Malatesta13 13oddział

O sobie

www.13oddzial.blox.pl

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 13oddział 10.09.2018 - 16:04
  Poważnie rzecz biorąc to fanatyzm przeciwników i zwolenników jakiejkolwiek partii w Polsce jest dla mnie przerażający. Jak już ktoś obierze jedynie słuszną drogę to nie ma przebacz : Racje ma partia X i jej prezes, przewodniczący czy jakiś inny super wódz. Wszystko co robi nasza partia jest piękne i święte. Partia broni, Partia radzi , Partia nigdy cie nie zdradzi.

Wybory Samorządowe 2018: Czy do podjęcia decyzji potrzebna jest debata wyborcza?

 • 13oddział 25.08.2018 - 12:05
  Ja jestem przeciwny debacie. Spotkają się , naobiecują , może pokłócą, może jakieś wyzwiska a po wyborach (nie ważne kto je wygra) i tak będą robić swoje biznesy mając gdzieś wyborców. Bardziej byłbym za starciem bokserskim w cywilizowany sposób 10 rund, ring, sędzia główny bez bocznych "punktujących". Ring na rynku, gong i jedziemy z tematem.

Niedawno obchodziło 25 lecie. Tak schronisko na Kudłaczach widzą turyści [WIDEO]

 • 13oddział 04.08.2018 - 17:46
  W schronisku bywałem parokrotnie. Fajne imprezy, raz trafiłem na pokaz slajdów jakiegoś alpinisty (czy himalaisty). Jakieś trzy lata temu wyruszyliśmy w dobrym składzie (My- lokalna ekipa plus brygada ze ślunska) na wycieczkę na Kudłacze, coby hanysom pokazać trochę "gór". Zwyczajowo nazbieraliśmy patyków i zamierzaliśmy rozpalić ognisko lecz okazało się że jest to niemożliwe. Miejsce na ognisko trzeba wcześniej wynająć a drewno kupić w schronisku. Po za tym musimy opuścić miejsce bo za kilka godzin będzie w schronisku impreza panieńska. Nazwa "Schronisko" określające to miejsce powinno zniknąć - proponuje nazwę "Płatnisko" . Nie mam pojęcia czy dotuje to schronisko państwo czy jest prywatne. Teraz wolę iść na Suchą Polanę i tam sobie ognisko rozpalić.

B...ex - Stróża??

Krzywaczka: Pięć rodzin z Donbasu zamieszka w budynku starego przedszkola

 • 13oddział 23.07.2018 - 23:28
  Mój brat siedzi w Londynie, szwagier w Szkocji, kuzynka w Nowej Zelandii, druga kuzynka w Kanadzie, sąsiad w Norwegii, kumple pracują w Niemczech, Katarze, Azerbejdżanie, we Włoszech, Rosji, Malezjii, Szwecji, Norwegi, Irlandii (jednej i drugiej), Meksyku i w wielu innych krajach na całym świecie. Żyją, mieszkają, pracują , wychowują dzieci itd. Nie wyjechali bo była tutaj wojna, głód, prześladowania etniczne , religijne czy polityczne, skrajne ubóstwo czy jakaś katastrofa- wyjechali za lepszym, godniejszym życiem. We mnie nie ma za grosz patriotyzmu- jestem Polakiem ale nie mam zamiaru być dumny z tego powodu bo po prostu nie miałem na to wpływu. Miałem kilka propozycji wyjazdu ale jakoś dobrze się czuje jak muszę się nieraz poszarpać z rzeczywistością by "dożyć do pierwszego"- taka natura cóż zrobić. Moim zdaniem jeżeli ktoś chce w tym kraju mieszkać , pracować uczciwie i wychowywać dzieciaki to czy jest z Ukrainy, Nigerii, Panamy,Hiszpanii, czy jest katolikiem, muzułmaninem, wyznawca Vodoo czy Mormonem, czy ma piegi, zielone oczy, cztery palce u lewej stopy czy odstające ucho nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Bo bardzo chciałbym by ludzie o których pisze na początku także dobrze się czuli gdziekolwiek pojadą i się osiedlą.

