Malatesta13 13oddział

O sobie

www.13oddzial.blox.pl

Tylko nie mów nikomu

 • 13oddział 15.05.2019 - 21:14
  Vivaldi napisał/a:
  Ty chcesz kogoś uczyć? Oplułem monitor ze śmiechu....ścierasz.

  O tym własnie mówiłem, sedno leży w tuszowaniu a nie wiem po co jeden czy drugi pozorant nie wytrzymał i w tym wątku i wmieszał politykę zatem dostał ripostę. Co ciekawe tak jak laicy najczęściej tutaj cytują biblię tak pozoranci wiary chcą rozpieprzać cały kościół. Niech się to skończy łapaniem, osądzaniem, dymisjami hierarchów byleby dążyć do wymycia brudu. Prawdopodobnie będzie trzeba jak zwykle zacząć od początku byleby nie pozorami tylko nie rozumiem tutaj tych ludzi którzy mają najmniej do udowodnienia co do wiary i najmniej wiary w sobie a najgłośniej krzyczą aby kamień na kamieniu nie pozostał z naszego społeczeństwa katolickiego. Bono w tych swoich wymiocinach...yyy...sorry .... wypocinach przechodzi już sam siebie, chyba myśli że grunt do zaorania znalazł - to się przeliczy, chwasty może wyrwać, nawet pomogę ale z orką musi się wstrzymać albo zacząć od siebie i tez pomogę, mogę mu nawet homonto założyć.
  Mnie nie interesuje kościół, meczet , cerkiew ani wiara bo to sprawa prywatna każdego z nas (ja jestem akuratnie ateistą). Jak wierzący katolicy chcą rozwalać swój kościół ich sprawa czy się licytować kto tam jest lepszym chrześcijaninem- ich sprawa. Ale jak słyszę o tuszowaniu tych gwałtów, bez karności sprawców a następnie słyszę ze hierarcha mówi że "nie ogląda byle czego", następny ze winne jest społeczeństwo i zgniły Zachód, potem SB, a tak w ogóle to więcej pedofili jest wśród murarzy, ślusarz i kto tam jeszcze wie gdzie no to sorry ale czy są to poważni ludzie czy biorą tylko resztę za bandę idiotów?
 • 13oddział 15.05.2019 - 17:36
  Może dzięki takim reportażom nie tylko dorwie się tych bydlaków ale i reszcie gangu się pokarze że krycie pedofili to także zbrodnia przeciwko społeczeństwu. A komentarze i odwracanie kota ogonem (hierarchów kościoła , polityków i reszty) są tak bezczelne i ohydne że aż się noż w kieszeni otwiera.

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 13oddział 15.05.2019 - 20:51
  Mi to przypomina przemówienie Trumpa- pochwalił waleczność, bohaterskie czyny sprzed lat i ..... w sumie tyle. Taka gadka dla gadki. Co wynikło z tego przyjazdu ? przekonani są i tak przekonani , przeciwnicy przeciwnie. Jedyny plus że samochód BORowcy nie rozwalili albo meczu nie przerwali jak helikopter lądował.

Raciechowice na skraju bankructwa: Liczą na wsparcie prezesa Orlenu, sąsiednich gmin i rządu

 • 13oddział 09.05.2019 - 21:48
  PO, PIS czy tam zależny, niezależny jeden pies i tak większość to po prostu karierowicze. Ciekawi mnie tylko jedno- kandydaci do rady i na burmistrzów zgłaszają się dobrowolnie bo chcą tą "robotę". To jak wiedzieli jaka jest sytuacja to po jaką cholerę tam leźli ? By teraz sępić jak żule pod Tesco ?

Nauczyciele

 • 13oddział 06.05.2019 - 19:40
  prywatnie napisał/a:
  Kurdę, piszesz jak natchniony w walce z niewiernymi, nadrabiając za Bagietkę, Walkera84, Bolka i wszystkich innych patryjotów razem wziętych. Chciałem przejrzeć od kiedy tak jest, ale masz tak wiele wpisów że przez sam 2019 r. ciężko się przebić, phih.

  Piszesz że wiesz na co pieniądze te teraz idą, więc chętnie się dowiem, bo ja nie wiem.

  Ja chcę jak Janosik zabrać politykom a dać rolnikom, nauczycielom, pielęgniarkom. Dame tu cosita to nie ratunek, bo na dłuższą metę inwestycja niepewna , koniunkturalna, a kto miał kupić za to coś złomu, to już kupił.

