irussus

Droginia: Wieża widokowa stanie na końcu ścieżki rowerowo-biegowej

 • 23.06.2018 - 13:07
  idefix napisał/a:
  Za te pieniądze można by wykonać brakujący chodnik między Trzemeśnią a Porębą lub w stronę Zasani. Grunt to spełnić ostatnie fanaberie burmistrza słowa krytyki pójdą na nowego (starego) burmistrza.
  Na zebraniu wiejskim w Trzemeśni, 4 lata temu, cała świta (Burmistrz, Kęsek, Dąbrowski K, Dąbrowski J i reszta wiejskich obiecywaczy) zapewniali, że projekt chodnika w Trzemeśni skrzyżowanie ku Zasani jest, kwestia formalności co do budowy. Miał być przygotowany projekt chodnika w Trzemeśni wydłużenie ku Porębie. Efekt? Mamy Muzeum Niepodległości w Myślenicach, nowe, bardzo funkcjonalne przedsięwzięcie. To nas różni od zachodu, właśnie to. Radny Dąbrowski J, jak chodził skrajem drogi bez chodnika do pracy przed kadencja, tak chodzi nadal.
  Chciałbym, aby w końcu wieś wystawiła rachunek tym... działaczom społecznym z bożej łaski.

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 11.05.2018 - 7:39
  Stan ścieżek, dróg w lasach Myślenickich po wycinkach jest.... albo można stwierdzić że ich niema - przykład kamiennika. Niestety być może to będzie jedyna skuteczna forma przemieszczenia się po lesie. Wszędzie gałęzie, koleiny po maszynach.
  Żadnych inwestycji w rejonie szlaków, tras turystycznych czy atrakcji turystycznych, dla porównania przykład Gorc i zaplecza do turystyki jaki tam stworzono. Tutaj las to źródło dochodu dla Nadleśnictwa Myślenice, teraz i dla Policji :) a wszystko pod jakże dobrym i znanym hasłem ochrony natury. Zapraszam na kamiennik od strony trzemeśni, Zasani - zobaczycie ochronę natury w postaci totalnego rozpierdzielu dróg, drzew. Pttk myślenice śpi i cieszy się z liczby członków na rocznej imprezie i tyle.

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

 • 06.05.2018 - 10:06
  Dla własnego bezpieczeństwa strażacy powinni używać rękawiczek.

Ranking: Które kluby z powiatu mają najzdolniejszą młodzież?

 • 13.01.2018 - 18:11
  Lukaszz napisał/a:
  Nie podoba mi się ten artykuł.. Rankingowanie zdolności jest NIEETYCZNE.
  Rankingujmy jeszcze poziom patriotyzmu, wiary czy inteligencji. Dzielmy zaraz dzieci na lepsze i gorsze !

  Młodzież może być zdolna niezależnie od barw a przynależność do klubów jest często przypadkowa i uzależniona najczęściej od miejsca zamieszkania. Ilu rodziców z powiatu, wozi swoje zdolne dzieci do klubów z Krakowa ? Znikoma.

  Poza tym, to dzieci. Dajmy się im nacieszyć dobrą zabawą, a nie uczmy rywalizować o pozycję od najmłodszych lat.

  Takie artykuły nie powinny być w ogóle publikowane. Jaką wartość one wnoszą ?
  Nie zgodzę się z Tobą.
  Gdzie tutaj jest kategoryzowanie zdolności? czy tylko dzieci zdolne uczęszczają do klubów, organizacji sportowych? Nie. Z niejednego przeciętniaka zrobiono gwiazdę. Czytaj tytułu między wierszami.
  Dzięki taki danym wiemy, że taki a nie inny klub ma solidną bazę trenerską, zaplecze, nastawienie na szkolenie a nie miesięczną opłatę.
  Jeżeli rodzic, ma porównanie i może wysłać dziecko do przeciętnego klubu, który tylko z afisza jest na szprycowany trenerami z okładek (jak często z Karate) czy do solidnego klubu który ma renomę nie jednego sezonu... to dzięki powyższym statystyką ma jakąś wiedzę i postąpi wg własnych możliwości.
  Nie możemy rankingować jakości szkoły za nauczanie - to jest sprawa dyskusyjna, ale możemy rankingować: jej organizacje, nastawienie do ucznia, organizację zajęć poza lekcyjnych, współpracę z rodzicami itd... i nie rzucajmy się na wszystko że to nieetyczne, co dobre, należy podkreślić.

