irussus

Nachalna kampania Jakiego

 • Dzisiaj 18:28
  Witam.
  Czy ktoś może wie, kto odpowiada za plakatowanie kandydata do euro parlamentu p. Jakiego w okolic Myślenic? ktoś powiesił plakat na mojej działce, bez pytania czy jakiegokolwiek kontaktu. Plakat na słupie, jeszcze użyto drabiny, zatem świadomie i z rozwagą.
  Prosze o ew. priv, bo nikt nic nie wie a za usunięcie mogę dostać nawet mandat :)

Myślenice: Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28.03.2019 - 7:40
  Dobra decyzja. Miałem z tym Panem do czynienia. Jak góra zagra tak Pan Lemaniak zatańczy. Naturalna kolej rzeczy.

Chełm droga

 • 08.03.2019 - 8:01
  Czy tam dalej obowiązuje zakaz ruchu poza mieszkańcami Chełma?

Turystka piesza, funkcja PTTK Lubomir i Nadleśnictwa Myślenice.

 • 25.02.2019 - 13:40
  Cześć.
  Ostatnio miałem przyjemność poświęcić trochę czasu i odwiedzić naszej rodzime zakątki górskie jakże piękne i urodziwe pasma Lubomira (podobno Beskid makowski) oraz Beskidu wyspowego na terenie ziemi Myślenickiej.
  To co mnie zastanawia, to taki dziwny brak chęci do zrobienia czegoś, co rzeczywiście mogłoby wpłynąć realnie na turystykę krajoznawczą w naszej okolicy.
  Rowerem przemierzyłem wielokrotnie Chełm, Kudłacze, kamiennik, okolice Kornatkę. Pieszo od Koskowej góry po Luboń i tak by wymieniać.
  Jak ktoś lubi oglądać drzewa - oczywiście fajnie, super, ale brakuje czegoś więcej, czegoś co zrobiły gorce: wieże widokowe, online kamery, trasy skiturowe i rowerowe. Beskid wyspowy, piękna i kultowa wieża na Mogielicy, beskid sądecki ma Radziejową i Obidzę. Limanowa paproć, wieżę na Jawożu gdzie są przepiękne wschody słońca i panorama tatr.
  U nas? wieża na Chełmie która jest otwarta lub zamknięta nie wiadomo na jakiej zasadzie.
  Co czuje człowiek kiedy słyszy obserwatorium na Lubomirze? żę coś zobaczy i i zobaczysz :)
  Nasze lasy są zniszczone jak na przykładu kamiennik, przez maszyny, nowe drogi i wycinki drzew. Dlaczego Panowie działacze z nadleśnictwa i wszelkich organizacji turystycznych, nie wytną tych drzew albo nie wykonają projektu widokowego co by pokazać naszą piękną okolicę z innej perspektywy?
  Na kamienniku była wieża widokowa - się rozpadła parędziesiąt lat temu i cisza.
  Mam wrażenie że pomimo wielkiej polityki turystycznej w naszej okolicy, las i możliwości stanęły dawno na etapie wieńczenia biegów, memoriałów i wspomnień historycznych. Czy tylko o to chodzi?
  Czytałem że w Gorcach, obrońcy przyrody bębnili, że wieże widokowe zniszczą las, szlaki że hoho armagedon będzie. Tak się nie stało:
  https://www.youtube.com/watch?v=eIvRDVyB5LE
  Może narzekam, ale nie widzę, żadnych konkretnych zmian w tym temacie, może co najwyżej odmalowanie szlaków turystycznych.
  Wyobraźcie sobie wieżę na Luboniu, Lubomirze czy Łysinie (powiększenie i ogólne udostępnienie tej na Chełmie) i jeszcze mamy Trupielca koło Zasani lub coś z Wiśniowej? jest wiele możliwości, tyle lat i nic....
  Jedynie co nam zostaje to podziwianie widoków z polany pod Kudłaczami na prywatnej posesji parkingu.
  Pozdrawiam

Osieczany: Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 13.02.2019 - 12:10
  Trochę to jest żałosne, że do spraw oczywistych trzeba debatować. Myślenice stać było na muzeum niepodległości czy nową nawierzchnię na rynku - były decyzje a nie debaty a skala finansowania :) - nie stać o podstawowe elementy bezpieczeństwa. Już jest po wyborach a dalej jakby zarzucano nas kiełbasą o debatach, to są rzeczy które się po prostu wykonuje a nie o których debatuje.