  Policz sobie ile musisz zapłacić co miesiąc od takiego Szlachetki, pracowników urzędu, powiatu, posłów senatorów ze swoimi biurami, ministrów i wiceministrów. Będzie ciekawiej...
  Dokładnie a kto im da na emerytury ? Kto opłaca ich prywatne szpitale, telefony służbowe, kolacje, przeloty i przejazdy , biura , kto opłaca im sekretarki i adiutantów, konsultantów i ochroniarzy ? I mam tu na myśli i rządzącą partyjkę jak opozycję. Ponieważ klasy społeczne są dwie- jedna uczciwie pracuje druga rządzi i posiada bogactwa.
 • 13oddział 24.04.2019 - 18:02
  Vivaldi napisał/a:
  Seneka dajże już spokój, bo po pierwsze prosiłem Ci o choć mały komentarz do każdego linku a po drugie flakami już przewraca aby budować protest w strajku, czyli protest do protestu. I co z tego, że będziecie się drzeć?
  Stań z boku i popatrz na Broniarza. Skoro sam mowi, że usiąść i rozmawiać jest chybione to nie gadajmy i już ale się i nie drzyjcie. Co to prawo do krzyku jest jednostronne? nikt z Waszych przywódców NIE dąży do porozumienia, już Ci to nie raz pisałem. Darcie nic nie zmieni. Negocjatorów trzeba bardziej kompetentnych. Jesli ktoś tu jest twardogłowy to na pewno nie rząd :
  "Pierwszy to uczniowie, drugi - nauczyciele, trzeci - jakość edukacji i jakość kształcenia oraz czwarty, umownie, roboczo nazwany - nowoczesna szkoła, czyli odpowiadająca wymogom drugiej, a za chwilę trzeciej dekady XXI wieku" - mówił premier.
  Wg mnie chcą rozmawiać o tym o co ja pytam czyli co w zamian za podwyżkę? A słychać w odpowiedzi tysiąc chce i już. A jak poprawić na szybko system? Odp: za tysiąc się poprawi samo. A na pytanie jak nadążyć za edukacją? Odp. za tysiąc się nadąży jakoś. Ludzie dajcie coś od siebie! Odp. żądamy tysiaka i szacunku bo inaczej w strajku zaprotestujemy do prawa do szacunku :-))) Rozumiesz coś z tego?

  No właśnie. Pytanie poboczne dlaczego ZNP nie strajkuje w związku z tym co chcecie osiągnąć? Autonomię (może regionalną), mniej biurokracji choć FZZ twierdzi, że "teoretycznie powinniśmy poczekać na pisemne sformułowanie czegokolwiek, ale widząc, jak przebiegały jakiekolwiek rozmowy ze stroną rządową od 25 marca, to ten rząd ma chyba jakiś wybitny wstręt do papieru" to ma być miej czy więcej papieru? Nie pasuje Wam masa zbędnych przepisów to OK ale ja nie słyszałem aby ktoś strajkował w związku z tym a co dziwne za tysiaka ta sama masa papierów już nie będzie przeszkadzać a zbędne przepisy juz nie będa zbędne?
  Przecież z tego wynika, że Wy już sami nie wiecie co chcecie choć Seneka twierdził, że nie chodzi tylko o pieniądze. To ustalmy o co chodzi a na końcu to wyceńmy, bo ciężko się wycenia cośczego nie wiadomo.