13. 12. 2017r. Msza za Ojczyznę w kościele a KOD pali na rynku koksownik

 • 17.12.2017 - 20:30
  Sradowazy napisał/a:
  O proszę, i mamy potwierdzenie moich wcześniejszych słów! Teraz nagle okazało się że to ja teoretyk a ty praktyk! Dochodzi jeszcze ocena kogoś po nicku oraz po słowach! Po prostu mistrz!Brawo ty! Powiedz mi w takim razie kolego, co twój tekst o strasznych rzeczach i tzw. braku pozbierania się... bla bla bla itd wniosło do dyskusji? Czekam na oświecenie. Ja teoretyk...hahaha
  No tak, skoro w praktyce nic, to w teorii dużo. Już wcześniej ci to napisałem.
  Gdybyś był taki mądry, za jakiego chcesz mieć posłuch, to nie wziąłbyś udziału w tym śmieceniu forum. A tak... no jest jak jest. Bez odbioru.
 • 17.12.2017 - 19:38
  Nie wiem, ja tam rozumiem, już ci dowiodłem, że tobie nie idzie.
  Gimbazja? jak się patrzę na twój nick..hmm, znowu teoretyzujesz...
  Nie ja zacząłem tą smutną zabawę, ty.. smutnym, dyskredytującym komentarzem.
  Tutaj można wylać wszystko... ale to też pokazuje kim jesteś, teoretyku.
 • 17.12.2017 - 17:21
  Sradowazy napisał/a:
  Wystarczy że wiem, że nic nie wiesz. Praktyka, nie teoria...
  Czyli jednak z tym alko coś miałeś, weź się określ bo sam sobie zaprzeczasz..raz mnie pouczasz co zrobić, tudzież nie pić, potem twierdzisz, że w sumie to się nie znasz.. potem stwierdzasz, że jednak masz doświadczenie poparte praktyką. Pytam się jakie? Jakie masz doświadczenie aby mnie pouczać co ze sobą robić? co masz w sobie poza..... pustymi farmazonami?
 • 17.12.2017 - 15:47
  Sradowazy napisał/a:
  Fakt, nie znam ciebie, twojej matki czy ojca, więc mogę nie znać tematu. Nie trzeba też być fachowcem, żeby wiedzieć co zrobić, by móc się "podnieść"... Odnośnie "szydzenia", to przeczytaj koleś swoje wypociny, od których wszystko się zaczęło!
  Nie pisałem o swoich rodzicach :), nawet tego nie wyłapałeś. Nie teoretyzuj tyle, bo nic nie wiesz.
 • 17.12.2017 - 11:32
  Sradowazy napisał/a:
  Błąd, ja niestety nie jestem MONAR-u, musisz szukać pomocy gdzie indziej. Podziękowania absolutnie niezasłużone.
  Skoro nie jesteś z Monaru, to skąd znasz ten problem? z ulicy?ojciec, czy matka?
  Skoro nie znasz tematu, nie możesz pomóc, to nie udzielaj porad, nie dyskredytuj i nie szydź,bo sam jesteś teoretykiem społecznym.
 • 16.12.2017 - 22:40
  Sradowazy napisał/a:
  Przestań pić, będzie łatwiej...
  Dziękuję mistrzu. Przynajmniej wiemy, co jest twoim konikiem i jakie masz doświadczenia społeczne. Wezmę do siebie głęboko twoją sugestię, jest bezcenna. Dziękuję.
 • 14.12.2017 - 17:55
  straszne rzeczy, nie wiem, jak się teraz pozbierać... no nie wiem.

Aktualności z Trzemeśni

 • 04.12.2017 - 12:58
  A jaka firma prowadzi obecne remonty przy ośrodku zdrowia, wie ktoś? bo z tego co plotki głoszą, to będzie wszystko wiadomo, czemu to służy...

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • 26.11.2017 - 18:02
  Rutger napisał/a:
  irssus ty za to tak porywasz tłum tym swoim marksistowskim manifestem że widać to szczególnie w sondażu

  Tak, każdy zasługuje na dzień wolny 49% na TAK

  No ale co innego irssus ci pozostało jak tylko ujadać bo ludzie którzy ciężko pracują i w porównaniu do ciebie mają jakieś wartości takie manifesty jak twoje mają głęboko w d..up..ie.