Policjanci się wycwanili, teraz mierzą prędkość „kaskadowo”. Co to oznacza dla kierowców?

 • 09.01.2019 - 12:58
  To może policja kaskadowo zacznie rozładowywać korki, choćby na zakopiance.

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” wstępują do Wojsk Obrony Terytorialnej

 • 20.12.2018 - 17:37
  Zawsze lepsze to niż picie piwa przed tv po pracy, ale mimo wszystko mam nadzieję, że na to nie idą pieniądze z mojego podatku dochodowego :)

Powiat: Radni wybrali starostę. Na trzecią kadencję został nim Józef Tomal [WIDEO]

 • 24.11.2018 - 21:59
  mieszkanka1980 napisał/a:
  Ja upolityczniam? A kto wymyśla bzdury o budowaniu chodników właśnie przed wyborami? I jeszcze to celowe wstrzymanie. Przypompomnij sobie osuwisko na drodze po ulewach, usunięte w pierwszej kolejności i z niezawodną pomocą chłopaków z OSP. Drogi i chodniki robione są po kolei w całym powiecie. U nas też trzeba było trochę poczekać. Nie da się wszystkiego na raz, bo to się wiąże z kasą. Ciężko to zrozumieć? Na to, co piszesz nie trzeba argumentów, wystarczy zacząć myśleć i patrzeć wokoło.
  Chodzi o premiera, który przed wyborami twierdził, że przed rokiem 2015 nie było dróg i mostów.
  Dlaczego używasz słowa bzdury.
  Wiesz kiedy były budowane chodniki w trzemeśni? jak nie to się dowiedz. Jest kilka świeżych tematów w tej sprawie.
  Starosta był bezpośrednio odpowiedzialny za te projekty i kiedy był temat publiczny w ich kwestii, czytaj zebrania wiejskie, zwyczajnie się nie pojawiał.
  Kwestia OPS czy premiera. To jakiś inny wątek nie ten.
 • 22.11.2018 - 17:07
  mieszkanka1980 napisał/a:
  Mało wiesz. "Obiecany" chodniki przy drogach powiatowych są realizowane podczas całej kadencji rady. Tak jest od lat. Ci, którzy tam jeżdżą, widzą to. Ale skoro musisz siać propagandę typu premiera Mateusza, to czyń co kazali.
  Nie sieję propagandy. Obiecane chodniki w Trzemeśni wykonano tuż przed wyborami. Wstrzymane przez lata były przez starostwo.
  Ale gdzie ci co jeżdżą to tam? Dlaczego propagandę i o jakiego premiera chodzi? dlaczego wszystko musisz upolityczniać, brakuje ci argumentów?
 • 21.11.2018 - 18:35
  Czyli wiemy, że obiecany chodniki przy drogach powiatowych, będą realizowane przed następnymi wyborami.

Tematy Trzemeśni i Miejscowości Sąsiadujących

 • 22.10.2018 - 12:44
  a parafia to jakiś okręg administracyjny? Parafialne to mogą być dożynki a nie ... wybory.

Aktualności z Trzemeśni

 • 19.10.2018 - 19:39
  malina napisał/a:
  Tak nie znam sie mylisz sie i to bardzo możemy spotkać sie prywatnie , powiedz gdzie i kiedy . Jak byś sie znał /znała to bys wiedziała /wiedział ,że radny nie ma wpływu na ośrodek zdrowia !!!!!Ty wiesz lepiej udowodnij . w jaki sposób radny wpływa na zatrudnienie lekarza w ośrodku zdrowia ?
  Jak nie wiesz gdzie powstało w Trzemesni nowe boisko to gratuluję wiedzy :)
  no gdzie?
 • 19.10.2018 - 18:22
  malina napisał/a:
  A jeszcze zapomniałam o boiskach :) dzięki z przypomnienie :) zrobione boiska !!!
  Jak powiedziałesś projekty od lat zgłaszane sa zrealizowane wiec o co chodzi ???

