Myślenicach [WIDEO]

 • Paweł Stanisław Latoń 30.04.2015 - 11:03
  Po części bym sie z tym zgodził tylko do tego że Polak Polakowi jest wilkiem.Jednak z tymi niepowodzeniami to jest tak że Polak, Polaka nie zrozumie. Ludzie zaślepieni w swych udanych karierach nie dostrzegają tego jak w Polsce jest źle? Jak upada każda gałęź przemysłu w.Nie widzą tego że dziś Polak zarabia mniej niż 8,10 Lat temu. Dziwcie się że ludzie są sfrustrowani, Ale nie widzicie ilu Polaków wyjechało za chlebem do innych krajów. I wreszcie widzicie tylko ludzi którzy z frustracji piszą bez kultury i taktu,bo mają dość wszystkiego! Anula,Mardox i inni przeczytajcie sobie jeszcze raz, jak kulturalnie pan Bono rozpoczął wontek dotyczący Bartoszewskiego, na forum. Który w bardzo kulturalny sposób i z taktem zgnoił ludzi pisząc jako pierwszy. Przeczytaj sobie i napisz mi? Taka jest ta kultura, Zgnoić ludzi w entrlygentny sposób.?! Wrzucić ich do jednego worka?! Zwyzywać od sekt i pisowcow tyko dlatego że mają inne zdanie? Że nie podoba się im sposób rządzenia Polską to już są pisowcsmi?! Akurat polowa tych ludzi co to widzi, czyta i chciala by napisać ma w d.........ie PIS,PO i wszystkich złodziei wziętych razem do kupy i miedzy innymi ja. Zrozum Polaka to spojrzysz na Niepowodzenie z politycznego punktu widzenia.

  . Mierkm z tą logiką jest różnie. Osobiście na mojej skórze odczułem jak łatwo można manipulować mediami. Ale to jest inna historia i nie będę tego teraz tłumaczył. W każdym razie nie wieżę już w żadne media nawet te najmniejsze jak M-I.
  . I nie koniecznie Putin mógł by im rozkazać. Świadomość tego że pierwsza dama była w mieście, i została zrównana z ziemią przez internautów mogła podpowiedzieć wiele redaktorom. I nie piszę tego że tak jest lecz że tak mi się skojarzyło.Gdybyś zechciał to przeczytać jeszcze raz to podszedłbyś do tego z logiką że jest to moja prywatna opinia a nie murowany osąd redakcji. Dla ciebie logicznym jest to że prezydentowa promuje festiwal. A dla mnie jest to nielogiczne,dla mnie jest to zwykły fałsz i obłuda.
  Ludzie buntujcie się! Walczcie o swoją godność! Dobrze że jest nas coraz więcej!
  A wy uczeni w piśmie odpowiedzcie mi jak to jest że władza boi sie ludu?I dla czego się boi?
Pokaż więcej komentarzy