  Obecna władza , solidarność i ludzie z wartościami czy tobie się to podoba czy nie , chcą wolnych niedziel. Chwała im za to!
  Wolnych niedziel, tak jestem 100% za, ale w imię własnych wartości, własnego wyboru, nie w imię biblii, katoli, księdza pedofila czy papieża z Lamborghini.
  Sondaż. Brawo ty za źródło twych wartości :) jakże to opiniodawcze, do kieliszka a jakże.
  Poza tym nie wiesz jak pracuje, nie pij do mnie, zachowaj kulturę. Tak? w biblii jest dużo o miłowaniu bliźniego, już nie pamiętasz?
 • 26.11.2017 - 16:38
  Rutger napisał/a:
  A czy nie miały miejsca takie dantejskie , niewolnicze sceny: jak kobiety w supermarketach w dni powszednie i w niedziele musiały ubierać pampersy bo przez kilka godzin nie wolno było im opuścić kasy!!! I to jest właśnie ta wolność i demokracja o której tak mówi osobnik ''irssus''
  Rutger napisał/a:
  A czy nie miały miejsca takie dantejskie , niewolnicze sceny: jak kobiety w supermarketach w dni powszednie i w niedziele musiały ubierać pampersy bo przez kilka godzin nie wolno było im opuścić kasy!!! I to jest właśnie ta wolność i demokracja o której tak mówi osobnik ''irssus''
  Osobnik...pełen szacunku z biblii

  Zanim mnie zacytujesz, przemyśl sens tego co chcesz napisać. Nie myśl ze porwiesz tlumy swoją retoryką peło, wartosci religijnych i calej reszty morałów i pustych frazesów. Piszesz o dyrdymałach i krytykujesz rzeczywistość względem wyidealizowanych kościelnych prawości które były w średniowieczu, aleludzkość poszła dalej- haloo, poza takimi jak ty. Roznica jest taka, ze w demokracji te kobiety maja wybor pracy. W kraju nakazowym, nie bedzie to incydentalne zdarzenie z tymi pieluchami, tylko warunek pracy. W imie boga, wartosci i rodziny. Cos kosztem czegoś.
  Mam zejsc do twojego poziomu i przeliczyc niedzielne stawki chrztu? Bez opodatkowania, bez nadzoru? Kler też robi zakupy w niedzielę ale cii, nie wygodne. Typowe zachowanie katola...popieprzyc frazesy, powolac sie na ksiege milosci i boga...swoje zrobić.
 • 26.11.2017 - 14:57
  Rutger napisał/a:
  Dzisiaj widać jak przez te ostatnie lata , dla kogo była stworzona ta demokracja i wolność. A więc dla byłych komunistów , dla ateistów , sb'eków , mafiosów , konfidentów , anty-polaków , tęczowych , - którzy to oni mieli być panami opływającymi w kasie a reszta społeczeństwa niewolnikami która za jałmużnę nawet w niedziele musi harować nie mając czasu dla Boga i własnej rodziny i odpoczynku.

  Wolność - to Bóg , Honor , Rodzina , Ojczyzna

  Niewolnictwo - to fałszywa lewacko-liberalna demokracja z pod znaku PełO-ZŁO
  W końcu pokazałeś niskie loty. Na takich jak ty, my pracujemy.
 • 26.11.2017 - 14:17
  Rutger napisał/a:
  Od początku powstania naszego kraju Polska jest państwem Chrześcijańskim i wyznaje pewne wartości i zasady które zawarte są w świętej księdze jakim jest Pismo Święte. Większość społeczeństwa bo około 90% to katolicy. Tak więc dla większości z nas Niedziela to dzień Święty oddany dla takich wartości jak Bóg i Rodzina a nie ''sklep'' A mniejszości lewackiej jak się to nie podoba to niech jedzie na zachód np: do Niemiec czy Austrii ,')
  Polska jest krajem demokratycznym. Chrześcijaństwo, lewacy, wartości bla bla bla.
  Czy dziecku w Somali powiesz, że sorry, jak ci się nie podoba głód, to na zachód? bo się urodziłeś w biednym kraju? głupie, jak twoje tezy.
  Nasze pokolenia przez lata walczyły o wolność, słowa, decyzji wyboru. Kończy się komunizm..czy to jakiś aforyzm?, bo skończył się lata temu.
  Pytanie, na co tak spuścizna przodków idzie? z deszczu pod rynnę?
  Średniowiecze już było, widać Polska chrześcijańska musi pokazać tej złej europie, że wolność po chrześcijańsku to obowiązki i ograniczenia, ale klecha w niedzielę, jest ważniejszy.
  Polak biedny, Polak dumny.
 • 26.11.2017 - 13:40
  Rutger napisał/a:
  Pamiętaj aby dzień Święty Święcić
  Niedziela to czas dla Boga Rodziny i Odpoczynku!