  Jesli chodzi o ośrodek zdrowia jaki masz pomysł ??? masz lekarza ,ktory przyjdzie do tego ośrodka ?? wiesz w ogóle o co chodzi w służbie zdrowia?? co radny czy burmistrz ma do tego ?? słucham ?? jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj.
  typowe. Nie znasz się, to się nie wypowiadaj, bo ja wiem lepiej, nie ważne dlaczego, wiem lepiej.
  Gdzie są te boiska? drogi asfaltowe?.
  Co zrobili radni aby poprawić jakość ośrodka zdrowia i jego ofertę?
 • 19.10.2018 - 17:09
  Chodniki, budowane przed wyborami:
  Chodnik w kierunku Poręby ucięty zamiast pociągnąć go do górnej Trzemeśni - to kiedy reszta, za 15 lat, miesiąc przed wyborami?
  Drogi asfaltowe? jak nie było oświetlenia tak nie było, a gdzie tam drogi.. jakieś konkret prosimy.
  Parking koło cmentarza, który ma być parkingiem dla Przedszkola, obiecany przez burmistrza ... kiedyś temu jak i chodniki.
  Plac zabaw bez nawierzchni - bez pomysłu.
  Kostka koło szkoły? może być i chodnik, ale kostka ładnie brzmi.
  Projekty wykonane na pokaz, obiecane lata temu, bez konsultacji z mieszkańcami.
  Gdzie są boiska? Trzemeśnia i Zasań?
  Gdzie są ścieżki rowerowe? piękny chodnik się buduje, ale nasza gmina jest chyba jedyną tak biedną w ścieżki rowerowe!
  Zasań bez żadnych inwestycji, panowie Radni z parafii!
  Turystyka - co wykonano w tym obszarze? chyba nic.
  Zdrowie publiczne - ośrodek straszy personelem.

  Wymienione wyżej projekty są jedynymi, które mieszańcy od lat zgłaszali. Zrobiono minimum. Czy z tego mamy być dumni, bo ktoś zrobił kawałek chodnika, drogi czy cokolwiek i już bić mu brawo?
  Radny otrzymuje dietę około 1700 zł miesięcznie i przyjmuje pomysły od mieszkańców. Ludzie, nie dajcie się zwariować bo tutaj chyba za bardzo chcemy się chwalić tylko, że niema czym.
 • 04.12.2017 - 12:58
  A jaka firma prowadzi obecne remonty przy ośrodku zdrowia, wie ktoś? bo z tego co plotki głoszą, to będzie wszystko wiadomo, czemu to służy...

Droginia: Wieża widokowa stanie na końcu ścieżki rowerowo-biegowej

 • 23.06.2018 - 13:07
  idefix napisał/a:
  Za te pieniądze można by wykonać brakujący chodnik między Trzemeśnią a Porębą lub w stronę Zasani. Grunt to spełnić ostatnie fanaberie burmistrza słowa krytyki pójdą na nowego (starego) burmistrza.
  Na zebraniu wiejskim w Trzemeśni, 4 lata temu, cała świta (Burmistrz, Kęsek, Dąbrowski K, Dąbrowski J i reszta wiejskich obiecywaczy) zapewniali, że projekt chodnika w Trzemeśni skrzyżowanie ku Zasani jest, kwestia formalności co do budowy. Miał być przygotowany projekt chodnika w Trzemeśni wydłużenie ku Porębie. Efekt? Mamy Muzeum Niepodległości w Myślenicach, nowe, bardzo funkcjonalne przedsięwzięcie. To nas różni od zachodu, właśnie to. Radny Dąbrowski J, jak chodził skrajem drogi bez chodnika do pracy przed kadencja, tak chodzi nadal.
  Chciałbym, aby w końcu wieś wystawiła rachunek tym... działaczom społecznym z bożej łaski.