  To Was dotyczy kodeks pracy czy karta nauczyciela? Wynika z tego, że dla mnie jest inny kodeks pracy niż dla Was.
  popatrzmy na dział VII kodeksu pracy, jakiś skrypt do tego ? :-)))
  § 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.
  Art. 154. § 1. Wymiar urlopu wynosi:
  1) 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat;
  2) 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.
  1) Powtarzam ZNP to związek zawodowy zajmuje się pracownikami nie zmianami systemowymi (choć moim zdaniem to powinien związek robić) taki mamy system . Na razie jednak jest jak jest.
  2) Strajkują bo mało zarabiają. Po prostu walczą o swoje- co w tym dziwnego ?
  3) "Nas" obowiązuje kodeks pracy który jest w niewielkim stopniu przestrzegany. Pisząc "nas" mam na myśli budowlańców bo nie jestem nauczycielem. Lub tez "nas" jako pracowników sektora prywatnego.
 • 13oddział 22.04.2019 - 21:50
  Vivaldi napisał/a:
  Czyli wychodzi z tego, że jesteś z nauczycieli tych których jest mniejszość, nie jesteś pozorantem pracy i należy Ci się podwyżka. Tylko co w zamian za podwyżkę? Tzn pytanie nie do końca do Ciebie bowiem wychodzi na to, że pracujesz z przeświadczeniem społecznym i swoim zatem pytanie co zrobić i jak pozorantów zmusić do podobnej pracy? Dlaczego ZNP nie strajkował tak mocno aby zmienić system? Dlaczego nauczyciele nie wymusili na ZNP dobrych zmian systemowych? Dlaczego nie zmieniacie systemu jakości nauczania? Ale pierwszy raz ode mnie masz plusik. I taka mała dygresja: w nocy byłem ratować koło aby człowiek mógł wrócić jutro do pracy. Zapytałem kim jest z zawodu...... :-) nauczycielem (liceum na Śląsku), no i porozmawialiśmy trochę. Nie rozmawialiśmy o pieniądzach ale o tym, że jak on paradoksalnie potrzebuje pomocy to jestem, odwrotnie to tak nie zawsze działa. Z obu stron filozofowania trochę było, summa summarum on się zdziwił, że pracuje także w nocy a ja że on nie pracuje wtedy gdy trzeba :-) ale poszło generalnie na wesoło. Jakość nie jest nudna, każdy w mniejszym lub większym stopniu jej poszukuje.
  Ale skoro adwersarz marny ze mnie to szkoda się szczypać i za włosy targać.
  ZNP to związek zawodowy i jako związek zawodowy dba o pracowników. Podwyżki, prawo pracy, przepisy pracownicze itd. Ministerstwo ustala np.lektury, system nauczania , podręczniki itd. Teraz : Wyobrażasz sobie np. konsultacje wszystkich nauczycieli historii co do jednego podręcznika ? Nie wykonalne. Oczywiście gdyby szkoły miały większe autonomie to co innego ale program jest narzucany z góry. Związki zawodowe są zawalone biurokracją i masą zbędnych przepisów, niektórym to pasuje i jest podtrzymywany ten stan. A kodeks pracy odnosi się jedynie do budżetówki a i tam coraz częściej najmowane są firmy zewnętrzne.

Strajk w szkołach zawieszony. Matury odbędą się bez przeszkód. Protest wznowią we wrześniu

 • 13oddział 29.04.2019 - 19:08
  Viking napisał/a:
  Może to, że jeśli dadzą im podwyżki to wszystkim nam te pieniądze zabiorą?
  Wole dać nauczycielom niż na premię politykom. Za uczciwą pracę każdemu z nas należą się godziwe pieniądze. A do prywatnego nauczania, mój syn nie dostał się się do publicznego przedszkola i płacimy teraz 1000 zł miesięcznie., nie chce wiedzieć ile by kosztowała prywatna szkoła. I niech mi nikt nie mówi ze jakby szkolnictwo był prywatne to państwo by nas nie łupało podatkami.
 • 13oddział 28.04.2019 - 21:40
  Ja nie wiem co tak niektórych ludzi boli że ktoś walczy o podwyżkę a nie skomli, ucieka od razu do innej roboty, wieje za granicę czy korzysta z porady typu "zusz firmę" . Co do strajku- według mnie ZNP fatalnie przygotowało się do strajku (a mieli na to ponad pół roku !). Przede wszystkim kasa- nie zaczyna się strajku okupacyjnego jak nie ma się zaplecza finansowego przynajmniej na wypłaty przez dwa miesiące (kupa kasy ale no cóż), ulotki, pikiety, okupacje ministerstw, wsparcie innych związków itp. a nie tylko media bo to nie jasny przekaz, czytelna taktyka (np. idziemy za dwa dni na l4, wypisujemy oceny itd ) gdzie przeciwnik (rząd) mógł spokojnie się przygotować na odparcie ataku, brak przejęcia nauczycieli z łamistrajkowej "Solisdarności". Jak ZNP (głównie) wyciągnie z tego starcia wnioski i faktycznie przygotuje się na wrzesień to będzie prze ciekawie.

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 13oddział 06.04.2019 - 21:30
  Nie mają politycy na podwyżki proszę bardzo : zmniejszyć pensję posłom, senatorom, prezydentom miast, burmistrzom, radnym,. Odebrać nagrody, telefony służbowe, biura, auta i kierowców, darmowych asystentów i ochronę, prywatne kliniki, służbowe kolacyjki. Niech panowie szlachta wybrana wreszcie poczuje co to znaczy życie od pierwszego do pierwszego.