  Komunizm powoli umiera!
  Masz na myśli, że na tacę więcej spłynie, zamiast tego co wydano w sklepie?
  Kto chciał iść do sklepu, szedł, kto nie chciał nie.
  Jest wiele zawodów które wymagają poświęcenia i pracuje się w dni wolne.
  Nie wiem, czy społeczeństwo to jakiś niedorozwój aby go określać zakazami i nakazami... w imię boga i rodziny rzecz jasna?! Żal.
  Czy ktoś spędza dzień wolny (nie piszę o bogu bo to jest sprawa etyki i wartości indywidualnych) w galerii, w górach czy przed telewizorem, jest kwestią wyboru.
  Teraz będzie to .... sprawą ograniczeń i nakazów.

Który dostawca internetu?

 • 02.11.2016 - 19:15
  Korzysta ktoś może z Inet radiowego lącza w okolicy Trzemeśni, Łęk? chętnie usłyszę opinie na ich temat, tudzież, prędkość realną jaką można mieć po wykupieniu abonamentu na 10mb download.
  Z góry dzięki
 • 13.10.2016 - 18:35
  wlodek1960
  ten sam problem, probowałem wczoraj sie dodzwonic do goscia ktory jeździ i zakłada sieci w ich firmie, ale nie odbiera.
  Dzisiaj internet w Trzemeśni jest, ale prędkość to jakieś 100kb albo go nie ma.
  Zastanawiam się nad tym co by ich olać. Fakturę za ten miesiąc zapłace proporcjonalnie do dni w których był internet, a co.

Organy w Trzemeśni

 • 15.10.2016 - 8:16
  I się porobiło w Trzemeśni.
  Organista zagrał kilka niesztampowych utworów (zamiast nidzielnych klepanek) - np coś z Bacha i tępy lud w uderzeniu ze sztuką stwierdził, że diabeł przemówił.
  Tej wsi i tak nic nie uratuje.

Chętni na rower

 • 06.10.2016 - 13:13
  Cześć.
  margolcia_
  Wszystko zależy w który kierunek idziesz: szosa, cross country czy xt...czy mieszanka - temat rzeka.
  Na razie pytanie zadałaś w stylu, że chcesz kopić auto, ale nie wiesz jakie.

  Kolega słusznie poleca dobosza, można tam sprawdzić rozmiar i porównać sobie modele - jest dużo i to rowery z górnej półki.
  Niestety mają ciśnienie na konkretne modele sezonowe i rowery tam są drogie, serwis taki siaki.
  Do sprawdzenia ok.
  Są sklepy internetowe, które są tańsze, jeżeli poświęcisz chwile, posprawdzasz co chcesz, to zakup modelu jest czystą formalnością w danym rozmiarze właśnie online - zaoszczędzisz parę setek.
  Teraz już jest ostatnia szansa na modele 2016 które się wyprzedają, są też już modele 2017.
  Powodzenia

Światowe Dni Młodzieży

 • 24.07.2016 - 22:11
  Witam.
  Tak zupełnie na marginesie zastanawia mnie fakt, dlaczego o tym, że udział w ŚDM jest płatny - słono w mojej opinii jeżeli dotyczy młodzieży - dowiadujemy się z .. mediów?!
  W kościele w Trzemeśni księża prawili kazania i zapowiedzi swego czasu od połowy roku - ani słowem o stawkach... było dużo prośb o przyjęcie uczestników zwłaszcza z niemiec w domach - oczywiście za darmo.

Ruch uliczny w Myślenicach

 • 14.07.2016 - 18:21
  GroGu napisał/a:
  Kurcze, most w Osieczanach - rozwalona barierka
  krakuska szukała pokemona pod mostem

Czy uprawianie sportu w okolicznych lasach jest bezpieczne?