Crossy, quady i inne mechaniczne wynalazki w lesie to problem znany od lat

 • 11.05.2018 - 7:39
  Stan ścieżek, dróg w lasach Myślenickich po wycinkach jest.... albo można stwierdzić że ich niema - przykład kamiennika. Niestety być może to będzie jedyna skuteczna forma przemieszczenia się po lesie. Wszędzie gałęzie, koleiny po maszynach.
  Żadnych inwestycji w rejonie szlaków, tras turystycznych czy atrakcji turystycznych, dla porównania przykład Gorc i zaplecza do turystyki jaki tam stworzono. Tutaj las to źródło dochodu dla Nadleśnictwa Myślenice, teraz i dla Policji :) a wszystko pod jakże dobrym i znanym hasłem ochrony natury. Zapraszam na kamiennik od strony trzemeśni, Zasani - zobaczycie ochronę natury w postaci totalnego rozpierdzielu dróg, drzew. Pttk myślenice śpi i cieszy się z liczby członków na rocznej imprezie i tyle.

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

 • 06.05.2018 - 10:06
  Dla własnego bezpieczeństwa strażacy powinni używać rękawiczek.

Ranking: Które kluby z powiatu mają najzdolniejszą młodzież?

 • 13.01.2018 - 18:11
  Lukaszz napisał/a:
  Nie podoba mi się ten artykuł.. Rankingowanie zdolności jest NIEETYCZNE.
  Rankingujmy jeszcze poziom patriotyzmu, wiary czy inteligencji. Dzielmy zaraz dzieci na lepsze i gorsze !

  Młodzież może być zdolna niezależnie od barw a przynależność do klubów jest często przypadkowa i uzależniona najczęściej od miejsca zamieszkania. Ilu rodziców z powiatu, wozi swoje zdolne dzieci do klubów z Krakowa ? Znikoma.

  Poza tym, to dzieci. Dajmy się im nacieszyć dobrą zabawą, a nie uczmy rywalizować o pozycję od najmłodszych lat.

  Takie artykuły nie powinny być w ogóle publikowane. Jaką wartość one wnoszą ?
  Nie zgodzę się z Tobą.
  Gdzie tutaj jest kategoryzowanie zdolności? czy tylko dzieci zdolne uczęszczają do klubów, organizacji sportowych? Nie. Z niejednego przeciętniaka zrobiono gwiazdę. Czytaj tytułu między wierszami.
  Dzięki taki danym wiemy, że taki a nie inny klub ma solidną bazę trenerską, zaplecze, nastawienie na szkolenie a nie miesięczną opłatę.
  Jeżeli rodzic, ma porównanie i może wysłać dziecko do przeciętnego klubu, który tylko z afisza jest na szprycowany trenerami z okładek (jak często z Karate) czy do solidnego klubu który ma renomę nie jednego sezonu... to dzięki powyższym statystyką ma jakąś wiedzę i postąpi wg własnych możliwości.
  Nie możemy rankingować jakości szkoły za nauczanie - to jest sprawa dyskusyjna, ale możemy rankingować: jej organizacje, nastawienie do ucznia, organizację zajęć poza lekcyjnych, współpracę z rodzicami itd... i nie rzucajmy się na wszystko że to nieetyczne, co dobre, należy podkreślić.