Spotkania z Folklorem: Od tygodnia bawimy się z artystami z całego świata

 • 13oddział 15.07.2018 - 19:35
  Moim zdaniem fajna impreza . Warto zobaczyć jak wyglądają zwyczaje innych kultur "na żywo" a nie tylko jak przedstawia ich np. telewizja. Ot coś takiego nowego między gapieniem się w ekran a kiełbachą na festynie (czy to wiejskim czy miejskim).
  p.s. Gdzie tu multi-kulti ? nie mam pojęcia. No chyba że jak np. "Ziemia Myślenicka " pojedzie na występy np. do Chin to też multi-kulti ? Totalna głupota.

Harbutowice: Pamięć o konfederatach uczcili w leśnym sanktuarium

 • 13oddział 07.06.2018 - 22:21
  Przede wszystkim to historię trzeba znać .
  Na pohybel idiotą.

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • 13oddział 26.03.2018 - 22:04
  "Gdy byłem dzieckiem chciałem być Bogiem teraz dorosłem i mam o wiele większe ambicje"

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • 13oddział 25.03.2018 - 21:26
  kcroot napisał/a:
  Malatesta13, to niezły trolololo :)
  Tyle że ja tak naprawdę sądzę. aferę wszyscy zrobili taką jakby panienka kogoś zaciukała, poćwiartowała i zwiała z milionem dolarów a ona zwiała z domu jak zapewne koło tysiąca nastolatków w tym kraju rocznie. Znalazła się i fajnie że nie pływająca sztywno w Rabie, w szpitalu np. w śpiączce , na odwyku w Monarze czy na komisariacie oskarżona o jakieś przestępstwo.
 • 13oddział 24.03.2018 - 14:14
  zeberka napisał/a:
  No ja nie słyszałam o tak naglosnionej ucieczce w naszej okolicy.
  No jeżeli zastosujemy zasadę "jak się o czymś nie mówi to tego nie ma" to chyba nie mamy o czym mówić.
 • 13oddział 24.03.2018 - 11:41
  zeberka napisał/a:
  Ty masz równo pod sufitem? Każdy miał naście lat ale ilu z naszego powiatu było tak wg ciebie"bystrych"?
  Policzysz na palcach jednej ręki czy będzie Ci zbywac? Kurator w stronę tej rodziny i nic więcej...
  Nie no racja to pierwsza ucieczka jakiegokolwiek dzieciaka z domu, nie dość że w powiecie to jeszcze w tej części Europy . Wiadoma sprawa jest wprost prze różowo w każdej naszej rodzinie. Tylko kurator ? bez biczowania, obcinania dłoni, egzorcyzmów czy kary śmierci ? Słabiutko.
 • 13oddział 23.03.2018 - 20:39
  Ale wysyp "świętych" . Nikt oczywiście z nas nie miał naście lat i głupich pomysłów (czasem zrealizowanych). Kasa się skończyła i wróciła cała i zdrowa. Swoją drogą bystra dziewczyna , spakowała się, uzbierała kasę i dopiero czmychnęła (na minus wybór pory roku, kto wieje z domu w zimie).

Niedziela z otwartymi sklepami. Jak oceniacie zmianę przepisów?

 • 13oddział 25.03.2018 - 21:19
  Mnie się wolna niedziela od handlu podoba. Im mniej pracownicy pracują a więcej zarabiają tym lepiej. Jedynie mam na minus pewną refleksję . Marne z nas społeczeństwo skoro ktoś nas musiał zakazami do tego zmusić (pracowników do dnia wolnego, kupujących do spędzania inaczej czasu niż na wielkich zakupach).
  p.s. Nie lubię PiSu ani innych PO, SLD itp. i sądzę że są sprawy które bardziej ograniczają naszą wolność niż jeden dzień bez zakupów.