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 13oddział 23.03.2019 - 12:58
  System edukacji jest w naszym kraju kompletnie beznadziejny ale myślę że to zasługa polityków. Jestem za nauczycielami z dwóch powodów. Każdy z nas powinien godnie żyć ze swojej pracy, jeżeli nauczycielom brakuje do godnego życia pieniędzy to bardzo dobrze robią walczac o nie. Do wszystkich "zmień robotę" , "zausz firme" jak pracodawca nie ma na podwyżki niech zwija interes i zostanie pracownikiem jak minister nie ma na podwyżki niech idzie uczyć do szkoły. Drugie : sam byłem uczniem i przyznam szczerze że choćby za próbę wbijania tej niepotrzebnej wiedzy takim jak ja chciałbym naprawdę wielkich pieniędzy przy których owe 1000 zł to przysłowiowe "na waciki".

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 13oddział 09.03.2019 - 18:16
  Może pana burmistrza to zaszokować ale "układy" istniały, istnieja i istnieć bedą. od mikro (rodzinnych, przyjacielskich) po makro (polityka globalna). Teraz pewnie wprowadzi Pan swój układ. tak to działa. Zapewniwnią Pana nie ufam bo wybrał sobie Pan najgorszy moim zdaniem zawód- polityk a żaden polityk nie zasłużył jeszcze na moje zaufanie.

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

 • 13oddział 06.03.2019 - 21:26
  Seneka napisał/a:
  Że szkołą różnie bywało. Zawsze może być lepsza. Jedność to mit. A jednorodność to nie mit? Zamiast koegzystencji walka o byt. Może jednak cywilizować, ewangelizować czy poprawność polityczną choćby lewacką trawić.
  Ze szkołą zawsze było tak samo- państwo, religia czy grupa wyznaniowe przedstawiała tylko swoją wizję świata. Jedność, jednorodność, jak zwał tak zwał. Nie walka o byt a raczej próby narzucania innym własnej nieomylnej wizji- szczególnie religijnej (a propos ewangelizacji :). Ważny a przeoczony wątek w tym artykule- seksualność dzieci, młodzieży tu szkoła nie jest moim zdaniem odpowiednia ale z drugiej strony jak rodzice nie umieją o sprawach seksualności rozmawiać z swoimi dziećmi. ciężki i delikatny temat a moim zdaniem ważniejszy niż muzułmanie w Anglii.
 • 13oddział 06.03.2019 - 18:57
  Dwie rzeczy : Szkoła od zawsze nie próbowała nawet uczyć a jedynie tresuje (w rożnych kierunkach w zależności os opcji politycznej lub sytuacji w danym państwie ), dwa : Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo, kraj, naród nie podzielony na grupy- jedność to mit .

Dobczyce:Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

 • 13oddział 03.03.2019 - 10:49
  Sam zarzut to po prostu mistrzostwo - "nie zapewniła bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniom " (Monty Python w całej swej klasie lub raczej Lenin - dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf). Ewidentna i bezczelna zmiana układu- rozwalić stary i wprowadzić swoich kolesi . Nic nowego bo każda ekipa rządzaca tak robi ale sposób wybitnie bezczelny.

Żołnierze Wyklęci w Myślenicach

 • 13oddział 03.03.2019 - 10:40
  Problemem nie są owi żołnierze - problem jest to jak patrzymy na historie. kolejni męczennicy którzy są wznoszeni na ołtarze a tak naprawdę nie tylko ponieśli klęskę ale nawet nie mieli szans na zwycięstwo. Z historii trzeba wyciągać wnioski a nie ja bezmyślnie czcić.

"Pozbyła się problemu". Inspektorzy KTOZ odebrali psa mieszkance gminy Sułkowice

 • 13oddział 23.02.2019 - 11:10
  seba napisał/a:
  Też mi się tak wydaje kobieta nie biła tego psa i zapewniła mu takie schronienie na jakie ja było stać zamiast pisać głupoty trzeba było pomoc tej kobiecie dalej uważam że pies to tylko zwierzę A życie ludzkie jest ważniejsze pies miał dach nad głową z głodu przez te kilka lat nie zdechł czyli był karmiony A woda w misce mogła teraz zamarznac w końcu jest zima .Pozdrawiam osoby które na tyle Kochają zwierzęta że dokarmiaja na osiedlach i rynkach gołębie które sa roznosicielami chorób i fabryka go×*a.
  Dorosłośc to nie skończone 18 lat czy posiadanie czegoś . Dorosłość to odpowiedzialność. Ot- nie lubię zwierząt, nie mam warunków czy nie potrafię się nimi zająć nie biorę na siebie takiej odpowiedzialności. Tak proste że aż głupie.