13. 12. 2017r. Msza za Ojczyznę w kościele a KOD pali na rynku koksownik

 • 17.12.2017 - 20:30
  Sradowazy napisał/a:
  O proszę, i mamy potwierdzenie moich wcześniejszych słów! Teraz nagle okazało się że to ja teoretyk a ty praktyk! Dochodzi jeszcze ocena kogoś po nicku oraz po słowach! Po prostu mistrz!Brawo ty! Powiedz mi w takim razie kolego, co twój tekst o strasznych rzeczach i tzw. braku pozbierania się... bla bla bla itd wniosło do dyskusji? Czekam na oświecenie. Ja teoretyk...hahaha
  No tak, skoro w praktyce nic, to w teorii dużo. Już wcześniej ci to napisałem.
  Gdybyś był taki mądry, za jakiego chcesz mieć posłuch, to nie wziąłbyś udziału w tym śmieceniu forum. A tak... no jest jak jest. Bez odbioru.
 • 17.12.2017 - 19:38
  Nie wiem, ja tam rozumiem, już ci dowiodłem, że tobie nie idzie.
  Gimbazja? jak się patrzę na twój nick..hmm, znowu teoretyzujesz...
  Nie ja zacząłem tą smutną zabawę, ty.. smutnym, dyskredytującym komentarzem.
  Tutaj można wylać wszystko... ale to też pokazuje kim jesteś, teoretyku.
 • 17.12.2017 - 17:21
  Sradowazy napisał/a:
  Wystarczy że wiem, że nic nie wiesz. Praktyka, nie teoria...
  Czyli jednak z tym alko coś miałeś, weź się określ bo sam sobie zaprzeczasz..raz mnie pouczasz co zrobić, tudzież nie pić, potem twierdzisz, że w sumie to się nie znasz.. potem stwierdzasz, że jednak masz doświadczenie poparte praktyką. Pytam się jakie? Jakie masz doświadczenie aby mnie pouczać co ze sobą robić? co masz w sobie poza..... pustymi farmazonami?
 • 17.12.2017 - 15:47
  Sradowazy napisał/a:
  Fakt, nie znam ciebie, twojej matki czy ojca, więc mogę nie znać tematu. Nie trzeba też być fachowcem, żeby wiedzieć co zrobić, by móc się "podnieść"... Odnośnie "szydzenia", to przeczytaj koleś swoje wypociny, od których wszystko się zaczęło!
  Nie pisałem o swoich rodzicach :), nawet tego nie wyłapałeś. Nie teoretyzuj tyle, bo nic nie wiesz.
 • 17.12.2017 - 11:32
  Sradowazy napisał/a:
  Błąd, ja niestety nie jestem MONAR-u, musisz szukać pomocy gdzie indziej. Podziękowania absolutnie niezasłużone.
  Skoro nie jesteś z Monaru, to skąd znasz ten problem? z ulicy?ojciec, czy matka?
  Skoro nie znasz tematu, nie możesz pomóc, to nie udzielaj porad, nie dyskredytuj i nie szydź,bo sam jesteś teoretykiem społecznym.
 • 16.12.2017 - 22:40
  Sradowazy napisał/a:
  Przestań pić, będzie łatwiej...
  Dziękuję mistrzu. Przynajmniej wiemy, co jest twoim konikiem i jakie masz doświadczenia społeczne. Wezmę do siebie głęboko twoją sugestię, jest bezcenna. Dziękuję.
 • 14.12.2017 - 17:55
  straszne rzeczy, nie wiem, jak się teraz pozbierać... no nie wiem.

Zakaz handlu w niedzielę: Najpierw dla dwóch w miesiącu, następnie dla wszystkich

 • 26.11.2017 - 18:02
  Rutger napisał/a:
  irssus ty za to tak porywasz tłum tym swoim marksistowskim manifestem że widać to szczególnie w sondażu

  Tak, każdy zasługuje na dzień wolny 49% na TAK

  No ale co innego irssus ci pozostało jak tylko ujadać bo ludzie którzy ciężko pracują i w porównaniu do ciebie mają jakieś wartości takie manifesty jak twoje mają głęboko w d..up..ie.