Sułkowice: Zajechali mu drogę. Kopali i bili 19-letniego kierowcę - potem świadka zdarzenia

 • 13oddział 14.03.2018 - 22:15
  Miasto dzikiego zachodu nawet Meksyk na południu.

Będzie wojna

 • 13oddział 04.03.2018 - 20:54
  Ścieżka mego losu zaprowadziła mnie wczoraj około godziny 19 do jednego z hiper, super marketu. Stoję grzecznie w kolejce i przede mną toczy się rozmowa kasjerki ze znajomą klientką. Kasjerka : Mówię pani istny armagedon, teraz to już spokojnie ale ze trzy godziny temu to ludzie pomieścić się nie mogli w sklepie. Klientka : A cóż to się stało ? Kasjerka : Wszyscy myśleli że jutro zamknięte, no ta niedziela bez handlu. Jakby wojna szła proszę pani. Wszystko kupowali.
  Drugi obrazek. Jakieś święto (być może nowy rok ale nie jestem pewien). Kraków. Jadę do kumpla i autobus zgrabnie zawija na przystanek Bonarka pod samiuteńką galerią. Ludzi tłum w pojeździe, drzwi się otwierają i następuje szturm kilkudziesięciu ludzi wprost na ..... zamknięte wrota galerii handlowej.
  Nie tykając kompletnie wątku czy zakaz handlu w niedzielę jest słuszny czy nie. Nachodzi mnie refleksja o kondycje współczesnego społeczeństwa. Czy naprawdę trzeba robić totalne zapasy by nie przeżyć jednego dnia bez kupowania ? Czy może chodzi o jakieś uzależnienie, strach przed niegromadzeniem, parzące pieniądze (choroba która trawi czerwonoskórych panów stojących nieraz pod sklepami) ? A może faktycznie idzie wojna ?

Małe bezrobocie w regionie. Duży problem przedsiębiorców?

 • 13oddział 28.02.2018 - 15:12
  Bajdurzenie. na ceny w sklepach nie wpływa tylko wzrost wynagrodzeń ale też tysiące innych rzeczy od urodzaju jabłek w Polsce po wojnę w Afganistanie. Tym bardziej że za pracę należy nam się godziwe wynagrodzenie i możesz to nawet nazwać jak w artykule "roszczeniowością".
 • 13oddział 21.02.2018 - 21:48
  mityczna niewidzialna ręka rynku prędzej po łbie nas pracowników zdzieli niż tych naszych beznesmenow. Przeczekają spokojnie albo sprowadza chińczyków lub koreanczykow z Korei Północnej (nasi wschodni sąsiedzi tez zaczynają się cenić co im się chwali). Jedyny ratunek jaki dla nas widzę to organizowanie się i w ten sposób niejako wymuszanie podwyżek.

Ludzie, dlaczego tyle pijecie.

 • 13oddział 23.02.2018 - 19:23
  Sprawa jest dla mnie prosta : Można pić pod jednym warunkiem - że się umie. Tak naprawdę sprawa ludzi którzy nie potrafią pić to sprawa każdego z nas: sąsiada, brata, córki, ojca, ciotki, kolegi, przyjaciółki itd. bo tacy ludzie mogą być poważnym zagrożeniem.

Czy w naszym kraju żyli szmalcownicy?