 • 02.04.2016 - 17:31
  Biegam i jeżdżę na rowerze po okolicznych lasach regularnie od lat. Problemem nie są dzikie zwierzęta (widuję generalnie sarny, koziołki) tylko kochane pieski, które spuszczone przez właścicieli na samopas robią co chcą. Ostatnio taki mnie zaatakował, dobrze że i są kamienie, patyki itd.
  I to jest problem, bo ludzie generalnie z niższego sortu umysłowego regularnie wypełniają trasy ze swoją psią rodziną.
  Tak jest np w okolicach kudłaczy i Poręby.
  Inny problemem jest niedbalstwo - las jak np Kamiennik jest okropnie zaniedbany, drogi rozjeżdżone przez maszyny leśne, brak porządku po pracach ze ściąganiem i wycinką drzewa, wszędzie walające się gałęzie.
  Ogólnie w lasach i na drogach leśnych generalnie widać brak porządku, nie dba nadleśnictwo o turystykę, przykładem jest wieczne ogłoszenie o zakazie wstępu na trasie z Poręby na suchą polanę, czy ktoś z was tamtędy nie szedł? :)

Przekształcanie działek

 • 29.03.2016 - 20:20
  Plan to jedno, a czy twoja działka zostanie przekształcona wg planu to drugie. Jeżeli koliduje to z ogólnie przyjętą wizją projektanta, to nawet plan ci nie pomoże. Sprawdź obecne linie zabudowy M1.

  Zasań w tym roku doczeka się planu, mamy 2016r. Obecny - obowiązujący "stary" plan jest z 2002r. Zatem ile czekali mieszkańcy? 14 lat - zakładając, że projekt zostanie przyjęty przez wojewodę w 2016r. 14 lat!

Myślenice: O polityce prorodzinnej i programie 500plus z posłem Szlachetką

 • 25.02.2016 - 18:06
  albert7575 napisał/a:
  a czepiaj ze sie tych co rzadzili 8 lat i ich za dwie kadencje rozliczaj z tego co zrobili,a nie rozliczaj rzadu za pierwsze 100 dni,gdyby nie te wasze awantury z bieganiem do Parlamentu Europejskiego byc moze zdarzyli by w te 100 dni zrobic co zaplanowali
  Gdyby rzadziło PO to badz pewny ze bez debaty publicznej juz by przegłosowali wiek emerytalny na 72 lata
  słowa J Rostowskiego w RMF na pytanie dziennikarza czy podniesą wiek emerytalny..." to najbardziej prymitywny sposób na przeprowadzenie reformy ZUS i emerytur,to tak jakby wykonywać operacje chirurgiczną siekierą a nie skalpelem" a trzy miesiace później jak było wszyscy pamietają
  Najwieksze otwarcia PO
  -otwarcie obwodnicy Inowrocławia na której nawet jeszcze nie trwaja żadne prace
  -otwarcie zapory w Świnnej Porebie na której ukończenie nie ma jeszcze pieniedzy....
  dlaczego nikt jeszcze nie rozliczył POwców,oni dalej pchają sie do sejmu,

  a co do 500....,napisz ile PO dalo na polityke prorodzina,chyba tylko to ze obcieli zasilki pielegnacyjne....
  o kim ty napiszesz gdy ci zabraknie PO? zawsze zostaje historia.
  PO była i się skończyła, dlaczego, napisałeś powyżej.
  Ale prawda jest gorsza - znaczy przyszłość, bo PIS nie jest lepsza, dotrzymuje tak obietnice, jak każda inna partia - w kampani wyborczej.

  Przestańcie być dziecinni, polityka jest dla naiwnych, nawinym jest wyborca, polityk jest tylko sprytnym manipulatorem. On z tego ma kasę , wy? cietrzewcie się jak koty w lutym.

  Ja chciałem się dowiedzieć czy Pan Poseł wykładając tematykę prorodzinną kiedykolwiek zamoczył wcześniej, i chyba nie.... chociaż nie wiem co się działo w zachrystii.
 • 24.02.2016 - 13:18
  A nie zgodzę się.
  Myślę, że Pan poseł przede wszystkim powinien mieć praktyczne przygotowanie do wystąpienia. Teoretyzować każdy może, gadać (trochę lepiej, trochę gorzej) też. Dlatego pytam, czy Pan poseł, wykładając program prorodzinny wie właściwie o czym mówi?
 • 24.02.2016 - 8:59
  Witam.
  Czy Pan poseł ma dzieci? żonę? jakoś nie mogę znaleźć tych informacji.
  Pozdrawiam

GALERIA MYŚLENICKA

Krzywaczka: Czy zamieszkają tu Polacy z Ukrainy?

 • 20.01.2016 - 9:36
  Truskaweczka napisał/a:
  Przecież to zebranie było z pół roku temu i teraz o tym piszą? Niech żyje refleks....
  W sierpniu w kurtkach zimowych? eee coś chyba kręcisz.
Pokaż więcej komentarzy