  Obecna władza , solidarność i ludzie z wartościami czy tobie się to podoba czy nie , chcą wolnych niedziel. Chwała im za to!
  Wolnych niedziel, tak jestem 100% za, ale w imię własnych wartości, własnego wyboru, nie w imię biblii, katoli, księdza pedofila czy papieża z Lamborghini.
  Sondaż. Brawo ty za źródło twych wartości :) jakże to opiniodawcze, do kieliszka a jakże.
  Poza tym nie wiesz jak pracuje, nie pij do mnie, zachowaj kulturę. Tak? w biblii jest dużo o miłowaniu bliźniego, już nie pamiętasz?
 • 26.11.2017 - 16:38
  Rutger napisał/a:
  A czy nie miały miejsca takie dantejskie , niewolnicze sceny: jak kobiety w supermarketach w dni powszednie i w niedziele musiały ubierać pampersy bo przez kilka godzin nie wolno było im opuścić kasy!!! I to jest właśnie ta wolność i demokracja o której tak mówi osobnik ''irssus''
  Rutger napisał/a:
  A czy nie miały miejsca takie dantejskie , niewolnicze sceny: jak kobiety w supermarketach w dni powszednie i w niedziele musiały ubierać pampersy bo przez kilka godzin nie wolno było im opuścić kasy!!! I to jest właśnie ta wolność i demokracja o której tak mówi osobnik ''irssus''
  Osobnik...pełen szacunku z biblii

  Zanim mnie zacytujesz, przemyśl sens tego co chcesz napisać. Nie myśl ze porwiesz tlumy swoją retoryką peło, wartosci religijnych i calej reszty morałów i pustych frazesów. Piszesz o dyrdymałach i krytykujesz rzeczywistość względem wyidealizowanych kościelnych prawości które były w średniowieczu, aleludzkość poszła dalej- haloo, poza takimi jak ty. Roznica jest taka, ze w demokracji te kobiety maja wybor pracy. W kraju nakazowym, nie bedzie to incydentalne zdarzenie z tymi pieluchami, tylko warunek pracy. W imie boga, wartosci i rodziny. Cos kosztem czegoś.
  Mam zejsc do twojego poziomu i przeliczyc niedzielne stawki chrztu? Bez opodatkowania, bez nadzoru? Kler też robi zakupy w niedzielę ale cii, nie wygodne. Typowe zachowanie katola...popieprzyc frazesy, powolac sie na ksiege milosci i boga...swoje zrobić.
 • 26.11.2017 - 14:57
  Rutger napisał/a:
  Dzisiaj widać jak przez te ostatnie lata , dla kogo była stworzona ta demokracja i wolność. A więc dla byłych komunistów , dla ateistów , sb'eków , mafiosów , konfidentów , anty-polaków , tęczowych , - którzy to oni mieli być panami opływającymi w kasie a reszta społeczeństwa niewolnikami która za jałmużnę nawet w niedziele musi harować nie mając czasu dla Boga i własnej rodziny i odpoczynku.

  Wolność - to Bóg , Honor , Rodzina , Ojczyzna

  Niewolnictwo - to fałszywa lewacko-liberalna demokracja z pod znaku PełO-ZŁO
  W końcu pokazałeś niskie loty. Na takich jak ty, my pracujemy.
 • 26.11.2017 - 14:17
  Rutger napisał/a:
  Od początku powstania naszego kraju Polska jest państwem Chrześcijańskim i wyznaje pewne wartości i zasady które zawarte są w świętej księdze jakim jest Pismo Święte. Większość społeczeństwa bo około 90% to katolicy. Tak więc dla większości z nas Niedziela to dzień Święty oddany dla takich wartości jak Bóg i Rodzina a nie ''sklep'' A mniejszości lewackiej jak się to nie podoba to niech jedzie na zachód np: do Niemiec czy Austrii ,')
  Polska jest krajem demokratycznym. Chrześcijaństwo, lewacy, wartości bla bla bla.
  Czy dziecku w Somali powiesz, że sorry, jak ci się nie podoba głód, to na zachód? bo się urodziłeś w biednym kraju? głupie, jak twoje tezy.
  Nasze pokolenia przez lata walczyły o wolność, słowa, decyzji wyboru. Kończy się komunizm..czy to jakiś aforyzm?, bo skończył się lata temu.
  Pytanie, na co tak spuścizna przodków idzie? z deszczu pod rynnę?
  Średniowiecze już było, widać Polska chrześcijańska musi pokazać tej złej europie, że wolność po chrześcijańsku to obowiązki i ograniczenia, ale klecha w niedzielę, jest ważniejszy.
  Polak biedny, Polak dumny.
Pokaż więcej komentarzy