 • 13oddział 20.02.2018 - 14:02
  O mit super 2 Rzeczpospolitej wiecznie żywy. Nie było tak różowo było o wiele gorzej. poza tym ja o wiatrakach, ty o piernikach. ja o polityce historycznej ty o jakiejś wizji pięknego kraju który upadł ale to dobrze bo było by źle wiec dobrze jest jak jest. kontynuuje jednak ; dla mnie polityka historyczna oprócz tego ze na chwile niektórzy poczują sie lepiej "no aleśmy tym szwaba znowu pokazali' nie daje nic a nawet gorzej bo kompromituje nas za granica "o a ci znów sie o wojnę sprzed 70 lat plują muszą mieć kompleksy'.
 • 13oddział 19.02.2018 - 12:54
  Historia w wykonaniu narodów a tym bardziej polityków jest jak dupa- każdy ma swoja. wybiela się swoich a oczernia innych. zresztą znajda się nawet tacy którzy uważając się za prawdziwych Polaków będą twierdzić ze Hitler był dobry bo nie przeklinał . Nie o to mi jednak chodziło. Co tak naprawdę nam daje coraz głębsze drążenie w historii na arenie międzynarodowej ? Niemcy kolejny raz przeproszą za nazizm ? Izrael się obrazi ? Putina może czymś zdenerwujemy ? Co to daje skoro w zagranicznych gazetach czy Tv i tak poleci co ma polecieć . zamiast zająć się bieżącymi wydarzeniami wciąż rozliczamy przeszłość.
 • 13oddział 18.02.2018 - 22:59
  Problem jest innego typu ; zabawa w historyczna super prawdę. Najpierw szalona dekomunizacja nazw ulic (często po prostu bezmyślna np. Okrzei lub Waryńskiego) , wrzucanie do wora 'żołnierze wykleci' i bohaterów i zbrodniarzy, odszkodowanie za zniszczenie Warszawy (coś cicho ostatnio w temacie) no a teraz jakaś durna ustawa ( bo niby jak ona ma skończyć temat 'polskich obozów' w zagranicznej prasie ? wyroki będą zaoczne czy specjalne komando będzie uprowadzać delikwentów ?). Czekam aż Szwedzi nas za potop przeproszą , Węgry z Austria za rozbiory, Kazachstan za mongołów a Francja za wysłanie i zostawienie naszych w Ameryce południowej w czasie wojen napoleońskich itd.

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

 • 13oddział 18.02.2018 - 23:23
  Biedny ten nasz kraj. pozwolę sobie na cytat do komentarzy "Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą" Hélder Câmara. Dlaczego szpital w 2018 roku w środkowej Europie nie ma prześcieradeł ?
 • 13oddział 17.02.2018 - 23:40
  http://gazeta.myslenice.pl/kazda-pomoc-jest-mile-widziana . a rozwiązanie widzę jedno; budynki ZUSu, urzędu skarbowego i wszelakie biura poselskie sprzedać, opłacić szpital a urzędasy odpowiedzialne za taki stan niech urzędują pod mostem Osieczanskim. To jawna kpina z nas, uczciwych obywateli.

Metallica... Koncert w Tauron Arena.

 • 13oddział 22.01.2018 - 14:23
  albert7575 napisał/a:
  szkoda tylko ze aranzacje i muzyke w tym zespole odpowiadał ich manager,blask Metallici zgasł mi po obejrzeniu dokumentu o tym zespole,choc byłem i jestem bardziej fanem Iron Maiden
  Rzeczywistość (szczególnie szeroko rozumianych zespołów rockowych) rozwiewa wiele mitów. Jestem świeżo po biografii The Clash i mam takie samo uczucie. Jednak wracając do tematu. Metallica dla mnie to jednak gwiazdy które koncertowo są super (a na kilku koncertach innych gwiazd już byłem).
 • 13oddział 20.01.2018 - 11:38
  Metallica to co by nie mówić zespół który bardzo zasłużył się dla całego rockowego grania. Na żywo widziałem ich w Chorzowie i jeżeli od tamtej pory dalej dają takie koncerty to jest czego zazdrościć. Bawcie się dobrze !