Średnia,dziki-dwa żarciki

 • 13oddział 21.01.2019 - 13:35
  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  Krytykuj, wyrażają swoją opinię, ale nie próbuj pouczać innych.
  I to właśnie robię .
 • 13oddział 21.01.2019 - 11:01
  ZdolnaZDolnego napisał/a:
  Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, bo przepieprzysz całe wieprze:)
  Nie pieprzmy też my na ten temat, skoro żadne z nas ani leśnikiem, ani inspektorem sanepidu nie jest.
  Niech się tym zajmą mądrzejsi od nas, najgorzej to kompetencje pyskówką nadrabiać...
  No tak , nie jesteśmy politykami to nie możemy się na temat polityki wypowiadać, np. nie jesteśmy rolnikami więc nie możemy się wypowiadać na temat warzyw, narkomanami - na temat narkotyków itd. super podejście. Oczywiście jest wolność (jeszcze ) słowa więc możesz śmiało się nie wypowiadać :) p.s Minister środowiska ma wykształcenie matematyczne to po co się wypowiada na temat środowiska (a raczej co on tam w ogóle robi) ?
 • 13oddział 20.01.2019 - 19:30
  Blady strach padł na wieprze
  Dziki są chore !
  Gdy któryś podejdzie pod sejm
  Będziemy stracone !

  Już puszcze co ma milon lat
  kornik o mało nie przeżarł
  lecz tu idzie o nasze życie
  Trza szybko ubić zwierza.

  Huk, krew , morderczy szał
  ruszyła zabójcza maszyna
  zniszczmy wszystko
  co przyrodą się zwie
  zostawmy tylko Rydza.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Myślenicach: Motosport wystawia na aukcję zabytkowy samochód

 • 13oddział 07.01.2019 - 12:19
  Sytuacja jest prosta- zbiórka jest dobrowolna polega to na tym że jak chcesz dajesz pieniążka jak nie chcesz nie dajesz. Co do uczciwości: Miłościwie nam panująca władza chce zniszczyć WOŚP od letniego festiwalu, wszelakich najazdów kontroli, zabranianie różnym służbą brania udziału po cenzurę "serduszek" w TVP. Gdyby było coś nie uczciwego siepacze Ziobry by już dopadły swe ofiary. Dla mnie ów paradoks to najlepsza reklama. Jeżeli o mnie chodzi: jak co roku z dumą wrzucę do puchy cząstkę moich uczciwie i ciężko zarobionych pieniędzy.

KOD - Komitet Obrony Demokracji

 • 13oddział 10.09.2018 - 16:04
  Poważnie rzecz biorąc to fanatyzm przeciwników i zwolenników jakiejkolwiek partii w Polsce jest dla mnie przerażający. Jak już ktoś obierze jedynie słuszną drogę to nie ma przebacz : Racje ma partia X i jej prezes, przewodniczący czy jakiś inny super wódz. Wszystko co robi nasza partia jest piękne i święte. Partia broni, Partia radzi , Partia nigdy cie nie zdradzi.

Wybory Samorządowe 2018: Czy do podjęcia decyzji potrzebna jest debata wyborcza?

 • 13oddział 25.08.2018 - 12:05
  Ja jestem przeciwny debacie. Spotkają się , naobiecują , może pokłócą, może jakieś wyzwiska a po wyborach (nie ważne kto je wygra) i tak będą robić swoje biznesy mając gdzieś wyborców. Bardziej byłbym za starciem bokserskim w cywilizowany sposób 10 rund, ring, sędzia główny bez bocznych "punktujących". Ring na rynku, gong i jedziemy z tematem.