26 Finał WOŚP. W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 133 187,81 zł

 • 13oddział 17.01.2018 - 21:37
  Viking napisał/a:
  Nie o to chodzi, żeby pomoc była widoczna w szpitalach czy gdzie indziej. Pomoc ma trafia ć do potrzebujących. Nie po to się pomaga żeby było widać - to jest obłuda. Ile trwa finał WOŚÞ? 1 dzień. Przez resztę roku Owsiak powinien pracować i zarabiać na siebie, a nie żyć z tego co dzieci zbierają dla innych dzieci. Koszty działalności owszem są, ale wystarczy sobie poczytać jak Owsiak pieniędzmi gospodaruje. Np. Zatrudnił w swojej firmie swoją żonę jako członka zarządu z pensją 9 tys. zł. miesięcznie. Pieniądze z WOŚP przepływają przez jego spółki. Nawet sąd nie wie ile z zebranych pieniędzy faktycznie jest przeznaczane na sprzęt bo Owsiak histerycznie się broni przed okazaniem sądowi dokumentacji swoich spółek. Kolejna sprawa jest taka, że Owsiak ma układy z dostawcami sprzętu i kupuje wiele urządzeń, które zalegają im w magazynach bo nie ma na nie popytu i potem te urządzenia leżą w szpitalach bezużyteczne (nieraz leżą po prostu w piwnicach). Ciekawy jestem ile mu za to płacą owi dostawcy. To co robi ten człowiek to jest jeden szwindel.
  I tu się majsterku mylisz i to grubo- czym według ciebie są np. świeczki Caritasu ? Dla mnie to reklama taka sama jak serduszka i bardzo dobrze . Bilbordy zachęcające na przekazanie 1% podatku tak samo i bardzo dobrze. A gdy np. celebryci (nie ważne czy zasługują na to by być autorytetami czy nie) reklamują pomoc dla takiej lub innej inicjatywy np. prezydent Duda reklamujący pomoc rodakom na Kresach bardzo dobrze robi. Reklamujmy dobroć i bądźmy dumni z tego że pomagamy bo to co innego niż wywyższanie się typu ja dałem X zł dla Y fundacji. I prośba majsterku jest tyle fundacji , inicjatywa czy pojedynczych przypadków które można wesprzeć że jakich byś nie miał poglądów politycznych coś zawsze sobie znajdziesz jak tylko chcesz. p.s. Nie rzucaj mi tu cytatów z Biblii bo ja również mógłbym znaleźć niejeden pasujący do naszej dyskusji.
 • 13oddział 16.01.2018 - 21:54
  Przekonałeś mnie tym wywiadem ze jednak dobrze robię wrzucając do puszki WOŚP. Takiego wywiadu propagandowego nie powstydziłby się sam Urban. co do Twego wpisu powyżej: z pierwszymi dwoma tezami się zgodzę (choć to działa także w drugą stronę, ot choćby Rydzyk). KAŻDY z nas płaci na WOSP z podatków- oczywiście ale także KAŻDY z nas płaci na np: skoki narciarskie (ja osobiście nie lubię) , mecze piłki nożnej (są tacy co nie lubią), pielgrzymi do Częstochowy czy sylwestra w Zakopanem, (sam nie uczestniczę) i wiele , wiele imprez które się dzieją w tym kraju. Czwartej części wywodu to juz zupełnie nie rozumiem- czy sprzęt z WOSP ratuje tylko ludzi którzy wspierają WOSP ? ciekawa teoria spiskowa. a Jak to działa ? p.s. kocham google wpisz sobie "Poradnik . jak zrobić bombę atomową"

Pracodawca roku 2017

13. 12. 2017r. Msza za Ojczyznę w kościele a KOD pali na rynku koksownik

 • 13oddział 17.12.2017 - 0:18
  Mądrala napisał/a:
  A prawdziwi Patrioci i obywatele w tym czasie modlą się w kościele
  I tak właśnie było : Jedni się modlili po kościołach , drudzy stali przy koksownikach a torturowano i strzelano do zwykłych roboli. Może przestańcie już walczyć z tą komuną bo prawie 30 letniego trupa aż żal bić.

Burmistrz podpisał umowę na budowę Muzeum Niepodległości. Zostało 11 miesięcy do otwarcia

 • 13oddział 13.12.2017 - 19:00
  W Myślenicach to by się fajna knajpa przydała a nie muzeum.
Pokaż więcej komentarzy