Niedawno obchodziło 25 lecie. Tak schronisko na Kudłaczach widzą turyści [WIDEO]

 • 13oddział 04.08.2018 - 17:46
  W schronisku bywałem parokrotnie. Fajne imprezy, raz trafiłem na pokaz slajdów jakiegoś alpinisty (czy himalaisty). Jakieś trzy lata temu wyruszyliśmy w dobrym składzie (My- lokalna ekipa plus brygada ze ślunska) na wycieczkę na Kudłacze, coby hanysom pokazać trochę "gór". Zwyczajowo nazbieraliśmy patyków i zamierzaliśmy rozpalić ognisko lecz okazało się że jest to niemożliwe. Miejsce na ognisko trzeba wcześniej wynająć a drewno kupić w schronisku. Po za tym musimy opuścić miejsce bo za kilka godzin będzie w schronisku impreza panieńska. Nazwa "Schronisko" określające to miejsce powinno zniknąć - proponuje nazwę "Płatnisko" . Nie mam pojęcia czy dotuje to schronisko państwo czy jest prywatne. Teraz wolę iść na Suchą Polanę i tam sobie ognisko rozpalić.

B...ex - Stróża??

Krzywaczka: Pięć rodzin z Donbasu zamieszka w budynku starego przedszkola

 • 13oddział 23.07.2018 - 23:28
  Mój brat siedzi w Londynie, szwagier w Szkocji, kuzynka w Nowej Zelandii, druga kuzynka w Kanadzie, sąsiad w Norwegii, kumple pracują w Niemczech, Katarze, Azerbejdżanie, we Włoszech, Rosji, Malezjii, Szwecji, Norwegi, Irlandii (jednej i drugiej), Meksyku i w wielu innych krajach na całym świecie. Żyją, mieszkają, pracują , wychowują dzieci itd. Nie wyjechali bo była tutaj wojna, głód, prześladowania etniczne , religijne czy polityczne, skrajne ubóstwo czy jakaś katastrofa- wyjechali za lepszym, godniejszym życiem. We mnie nie ma za grosz patriotyzmu- jestem Polakiem ale nie mam zamiaru być dumny z tego powodu bo po prostu nie miałem na to wpływu. Miałem kilka propozycji wyjazdu ale jakoś dobrze się czuje jak muszę się nieraz poszarpać z rzeczywistością by "dożyć do pierwszego"- taka natura cóż zrobić. Moim zdaniem jeżeli ktoś chce w tym kraju mieszkać , pracować uczciwie i wychowywać dzieciaki to czy jest z Ukrainy, Nigerii, Panamy,Hiszpanii, czy jest katolikiem, muzułmaninem, wyznawca Vodoo czy Mormonem, czy ma piegi, zielone oczy, cztery palce u lewej stopy czy odstające ucho nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Bo bardzo chciałbym by ludzie o których pisze na początku także dobrze się czuli gdziekolwiek pojadą i się osiedlą.

Spotkania z Folklorem: Od tygodnia bawimy się z artystami z całego świata

 • 13oddział 15.07.2018 - 19:35
  Moim zdaniem fajna impreza . Warto zobaczyć jak wyglądają zwyczaje innych kultur "na żywo" a nie tylko jak przedstawia ich np. telewizja. Ot coś takiego nowego między gapieniem się w ekran a kiełbachą na festynie (czy to wiejskim czy miejskim).
  p.s. Gdzie tu multi-kulti ? nie mam pojęcia. No chyba że jak np. "Ziemia Myślenicka " pojedzie na występy np. do Chin to też multi-kulti ? Totalna głupota.

Harbutowice: Pamięć o konfederatach uczcili w leśnym sanktuarium

 • 13oddział 07.06.2018 - 22:21
  Przede wszystkim to historię trzeba znać .
  Na pohybel idiotą.

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • 13oddział 26.03.2018 - 22:04
  "Gdy byłem dzieckiem chciałem być Bogiem teraz dorosłem i mam o wiele większe ambicje"

Weronika Muniak wróciła do domu. Jej poszukiwania trwały od 3 tygodni

 • 13oddział 25.03.2018 - 21:26
  kcroot napisał/a:
  Malatesta13, to niezły trolololo :)
  Tyle że ja tak naprawdę sądzę. aferę wszyscy zrobili taką jakby panienka kogoś zaciukała, poćwiartowała i zwiała z milionem dolarów a ona zwiała z domu jak zapewne koło tysiąca nastolatków w tym kraju rocznie. Znalazła się i fajnie że nie pływająca sztywno w Rabie, w szpitalu np. w śpiączce , na odwyku w Monarze czy na komisariacie oskarżona o jakieś przestępstwo.
Pokaż więcej komentarzy